Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZy załozyłbys ponownie zmiękczacz wody ?


Recommended Posts

Czyli serwisant wpędził mnie w niepotrzebne koszty, przez 3 miesiące trochę się tego uskładało, i jeszcze chciał mi swoją sól sprzedawać. Teraz widać jaka jest jego logika. Czy zmniejszając w ustawieniach twardość wody na wejściu mogę regulować przepływ nie pogarszając parametrów wody zmiękczonej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli serwisant wpędził mnie w niepotrzebne koszty, przez 3 miesiące trochę się tego uskładało, i jeszcze chciał mi swoją sól sprzedawać. Teraz widać jaka jest jego logika. Czy zmniejszając w ustawieniach twardość wody na wejściu mogę regulować przepływ nie pogarszając parametrów wody zmiękczonej?

Teoretycznie możesz. Ale w tym modelu jest chyba głowica Clack CK (Pallas) i możesz w niej podać wszystko żeby sobie przeliczyła wydajność. Nie wiem jak Ci to ustawili i dlaczego, ale proponuję ich o to zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest głowica Clack, ale ja osobiscie wiem tylko jak wejść do menu gdzie podaję twardość wody na wejściu oraz twardość jaką chcę mieć na wyjściu ze zmiękczacza. Zadzwonię w poniedziałek do Pana serwisanta, w końcu swoje zainkasował, niech ustawi mi poprawnie tę głowicę.

qbek17 dziękuję za pomoc teraz, a także za tę przed zakupem zmiękczacza, z którego ogólnie jestem zadowolony. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy warto inwestować w zmiękcza to ja osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest głowica Clack, ale ja osobiscie wiem tylko jak wejść do menu gdzie podaję twardość wody na wejściu oraz twardość jaką chcę mieć na wyjściu ze zmiękczacza.

Jeśli chcesz to mogę Ci podać gdzie w programie się to ustawia ale chyba tak jak napisałeś - niech oni to ustawią poprawnie.

Edytowane przez qbek17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będę się domagał poprawnego ustawienia cykli regeneracji złoża od serwisu, ale dla własnej wiedzy i przy okazji dla osób zainteresowanych proszę o podzielenie się tą informacją. Może się jeszcze komuś w przyszłości to przyda, szczególnie że widać tendencję do wykorzystywania niewiedzy innych w celu osiągnięcia jakichkolwiek profitów(choćby na sprzedaży soli tabletkowanej, jak w moim przypadku).

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Real Madryt jest niesamowity ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie regeneracji złoża, mam zmiękczacz AquaSoft Basic 25, woda ma twardość ok. 22° niemieckie i jest zmiekczana praktycznie do 0, serwisant ustawił regeneracje co 1,5 m3 i tu moje pytanie, czy to jest konieczne, aby po tak małym przepływie regenerować złoże?

 

Jak to serwisant ustawił co 1,5 m3? To nie powinno działać na zasadzie, że podajemy twardość wody i algorytm na tej podstawie sam ustala kiedy ma być regeneracja na podstawie ilości przepływającej wody przez zmiękczacz? Jak czas regeneracji przekracza 2 tygodnie jest robiona regeneracja na tę ilość wody jaka przepłynęła przez zmiękczacz.

Z tego co udało mi się dowiedzieć i wyczytać tak jest w zmiękczaczach Erie, tych za 4000 złotych.

 

BTW, na tak dużą twardość wody nie powinien być zmiękczacz z 30 litrami złoża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki, że kamień nie zniszczy Ci armatury i nic nie zarośnie kamieniem. Wymieniłem w łazience rok temu kran od umywalki. Już cieknie przy łączeniu korpusu z wylewką. Nagromadziło się kamienia bo widać zacieki kamienne. Pewnie kamień rozszczelnił połączenie. U mnie woda ma ~16 stopni niemieckich. Już za miesiąc skończy się ten koszmar co trwa od kilkudziesięciu lat. Co ciekawe stare krany z lat 80-tych do dziś nie ciekły mimo zarośnięcia kamieniem. Te nowe, nawet bardziej markowe, drogie, wystarczy trochę kamienia i po kranie, na złom. Głównie rozsadza głowice.

Przy 13 stopniach niemieckich woda kwalifikuje się do zmiękczania, ale sam zmiękczacz nie musi mieć dużo złoża. Więcej pewnie powie @qbek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może przybliżyć koszta użytkowania takiego zmiękczacza?

Koszty utrzymania to sól do regeneracji (w przybliżeniu ok 1 PLN na każdy m3 wody), koszt wody i ścieków w czasie płukania (zależnie od rozmiaru zmiękczacza ale średnio 300-400 litrów miesięcznie), koszt przeglądów (jeżeli będziesz je robił, zazwyczaj ok 150-250 PLN rocznie zależnie od konkretnego serwisanta/firmy/modelu sprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to serwisant ustawił co 1,5 m3? To nie powinno działać na zasadzie, że podajemy twardość wody i algorytm na tej podstawie sam ustala kiedy ma być regeneracja na podstawie ilości przepływającej wody przez zmiękczacz?

Tak powinno być. Dlatego radzę się z tym serwisantem skontaktować bo może z jakiegoś powodu ustawił zmiękczacz inaczej (na stałą objętość wody pomiędzy regeneracjami).

 

BTW, na tak dużą twardość wody nie powinien być zmiękczacz z 30 litrami złoża?

To zależy jakie jest zużycie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu masz pewnie inną wodę niż będziesz miał w docelowym domu?

 

włąsnie nie mogłem tego namierzyć osobiście :) to będzie juz inna gmina na której stronie widnieje poziom twardości a u nas nie ma jej podanej ... czy jest kamień? Jest wychodzi na dnie wanny i przy łączeniu baterii z umywalką ...

 

czyli idzie z 12m2 wody? nawet nie wiem ile czyli około 200zł rocznie no to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzień dobry Wszystkim,

 

Mam ogromny dylemat, wertuję tony wpisów i ofert handlowych i jestem coraz mniej zdecydowany,

Pozsiadam nowy budynek (2 łazienki) z własnym ujęciem wody o twardości 406 zawartość magnezu i wapnia w mg/l (wyniki z sanepidu) i brakiem innych problemów w wodzie nawet żelaza nie ma bo na poziomie 6ug/l.

Moje zapotrzebowanie na wodę jest typowe dla 4 osobowej rodziny.

Potrzebuje zmiękczacz: proponowano mi już Clack 35 CI - Lewatit S, przył. 1", Ecopele Softtower S, Ecoperla Slimline CS 30, Clack 30 WS1CL, Clack D40 oraz Ecowater comfort 400.

A ja dalej nie wiem co wybrać.

Z tego co wyczytałem to chyba najlepsze złoże to Lewatit S a głowica chyba Clack Pallas.

Drodzy Eksperci poradźcie co wybrać - może ten Clack 35 to dobry wybór tylko nie wiem jak z tą głowicą.

 

Dziękuję i czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Chciałbym prosić o podpowiedź. Chcę zainstalować zmiękczacz w nowo wybudowanym domku. Woda jest średnio twarda (stopień twardości - 13), a pobieram jej 3m3 miesięcznie. Myślałem o AquaSoft AQUA-ECO 10K. Czy to dobry wybór?

Bardzo małe zużycie i niewielka twardość czyli zmiękczacz faktycznie powinien być malutki.... akurat ten model ma kiepską głowicę - z drugiej strony czy warto dawać dobrą (i drogą) głowicę do tak małego zestawu? Musisz sobie odpowiedzieć na te pytanie... nie wiem też jakie złoże jest w tym modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Mam wodę z wodociągu. No i oczywiście sporo osadu na płytkach bateriach, z którym ciężko się uporać. Dziś zrobiłem test kropelkowy na twardość wody. Wyszło 18 st. niemieckich. Czyli w górnych granicach wody średnio-twardej. Zużycie wody na poziomie 10-12m3 na miesiąc. Cztery osoby, dwie łazienki.

Czy model z 25 l złoża będzie odpowiednim? Z góry dziękuję za wszelkie rady w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wodę z wodociągu. No i oczywiście sporo osadu na płytkach bateriach, z którym ciężko się uporać. Dziś zrobiłem test kropelkowy na twardość wody. Wyszło 18 st. niemieckich. Czyli w górnych granicach wody średnio-twardej. Zużycie wody na poziomie 10-12m3 na miesiąc. Cztery osoby, dwie łazienki.

Czy model z 25 l złoża będzie odpowiednim? Z góry dziękuję za wszelkie rady w tej kwestii.

Tak, 25 (albo nawet 30) litrów będzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...