Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wasze podjazdy i dojścia - czyli wszystko co przed domem


Recommended Posts

Tomciooo jak się odśnieża po tej kostce...?

 

Odśnieża się lepiej niżby mogło się wydawać. Najpierw szuflą, jeśli śnieg nie jest udeptany bez problemu można odśnieżyć aż do samej kostki. Jeżeli śnieg jest ubity, albo nam się nie chce odśnieżać wystarczy woreczek soli.

 

U mnie ciepło gruntowe bardzo mi pomaga w odśnieżaniu podjazdu.

http://lh4.ggpht.com/_XfQ0G6_4vD8/S3sMSQj_stI/AAAAAAAAAEY/unEOPpZs-1M/s640/DSC00570.JPG

 

Podkład jest specjalnie zrobiony, zero cementu. Wytrzymałość 30ton. To mi zaproponowali specjaliści, którzy ten granit układali ze Strzegomia. Jak widać sprawdza się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do Rosa - przepięknie wyszedł ten wjazd - proszę trochę napisać o roślinach na rabacie , i rodzaju ziemi :)

 

Ogrodnik zgodził się na nie swój projekt pod warunkiem,że rośliny on sam dobierze i że ziemia będzie cała do wymiany! Ręcznie ten piach usywano specjalnymi łopatami (ok.20cm) i potem poszło 17 wywrotek Kamazów czarnoziemu. Na pagórki też poszedł sam czarnoziem. Konieczne też stało się założenie automatycznego nawadniania wraz z liniami kroplującymi. Co ciekawe ogród był "zakładany" późną jesienią. Jak odszukam wykaz roślin (a jest ich setki), które on posadził to podam w następnym poście.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa czy mozesz pokazac wiecej zdjec z otoczenia domu.domyslam sie ze pieknie jest u ciebie :)

 

Mogę, tylko daj mi trochę czasu to poprzerzucam do picasawebalbum. Wiesz,że jak teraz oglądam zdjęcia z pierwszego roku ogrodu to pamiętam,że pierwszą myślą moją było ..... za co ja temu ogrodnikowi zapłaciłem? Sama kora i kamienie. Teraz chylę czoło przed nim! Dobrał rośliny super i posadził je kaskadowo. Czułem,że przy tak długich podjazdach nie może być betonka. Musi być granit i to nie w linii prostej. Granit i zieleń - to jest para. U nas w każdym miesiąca inna część ogrodu zakwita i to w różnych kolorach. Zobacz:

to czerwiec

http://lh4.ggpht.com/_XfQ0G6_4vD8/S3xQPiZdvyI/AAAAAAAAAIE/lsHj45N_iHc/s576/DSC02905.JPG

 

to maj

http://lh4.ggpht.com/_XfQ0G6_4vD8/S3xQIOGr-SI/AAAAAAAAAHg/v7kyvhACEqM/s576/DSC02873.JPG

 

 

to lipiec

http://lh6.ggpht.com/_XfQ0G6_4vD8/S3sGVdhthXI/AAAAAAAAADg/atKxKE4n0kA/s576/DSCN3240.JPG[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Rosa - przepięknie wyszedł ten wjazd - proszę trochę napisać o roślinach na rabacie , i rodzaju ziemi :)

Podaję Ci nazwy tylko tych ważniejszych roślin z pamięci (sorry za pomyłki): jałowiec despressa aurera, świerk Alberta, sosna mugo, sosna kosodrzewina pumilo, azalia japońska karłowa, jałowiec bluestar, jałowiec goldencarpet, cyprysik aurea nana compacta, świerk Daisy white, sosna szczepiona bambino, cis Mikołaj, rododendrony: baden-baden rose, lisdar purple, rasputin, wierzba drobnolistna, cyprysik: rogersi, pigmea wariegata, alumigold i Bulervarda, jałowiec: goldcone i Arnold, Tsuga choina conan jedelloch, wajgela florida, sosna oścista aristata, berberys: tumbergi, płożący, kolumnowy, klon czerwony royal red, wrzosy (dwa pola po dwadzieścia sztuk ułożone kolorami w rozety), modrzew szczepiony kulisty Prudnik, ognik pyracanta, różne azalie japońskie, wiśnia japońska sakuro, wierzba japońska hakuro nishike, cyprysik nutkajski pendula.

Uff, dałem radę przy pomocy żony.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was na swym podjeździe posiada pod bramą rozsuwaną rynienkę zbierającą wodę. Posiadam podjazd z niewielkim nachyleniem i zwłaszcza teraz w mroźne dni pod wpływem mrozu podnosi mi się kostka i blokuje bramę, pomyślałem ze ta kratka rozwiąże problem zbierając wodę i odprowadzając ją.

 

Ktoś może ma takie zastosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 weeks później...
...

Jaki jest problem z nawadnianiem? Za drodzy wykonawcy? W Gdańsku jest przecież dystrybutor Huntera. W Sopocie jest wykonawca na bazie tego sprzętu firma Wodnik a w Gdyni firma Aquena. Sklep nawadnianie 24 wykonuje też projekty: http://www.nawadnianie24.pl/ext/strony_informacyjne/gora/4

 

Elfir - chyba zdecyduję się*na Aguene. Czy wiesz coś o samej firmie i jakości świadczonych usług? Nawadnianie24 pracuja na bazie sprzetu Weathermatic. Czy to dobry sprzet? Porownywalny z Hunterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
[Rosa, ja też jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu, sprawia wrażenie bardzo naturalnego, a jednocześnie przemyślanego. Może być inspiracją dla wielu forumowiczów. Ciekawe jak teraz sobie radzicie z pielęgnacją roślin. Czy pielęgnuje go wyspecjalizowana firmia, czy wykonujecie prace samodzielnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazi a jaką masz tam ziemię? To strona południowa, tak? Mniej więcej jaka długość i szerokość tego 'oczka'? Co planujesz wokół, a szczególnie po lewej stronie pod drzewami- jakieś gęste nasadzenia, coś niskiego, wysokiego, trawnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim miejscu które ogląda się codzień wchodząc do domu aż się prosi by były rośliny zimozielone

A życie pokazuje (choćby tegoroczna zima) że gdzies musi byc zrzucany snieg z podjazdu

By pogodzić te kwestie trezba wybrac rosliny które się nie połamią pod śniegiem, są elastyczne lub takie które i tak co roku nisko przycinamy wiosną

Postawiłbym na byliny i niskie, zimozielone rosliny okrywowe: barwinek, dąbrówka rozłogowa, trzmielina Fortunego w strefie gdzie sosny rzucają cień.

Irga Dammera, macierzanka, żurawki, modrzewnica, w części nasłonecznionej, może jedna- trzy kosodrzewiny przy samym wejściu gdzie masz ok 2 m szerokości.

Edytowane przez a***dy
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...