Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiadomość dla przyjaciół tomek1950


Recommended Posts

Wiecie co, Wasza akcja 'Oddech dla Frania' chyba przyniosła oczekiwany efekt..:) Franek dziś sam podnosił się z kazdego spadku saturacji!! Ani razu nie musiał być wentylowany! Wcześniej wystarczyło, że saturacja spadała mu poniżej 87 (alarm włącza się przy 84) i już leciała w dół na łeb na szyję i trzeba było małego wentylować, bo zaczynał sinieć.. Dzisiaj najniżej spadła na 84, bodaj z 4 razy, alarm zaczynał wyć na kardiomonitorze, panie pielęgniarki juz leciały do małego, a on spokojnie... 85, 86, 87... i tak aż dochodziło do 94.. :D

Kilka razy saturacja spadła do 85, nawet alarm nie zdążył się włączyć i juz szła w górę! :D

Cuda panie :D

Pani pielęgniarki śmiały się, że moje "do roboty Franek" działa na maluszka :D A mi się teraz zdaje, że to raczej dzięki Waszej akcji :D

 

Dzisiaj mija 51 dzień Frania na OIOMie.

 

Waga Franka Walecznego: 2060gr :)

 

Wczoraj miał piątą już transfuzję. Jej efekty były dziś widoczne – abstrahując od koloru skóry, możliwe było zredukowanie parametrów respiratora (40 oddechów, ciśnienie oddechowe 18, rano 55% tlenu, po południu już 50%).

No i ta saturacja:)

 

Jutro okulista. I oby okazało się, że nie musi być wieziony do Wrocławia na laser, bo to w jego stanie byłoby ogromne obciążenie.. Z samego rana będę już wiedziała.. Żeby chociaż to zostało temu biednemu szkrabikowi oszczędzone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Franek Franek... dziś szłam pod górkę i mocno się pilnowałam by się nie zadyszeć w myślach myśląc o Franiu i moim tacie... Agnes kciuki mocno zaciśnięte

 

Jutro wam napiszę co u taty mojego dziś już nie mam siły... wróciłam i jestem wypluta...

 

Pisz Sylwia, koniecznie.

Ja mam często wyrzuty sumienia, bo piszę tu o Franiu i nie wspominam o innych podopiecznych.. Ale naprawdę cały czas mam Was wszystkich w moim sercu i myślach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne wieści, Aguś, jak to dobrze czytać, że Franuś coraz lepiej sobie radzi!!! :D :D :D

To już niedługo weźmiesz go w ramiona i przytulisz. przystojniaka ślicznego. 8)

Wdech...wydech...wdech...wydech...

Spokojnie i miarowo, powoli i pewnie.

 

A jak Tatusiowie Ań i Sylwii? :roll:

Tomek - no cóż, pewnie nadal powolusieńku do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, jakie radosne wieści przyniosłaś! :D :D :D Mam nadzieję i życzę Ci tego serdecznie, aby maluszek brnął do przodu, ile ma sił w maleńkich płuckach. I trzymam kciuki za pomyślne wyniki badań na retinopatię. Ja też przez nie przechodziłam (z moim Piotrkiem) 3 razy i wszystko OK, a Franusiowe oczka też będą zdrowe.

 

Myślę nieustannie o Tomku, tatusiach Aniowych i Sylvii. Zdrówka, kochani, nie traćcie nadziei, a i Wam się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...