Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiadomość dla przyjaciół tomek1950


Recommended Posts

Kiedy siedliśmy do komputera to przeczytałam Tomkowi, tak na rozgrzewkę, kilka fragmentów z Jego dziennika. Bardzo się podłamał, bo prawie niczego z tego okresu nie pamięta. Dobrze, że jest tyle waszych wspaniałych, wspierających słów ,które zaraz przeczytałam mu na odtrutkę. Powiedział, to mnie trzyma jakoś ale to niewyobrażalnie trudne tak nie pamiętać swojego życia. Ale to cierpienie ma swoją pozytywną stronę, oznacza zwiększenie świadomości i odtwarzanie sprawności procesów poznawczych. Pamięć też wróci ! Tomek samodzielnie pisze :

 

Jesteście wspaniali. Tyle lat, a pamiętacie o mnie. To mnie mobilizuje do przedzierania się przez mgłę w mózgu. Ale nie zawsze potrafię znaleźć odpowiednie słowa dla kłębiących się myśli. No razie tyle, jeszcze wrócę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brawo Tomku i Majko - ja wiedziałam, że tak będzie i Tomek samodzielnie napisze na Forum.

 

Po spotkaniu byłam pewna, że nastąpi to niebawem,,,,I tak trzymać.

 

Pozdrawiam i nieustannego zdrówka Wam życzę

 

ED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, Majko - Gagaty pozdrawiają najserdeczniej!!!

Bardzo ciepło wspominamy nasze spotkania - i u nas na pamiętnym Sylwestrze ;) i u Was - w klimatycznej Komturii!!

 

Mogę tylko zacytować - "to NIEWYOBRAŻALNIE trudne nie pamiętać swojego życia", niewyobrażalnie. Musi to być cholernie męczące i frustrujące. To ciężka praca.

 

Ale - powoli, powoli odklei się :)) A jeśli nie wszystko - no to co? To tylko przeszłość, minęła, teraz zajmij się Komturze tym co PRZED Tobą :)

 

Całujemy, ściskamy serdecznie!!!

Wierzymy, że do zobaczenia :)

AiR

 

Ps. Poszukam i może podrzucę tu jakieś wspólne zdjęcie? Jako pożywkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tomku, wiem, że jakbyś tylko mógł to byś tutaj http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?312-In%C5%BC-%C5%9Awi%C4%99ty-Miko%C5%82aj-odwiedza-Forum-AUKCJA-PRAC-DZIECI-Z-OGNISKA-MARYMONT był, więc wklejam dla Twoich Przyjaciół, którzy tutaj zaglądają i być może będą mieli możliwość o chęć pomocy.

 

Nieustannie w myślach i sercu, wspieramy Cię WSZYSCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ostatnio chorowaliśmy po kolei na jakieś długotrwałe przeziębienia a u Tomka oznacza to potężny spadek formy we wszystkich sprawnościach. Ale już idzie ku lepszemu. Na razie mnie wydelegował do pisania. A szkoda bo już pojawiają się w naszych rozmowach wątki satyryczne, Tomek zaczyna podobnie jak w swoim dawnym dzienniku podkpiwać z lokalnych dziwolągów. Ja niestety nie mam takiego talentu pisarskiego, musimy więc poczekać jeszcze trochę na Tomka. Ostatnio przeżywamy absurdy związane z wycinaniem jednej z wielkich lip, która zagraża domowi, bo pęka i strażacy kazali ściąć. Z pozwoleniem na wycinkę poszło gładko: wniosek, wizytacja, decyzja w ręku. Teraz to już z górki, ale realia mazurskich usługodawców rządzą się prawami nieco innymi niż w reszcie kraju. Polecony w gminie wykonawca zapowiedział swą wizytę nazajutrz, wszystko szybko sprawnie i przyjemnie. Fachowiec dysponujący podnośnikiem koszowym, na umówione oględziny nie przybył... Następnego dnia złapany telefonicznie oświadczył, że będzie za pół godziny, godziny mijały a fachowiec nie odbiera telefonu. Gdy tylko udawało się dodzwonić można było się dowiedzieć, że „zaraz będę”. Zabawa trwała od połowy listopada, a decyzja ważna jest do końca roku... W okolicy niestety nie ma więcej fachowców z podnośnikami, tak wygląda lokalny monopol. Po świętach ma przyjechać inny specjalista, tym razem alpinista ze znacznie odleglejszej miejscowości, bez podnośnika, ale może solidniejszy, zobaczymy.

Komturowi pomagali Żona z Synem, wspólnymi siłami udało się myśli poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A światłość już niedaleko:

w Grudniu się narodzi Dziecko,

co jednym wzniesieniem dłoni

świat ku światłości nakłoni.

Spójrzcie, jak pierzchają cienie!

Płynie Boże Narodzenie!"

K.I. Gałczyński

 

Zdrowych, wesołych Świąt! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PRZYJAZNYM FORUMOWICZOM ZDROWYCH, POGODNYCH I PEŁNYCH MIŁOŚCI WASZYCH BLISKICH

 

KOMTUROSTWO Z RODZINĄ

 

Tyle Tomek( samodzielnie!), ale tak się przy tym wyeksploatował, że odpadł, i zlecił swojemu zastępczemu mózgowi podziękowania co niniejszym czynię. Święta spędzamy w Warszawie żeby być z dziećmi i wnukami ale nie wszystkimi bo Jasio z teściami nad morzem. Szkoda,ze go nie ma bo pomógłby nam spreparować jakąś ładną kartkę Swiąteczną. Tomek pisze do Was prawdziwe, dawne kartki świąteczne, tylko wyślemy po Świętach bo dotychczas tomkowy zastępczy mózg dużo pracował i nie mógł mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Majeczko i Tomku wpadłam tutaj, żeby SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ za kartkę i życzenia napisane ręką Tomka :hug:

Bardzo gorąco Wam życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze w tym nadchodzącym Nowym Roku, przede wszystkim siły.Aby nigdy nie odstępowała Was nadzieja na lepsze jutro i wiara w to, że nie ma rzeczy niemożliwych

 

 

 

 

Bogumił i Beatka

 

http://images76.fotosik.pl/195/35661feb127d5483med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!!!

Jakąż wielką radość nam sprawiliście kartką pisaną własnoręcznie przez Tomka!!!

Dziękujemy najserdeczniej i gorąco Wam obojgu życzymy wszystkiego co najlepsze!

Zdrowia przede wszystkim - bo poza tym macie siebie, dwoje cudownych ludzi, macie więc najważniejsze!

Ale prócz tego duuuużo szczęścia też się przyda zawsze, więc mnóstwo szczęścia, radości, samych dobroci życzymy Wam oboje na cały przyszły rok!

Jeszcze raz dziękujemy za kartkę i tyle radości!!!

:hug: :hug: :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...