Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZy załozyłbys ponownie zmiękczacz wody ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jaki zmiękczacz polecacie do domu składającego się z 2+1, zużycie ok 10-12 na miesiąc, wiem tylko, że woda jest b, twarda (widać to po naczyniach w zmywarce bez soli?

Bez twardości ciężko coś konkretnie polecić...

Sprawdź twardość w wodociągach lub testerem akwarystycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o całym zestawie mineralizator plus z. Odwróconej osmozy. Mamy jednej kran do korzystania w kuchni z wody do spożywania i do ew płukania bo reszta w zmywarce będzie myta. A myślisz że sam mineralizator by wystarczyl czy brać caly układ z odwróconą osmoza?

Cały zestaw zajmuje trochę miejsca i generuje dodatkowe ścieki. Jeśli to woda wodociągowa i nie masz do niej zastrzeżeń (poza twardością i minerałami) to możesz dać sam mineralizator... bardziej bym się zastanowił nad jego wydajnością bo taki od osmozy to ma ok 1 l/min - to niewiele i na pewno za mało na wspólny kran do używania przy płukaniu bo woda będzie "ledwie kapać"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wybrać? Nie mamy już możliwości podpięcia wody osobnymi rurami do kuchni... Robić wogole ten mineralizator? Jeśli na to mieć taką małą wydajność. I wogole się teraz zastanawiam nad zmiękczaczem... Czy warto przy takiej twardości wody ...

Jeśli to nowy dom to ja bym zrobił niewielki zmiękczacz na cały dom i zmiękczał do zera. Do tego do wody pitnej dałbym osobny kranik w kuchni i tam zamontował jakiś niewielki zestaw filtrujący z mineralizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://aquahome.pl/wp-content/uploads/2018/07/Obraz1.png

z analizy wychodzi, że u mnie woda jest 15-21 dH, mieszkam między Toruniem a Płockiem. Tak więc teraz myślę, że już można coś zaproponować - jaki zmiękczacz, tudzież jakiej marki.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ewentualnie czy woda w centralny powinna być jakoś wymieniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://aquahome.pl/wp-content/uploads/2018/07/Obraz1.png

z analizy wychodzi, że u mnie woda jest 15-21 dH, mieszkam między Toruniem a Płockiem. Tak więc teraz myślę, że już można coś zaproponować - jaki zmiękczacz, tudzież jakiej marki.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ewentualnie czy woda w centralny powinna być jakoś wymieniona?

Zakładając 21 dH i 12 m3 miesięcznie możesz szukać zmiękczacza z 40 litrami złoża - to dużo.

Zakładając 15 dH i 10 m3 miesięcznie możesz szukać zmiękczacza z 25 litrami złoża - to standardowy rozmiar.

 

Idąc na kompromis szukałbym czegoś ok 30 litrów.

 

Wody w centralnym nie wymieniaj - jak już tam jest to wszystko co się miało osadzić już się osadziło, a co miało się rozpuścić - rozpuściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj, zakładając podane przez Ciebie zużycie wody oraz sugerowaną twardość wody, zwróć uwagę na zmiękczacz marki Ecoperla Softower S. Jest to zmiękczacz dwuczęściowy, posiadający 30 l złoża jonowymiennego Lewatit oraz niezawodną głowicę Clack. Jeśli interesowałby Cię zmiękczacz kompaktowy, to dobrym wyborem będzie Ecoperla Slimline CS 30.

 

Zapraszam do rozmowy prywatnej w celu przedstawienia szczegółowej oferty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są małe modele... 14-20 litrów złoża.

https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie-wody/stacje-uzdatniania-wody/zmiekczanie-wody/aqua-soft-basic-30-wersja-objetosciowa-przeplyw-1-5m-h.html

 

a czy ten byłby dobry? i czy złoże Lewatit pasuje do niego?

Edytowane przez kimus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zakładając podane przez Ciebie zużycie wody oraz sugerowaną twardość wody, zwróć uwagę na zmiękczacz marki Ecoperla Softower S. Jest to zmiękczacz dwuczęściowy, posiadający 30 l złoża jonowymiennego Lewatit oraz niezawodną głowicę Clack. Jeśli interesowałby Cię zmiękczacz kompaktowy, to dobrym wyborem będzie Ecoperla Slimline CS 30.

 

Zapraszam do rozmowy prywatnej w celu przedstawienia szczegółowej oferty.

 

Pozdrawiam

 

Ciekawy, ale cena powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

Stoje prze wyborem urządzenia do zmiękczania wody. Poniżej wyniki badań wody:

Twardość ogólna °dH 17,20

Twardość ogólna mg/l CaCO3 307,19

pH - 7,52

Żelazo mg/l <0,01

Przewodnictwo µS/cm 628

Chlorki mg/l 22

Mangan mg/l 0,032

Urządzenie będzie zamontowane w domu jednorodzinnym, w którym póki co mieszkają 4 osoby- docelowo 6. Miesięczne zużycie wody wynosi ok 15 m³. Dostałem propocyzję zakupu urządzenia marki Ecowater comfort 400. Jakie są Wasze opinie na temat tego modelu?Czy będzie to dobry wybór ?Czy macie jakieś inne propozycje modeli?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Stoje prze wyborem urządzenia do zmiękczania wody. Poniżej wyniki badań wody:

Twardość ogólna °dH 17,20

Twardość ogólna mg/l CaCO3 307,19

pH - 7,52

Żelazo mg/l <0,01

Przewodnictwo µS/cm 628

Chlorki mg/l 22

Mangan mg/l 0,032

Urządzenie będzie zamontowane w domu jednorodzinnym, w którym póki co mieszkają 4 osoby- docelowo 6. Miesięczne zużycie wody wynosi ok 15 m³. Dostałem propocyzję zakupu urządzenia marki Ecowater comfort 400. Jakie są Wasze opinie na temat tego modelu?Czy będzie to dobry wybór ?Czy macie jakieś inne propozycje modeli?

Pozdrawiam

Przy takim zużyciu i twardości możesz szukać modelu o pojemności nawet 45 litrów złoża. Ten Ecowater to maluszek - ma 17 litrów. Do tego cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zastanawiam się na zakupem zmiękczacza, gdyż biały wapienny osad jest nie do zniesienia. Twardość wody to około 22 °dH, mierzona testerem w postaci kropelek. Po tygodniu zapychają się sitka w kranach, prysznic a w czajniku elektrycznym po kilku gotowaniach wytrąca się biały pyłek. Nie wiem co byłoby odpowiednie i bezawaryjne na cały dom - 4 osoby (2 dorosłych i 2 dzieci). Myślałem nad Water Technic 32 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-water-technic-32-oszczedny-up-flow-7485816445, ale z powodów technologicznych, używana jest głowica 2-cyklowa.

A może Hydro Plus 32 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-plus-32-monosferyczne-zloze-7441677263.

Ewentualnie co jest godne polecenia. Cena rónież ma znaczenie. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zastanawiam się na zakupem zmiękczacza, gdyż biały wapienny osad jest nie do zniesienia. Twardość wody to około 22 °dH, mierzona testerem w postaci kropelek. Po tygodniu zapychają się sitka w kranach, prysznic a w czajniku elektrycznym po kilku gotowaniach wytrąca się biały pyłek. Nie wiem co byłoby odpowiednie i bezawaryjne na cały dom - 4 osoby (2 dorosłych i 2 dzieci).

Jakie masz miesięczne zużycie wody? Przynajmniej orientacyjnie - 8 m3? 10 m3? Jeśli więcej to możesz szukać zmiękczacza z większą ilością złoża (30 litrów i więcej).

 

Myślałem nad Water Technic 32, ale z powodów technologicznych, używana jest głowica 2-cyklowa.

A może Hydro Plus 32 Ewentualnie co jest godne polecenia. Cena rónież ma znaczenie. Dziękuję

Jeśli rozpatrujesz takie modele to zakładam, że cena w granicach 3000 PLN jest w Twoim budżecie. Za taką kwotę możesz już kupić solidny sprzęt.

Ale te z linków raczej bym odpuścił - albo chińska głowica, albo naciągane parametry (np. 32 litry złoża w zbiorniku o całkowitej pojemności 32 litry... a gdzie zapas na ekspansję złoża?) A głowica dwucyklowa to już w ogóle porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...