Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wasze podjazdy i dojścia - czyli wszystko co przed domem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się przymierzam do żwirowego, ale niestety dopiero wiosną. Po pierwsze taniej, po drugie- baardzo mi się podobają żwirowe . Ale musi być ujęty w krawężniki, nie nasypany ot tak, z grysu ( nie żwiru o obłych brzegach) żeby się kamyki ze sobą zakleszczyły , no i chyba pokuszę się o potraktowanie go ubijarką. Acha- a pod spód warstwa tłucznia.

Strzelu, gdybyś Ty wcześniej zrobił u siebie podjazd żwirowy- pochwal sie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pokażę o co mi chodzi i co mi się podoba:

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/93e2b9ed388eeb234d285f69655c38f6,10,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/74ed7401bbe44fdafc57ef57fc1f02f8,10,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/6752c679037b3dae000dd05ca7b87d94,10,19,0.jpg

 

Co to za kamienie?. Potłuczone głazy polne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowadam na pytanie zadane mi przez dudusia :) Sciezka wykonana jest z cietego kamienia polnego (plastry) . Kamien kupilam w MURKAMIE - to taka wieka hurtownia kamienia na Pomorzu. Ceny za Chiny nie pamietam :) Kamienie ukladane sa na tzw. suchym betonie. Wypelnienie szczelin miedzy kamieniami - tluczen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Elfirku, no jakoś sobie poradzili, ale trzeba było ich pilnować, no i mimo próśb i uwag ubabrali kostkę betonem i teraz ciężko domyć, bez chemii się nie obędzie, ale ogólnie jesteśmy z nich w miarę zadowoleni :)

aziniaki, kostkę kupowaliśmy tu http://www.bud-net.pl/kostka-poznan/

co do kosztu innych materiałów to ciężko powiedzieć, zależy jak głęboko będzie wybrana ziemia, i czy bedzie podbeton pod podjazdem czy nie na przykład. Jeśli chodzi o robociznę to za położenie kostki Panowie wzieli od nas 50 zł/m2 bo była to spora robota, normalnie biorą 60-70 zł/m2, plus za obrzeża 50 zł za mb.

no i tyle co mogę powiedzieć :)

bo oczywiście do tego koszt piasku, cementu, betonu w naszym przypadku no i praca katerpilara plus wywóz wybranej ziemi.

 

pozdrawiam :)

 

Podliczając te Twoje liczby to wychodzi za 1m2 ścieżki ok. 200zł/m2. Podjazd wyjdzie drożej bo tam musi być większa kostka i zdecydowanie inne podłoże. U mnie np. jest zrobiony na obciążenie 20 ton. Sam się dziwiłem jak panowie ze Strzegomia mi o tym powiedzieli. Wóz szambonurka z pełnym obciążeniem ( plus 3.000m3 wody do płukania zbiornika POS ) waży ok.18ton!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa, chyba z Twoimi obliczeniami coś nie do końca tak, bo az tyle to nie wychodzi. Ale dokładnie nie przelicze, bo nie wiem ile piasku wyszło i cementu. Na podjazd dawaliśmy te sama kostkę, nie większą, tylko na betonowej płycie wylanej z gruchy ja zrobiliśmy. Ale tez nie umiem podac kosztów.

Ogólnie ta robota sama w sobie tanie nie jest, chyba że ktoś sam kładzie, ale za materiał to zapłacić każdy musi...

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mundzia

Te 200zł/m2 otrzymałem z Twoich w/w danych.

1. granit kostka 4/6 - 300zł/tonę : 8,5 m2/tonę = 35zł/m2

granit kostka 8/10 - 380zł/tonę : 4,5 m2/tonę = 85zł/m2

2. robocizna kładzenia 50zł/m2

3. robocizna obrzeży 50zł/mb - przy ścieżce szer.1m (krawężnik z obu stron!) daje to 100zł/m2 (?,!), oczywiście przy wjeżdzie szer. np. 2,5m daje to za 1m2 - 40zł/m2 (2x50zł/mb:2,5m2=40zł/m2)

4. piasek, tłuczeń, cement (na obrzeża), niesort (do fugowania) [aby podłoże było przepuszczalne nie powinno sie układać kostek na suchy beton tylko właśnie w niesorcie (grysie) a on kosztuje ok.150zł/tonę] co razem daje ok.25zł/m2

Reasumując: 35 + 50 + 100 = 185 zł/m2 lub wersja bardziej prawidłowa: 85 + 50 + 40 + 25 = 200zł/m2

U nas w Łodzi nie ma cen za granit 300zł/tonę! Są grubo wyższe i to bez transportu. Granit jest pięknym materiałem ale drogim. Dlatego masz rację aby zminimalizować koszty ścieżek czy podjazdu za materiał zawsze musimy zapłacić ale kłaść możemy sami. U mnie większość prac zrobiła brygada ze Strzegomia, resztę kładę sam, tzn. opaski i ścieżki. Jest to ciężka praca ale jaka za to satysfakcja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa zwracam honor... chyba rzeczywiście tak wychodzi... ale zaznaczam że myśmy układali tę małą kostkę na całości, podjazd też, no i na suchy beton było kładzone, podłoże przepuszczalne nie musi byc bo będzie wiata nad podjazdem, a na ściżkach to mała powierzchnia - spłynie na rabaty :)

poza tym większość ekip nie liczy przy granicie dodatkowo za obrzeża...

ale rzeczywiście, wychodzi około 200 zł za metr :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

we Wrocławiu podobne są ceny za kostkę granitową. Dlatego zrezygnowałam z tego pomysłu i wcale nie żałuje. Kostka betonowa idealnie komponuję się z moim domem. No i co najważniejsze dużo tańszy koszt całkowity.

Przy 117m2 wyniosło nas to 14900zł (kostka + robocizna + materiał).

 

Firma brukarska 669 031 636

Kostka brukowa tutaj

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w porównaniu z tym cennikiem ze strony kostka granitowa we Wrocławiu wyszła mi o połowe taniej prawie.... Płaciłam 210 zł/t, z tego miało wyjść ok 5m2, czyli wychodzi ok 40zł/m2 materiału, a ta betonowa to 80zł/m2. Podsypki itp trzeba kupić w obu wariantach. Teściowie 6 lat temu brukowali się kostką betonową, nie najtanszą i teraz chętnie by to wywalili, bo jakoś "przestała wyglądać"... A to nie takie hop...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w porównaniu z tym cennikiem ze strony kostka granitowa we Wrocławiu wyszła mi o połowe taniej prawie.... Płaciłam 210 zł/t, z tego miało wyjść ok 5m2, czyli wychodzi ok 40zł/m2 materiału, a ta betonowa to 80zł/m2. Podsypki itp trzeba kupić w obu wariantach. Teściowie 6 lat temu brukowali się kostką betonową, nie najtanszą i teraz chętnie by to wywalili, bo jakoś "przestała wyglądać"... A to nie takie hop...

 

Na wiosnę chcemy brukować podjazdy,ścieżki itd. myślałam, że granitowa jest droższa od betonowej a tu taka miła niespodzianka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruk drewniany to na ścieżki piesze i to najlepiej takie do korzystania podczas pogody. Jest śliski kiedy mokro jak pisze Elfir, a poza tym jednak drewno murszeje, więc nie wytrzyma dużych obciążeń. Taki bruk sprawdza się pod hamakiem, bujaną ławką itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...