Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile potrzeba zaprawy do klinkieru ?


Recommended Posts

jeśli chcesz mieć komin bez wykwitów to kup gotową zaprawę do klinkieru w kolorze jaki ci odpowiad. Wtedy wychodzi jakis 1kg zaprawy na cegłę. Wiem że to drogo ale u siebie kominy mam postawione na taką zaprawę i żadnych wykwitów. natomiast sąsiad mam metodą kombinowaną i już ma niewielkie wykwity. Sam stosowałem zaprawę sopro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć komin bez wykwitów to kup gotową zaprawę do klinkieru w kolorze jaki ci odpowiad. Wtedy wychodzi jakis 1kg zaprawy na cegłę. Wiem że to drogo ale u siebie kominy mam postawione na taką zaprawę i żadnych wykwitów. natomiast sąsiad mam metodą kombinowaną i już ma niewielkie wykwity. Sam stosowałem zaprawę sopro.

 

O ludzie. Czyli potrzebuje pol tony zaprawy. Masakara jakas. A przy jakiej fudze wychodzi az 1 kg na cegle ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

dla potomnych 2 - zastosowanie zaprawy do klinkieru nie zabezpiecza przed wykwitami...

 

nie wiem jak to sie sprawdzi przy kominie ale można wymurować na zwykłej zaprawie a dla oszczędności dać wypełnienie np 2 cm w głąb z zaprawy dedykowanej do klinkieru...

 

fuga powinna mieć 1 cm i wtedy wychodzi faktycznie 1kg zaprawy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych 2 - zastosowanie zaprawy do klinkieru nie zabezpiecza przed wykwitami...

 

nie wiem jak to sie sprawdzi przy kominie ale można wymurować na zwykłej zaprawie a dla oszczędności dać wypełnienie np 2 cm w głąb z zaprawy dedykowanej do klinkieru...

 

fuga powinna mieć 1 cm i wtedy wychodzi faktycznie 1kg zaprawy

 

pozdr

 

dla potomnych 3 :)

Zaprawa do klinkieru nie zabezpiecza przed wykwitami ale eliminuje mozliwosc ich wystapienia do minimum - szczegolnie w porownaniu z zaparawa cementowa (lub cementowa wapienna) z ktorych wydziela sie wystarczajaca ilosc soli aby porobic ladne wykwity. Nie wpsominajac o tym, ze zaparawa cementowa jest duzo bardziej nasiakliwa.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

Murowałem co nieco z zaprawy do klinkieru i zwykłej i na pewno nie ma takich samych właściwości jak choćby przyczepność do kliinkieru, nie wiem czego dodają do zapraw do klinkieru, może jakieś żywice akrylowe ale te zaprawy się kleją bardziej do cegły klinkierowej od zwykłych cementowych, po wymurowaniu bardziej monolityczna konstrukcja się z takiego komina robi niż na zwykłej zaprawie.

 

Żeby zmniejszyć ryzyko wykwitów po dobrym związaniu i wyschnięciu warto zaimpregnować komin impregnatami do klinkieru - w moim przypadku cegła była nieszkliwiona i impregnacja nadała lekki połysk i hydrofobowość fug i cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...