Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZy załozyłbys ponownie zmiękczacz wody ?


Recommended Posts

Pytanie techniczne: jaki jest optymalny czas między regeneracjami złoża? Czy regeneracja co 2 tygodnie to jest ok. czy może być rzadziej? A może jest lepiej jak złoże regeneruje się częściej?

Technicznie zmiękczacz może się regenerować nawet kilka razy dziennie i nie powinno to mieć wpływu na jego skuteczność czy trwałość.

Praktycznie i ekonomicznie najlepiej jest jak regeneracja wypada jak najrzadziej.

Zaleca się aby ze względów higienicznych regeneracja wypadała jednak nie rzadziej niż co 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Zwracam się do was z prośbą o poradę przy zakupie. Mianowicie jestem na etapie kończenia budowy domu i przymierzam się do zakupu stacji uzdatniania wody.

Rodzina 3 osobowa, woda z wodociągu o twardości 15dH, samego zużycia nie jestem w tej chwili podać. Budżet ok. 2000 - 2400zł.

Wodę chciałem zmiękczyć do 0dH i napełnić nią podłogówkę i pompę ciepła. Wcześniej szukałem na znanym portalu na A.. i wstępnie wybrałem 2 modele:

Water Technic 20 Up-Flow i Hydro Technic Logix20 monosferyk. Czy może pominąłem jakieś inne modele godne zakupu Waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się do was z prośbą o poradę przy zakupie. Mianowicie jestem na etapie kończenia budowy domu i przymierzam się do zakupu stacji uzdatniania wody.

Rodzina 3 osobowa, woda z wodociągu o twardości 15dH, samego zużycia nie jestem w tej chwili podać. Budżet ok. 2000 - 2400zł.

Wodę chciałem zmiękczyć do 0dH i napełnić nią podłogówkę i pompę ciepła. Wcześniej szukałem na znanym portalu na A.. i wstępnie wybrałem 2 modele:

Water Technic 20 Up-Flow i Hydro Technic Logix20 monosferyk. Czy może pominąłem jakieś inne modele godne zakupu Waszym zdaniem?

Jeśli zużycie wody będzie w granicach 8-10 m3 miesięcznie to rozmiar 20 litrowy jest OK. Jeśli jednak przewidujesz wyższe zużycie to raczej szukaj większych modeli...

Co do budżetu to zwróć uwagę co zawiera zestaw, żeby się nie okazało, że musisz dopłacić 600 PLN przy montażu na wszelkie (mniej lub bardziej potrzebne) dodatki typu bypass, węże, filtry wstępne, przyłącza, itp.

Co do napełniania podłogówki to radzę sprawdzić czy producent tejże nie zaleca jakiejś konkretnej twardości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w kosztach eksploatacji zmiękczacza wlicza się tylko dosypywaną sól czy dochodzą także jakieś filtry lub inne rzeczy?

To zależy co masz w instalacji... mogą to być filtry wstępne, może być koszt wody/ścieków, koszty przeglądów... koszt prądu zazwyczaj możesz pominąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mozecie polecić w rozsadnych pieniądzach dla dużej rodziny?

Woda twardosć 24stopnie niemieckie

Zużycie 20m3 na miesiąc.

Znalazłem coś takiego:

https://hydrolife.pl/pl/p/DWUELEMENTOWY-ZMIEKCZACZ-WODY-WATERLIFE-HYDRO-TECHNIC-IQ40-UP-FLOW-OSZCZEDNY%2C-MONOSFERYK-LEWATIT%2C-MENU-PL%2C-ZAWOR-BY-PASS%2C-ZAWOR-MIXING.-/897

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mozecie polecić w rozsadnych pieniądzach dla dużej rodziny?

Woda twardosć 24stopnie niemieckie

Zużycie 20m3 na miesiąc.

Znalazłem coś takiego:

Nie wiem co jest w tym "zmiękczaczu" ale w takiej cenie to nawet ciężko znaleźć 20 litrowe urządzenie...

Co do Twoich parametrów to jeśli chcesz zmiękczać do zera to nawet 80 litrów będzie rozsądnym wyborem, więc spokojnie możesz szukać większego modelu.

Przy założeniu zostawienia kilku stopni twardości 60 litrów powinno wystarczyć.

Ale porządny sprzęt w takim rozmiarze to koszt bliżej 4000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mozecie polecić w rozsadnych pieniądzach dla dużej rodziny?

Woda twardosć 24stopnie niemieckie

Zużycie 20m3 na miesiąc.

Znalazłem coś takiego:

https://hydrolife.pl/pl/p/DWUELEMENTOWY-ZMIEKCZACZ-WODY-WATERLIFE-HYDRO-TECHNIC-IQ40-UP-FLOW-OSZCZEDNY%2C-MONOSFERYK-LEWATIT%2C-MENU-PL%2C-ZAWOR-BY-PASS%2C-ZAWOR-MIXING.-/897

 

Dzień dobry.

 

Tak jak słusznie napisał kolega qbek17, dla Pana potrzeb odpowiedni będzie większy zmiękczacz wody. Możemy zaproponować 60-litrowy, dwuczęściowy zmiękczacz wody Ecoperla Softower L .

 

Zachęcamy do zapoznania się z produktem:

 

https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję zmiękczacza wody do domku jednorodzinnego;

Woda - 19 stopni niemieckich - (test akwarystyczny)

Zużycie w 2020r. średnie miesięczne - 14,3l - zużycie waha się od 10 - 17 m3/mc (zużycie nie zawiera poboru wody na ogródek, mam osobny wodomierz).

 

Biorę pod uwagę dwie opcje:

1. - zmiękczenie do zera i dołożenie dodatkowego jakiegoś mineralizatora pod zlewozmywak

2. - zmiękczenie do ok. 3-4 stopni niemieckich i cieszenie się lepszą wodą.

 

Chyba coraz bliżej mi do opcji nr 2 - ze względu na koszty, miejsce w szafce pod zlewozmywakiem a poza tym woda ostatecznie w odbiorze nie jest zła tylko ta twardość wkurza.

 

Zależy mi na dobrej głowicy i złożu, raczej dwuczęściowy, miejsce w pralni jest choć trzeba będzie jakoś pomęczyć się z szafką wnękową gdzie mam cały przyłącz i wodomierze. Może jakieś konkretne modele, w sklepach internetowych najczęściej nie ma kompletu informacji, a zresztą jako laik w tym temacie nie zwrócę uwagi na wszystko na co powinienem.

 

EDIT:

Zastanawiam się nad opcją 3 - za zmiękczaczem rozdzielić wyjście wody zmiękczonej do zera (tylko do pralek) będą stały obok niego i drugim odejściem na resztę domu puścić wodę o twardości 3-4 stopni niemieckich, w końcu zmywarka ma swoją sól a w kranach minerałów jednak potrzeba. Wykorzystać do tego zawór mixing lub inny zawór mieszający wodę miękką oraz surową.

Edytowane przez mario633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają też w ofercie 50l za niecałe 1700,00zł.

https://hydrolife.pl/pl/p/DWUELEMENTOWY-ZMIEKCZACZ-WODY-WATERLIFE-HYDRO-TECHNIC-IQ50-UP-FLOW-OSZCZEDNY%2C-MONOSFERYK-LEWATIT%2C-MENU-PL%2C-ZAWOR-BY-PASS%2C-ZAWOR-MIXING./896

Chyba zaryzykuję za takie pieniądze to nawet jeśli przyjdzie mi wymienić głowicę lub złoże za jakiś czas to nadal nie będzie tragedii.

A głowica podobno jak na chińską to nie jest najgorsza.

Widzę że sprzedają też na alledrogo i mają ponad 3500 pozytywnych komentarzy.

Tutaj taki sam zestaw innej firmy:

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-water-technic-50-up-flow-dodatki-10515016168

Edytowane przez Jacek_Do
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają też w ofercie 50l za niecałe 1700,00zł.

Chyba zaryzykuję za takie pieniądze to nawet jeśli przyjdzie mi wymienić głowicę lub złoże za jakiś czas to nadal nie będzie tragedii.

A głowica podobno jak na chińską to nie jest najgorsza.

Pytałeś co polecamy - ja bym tego nie polecił :) ale oczywiście to Twoje pieniądze i Twoja decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję zmiękczacza wody do domku jednorodzinnego;

Woda - 19 stopni niemieckich - (test akwarystyczny)

Zużycie w 2020r. średnie miesięczne - 14,3l - zużycie waha się od 10 - 17 m3/mc (zużycie nie zawiera poboru wody na ogródek, mam osobny wodomierz).

 

Biorę pod uwagę dwie opcje:

1. - zmiękczenie do zera i dołożenie dodatkowego jakiegoś mineralizatora pod zlewozmywak

2. - zmiękczenie do ok. 3-4 stopni niemieckich i cieszenie się lepszą wodą.

 

Chyba coraz bliżej mi do opcji nr 2 - ze względu na koszty, miejsce w szafce pod zlewozmywakiem a poza tym woda ostatecznie w odbiorze nie jest zła tylko ta twardość wkurza.

 

Zależy mi na dobrej głowicy i złożu, raczej dwuczęściowy, miejsce w pralni jest choć trzeba będzie jakoś pomęczyć się z szafką wnękową gdzie mam cały przyłącz i wodomierze. Może jakieś konkretne modele, w sklepach internetowych najczęściej nie ma kompletu informacji, a zresztą jako laik w tym temacie nie zwrócę uwagi na wszystko na co powinienem.

 

EDIT:

Zastanawiam się nad opcją 3 - za zmiękczaczem rozdzielić wyjście wody zmiękczonej do zera (tylko do pralek) będą stały obok niego i drugim odejściem na resztę domu puścić wodę o twardości 3-4 stopni niemieckich, w końcu zmywarka ma swoją sól a w kranach minerałów jednak potrzeba. Wykorzystać do tego zawór mixing lub inny zawór mieszający wodę miękką oraz surową.

Przy opcji pierwszej (zmiękczenie do zera) możesz szukać modelu z 40 litrami złoża.

Przy opcji drugiej wystarczy 30 litrów.

 

Przy opcji trzeciej musisz zainwestować w zewnętrzny zawór mieszający bo te przy głowicy dadzą wodę pomieszaną już na wyjściu ze zmiękczacza.

Jak dla mnie najlepsza byłaby opcja pierwsza - skoro przeszkadza Ci kamień to po częściowym zmiękczeniu nadal będziesz miał osady - tylko mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję zmiękczacza wody do mieszkania. Informacja na stronie wodociągów podaje, że mam wodę twardą SUW I 361 (mg CaCO3/l). Zużycie max. to 8 m3, zazwyczaj 5 m3.

Skłaniam się ku Clack CK Pallas 20 Lewatit S w cenie 2690 zł. To dobry wybór czy w tej cenie znajdę coś lepszego i ekonomicznego?

 

A może coś tańszego od Water Technic 20 up flow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję zmiękczacza wody do mieszkania. Informacja na stronie wodociągów podaje, że mam wodę twardą SUW I 361 (mg CaCO3/l). Zużycie max. to 8 m3, zazwyczaj 5 m3.

Skłaniam się ku Clack CK Pallas 20 Lewatit S w cenie 2690 zł. To dobry wybór czy w tej cenie znajdę coś lepszego i ekonomicznego?

 

A może coś tańszego od Water Technic 20 up flow?

Myślę, że 20 litrów w zupełności wystarczy i przy tak małym złożu nie ma sensu regeneracja upflow.

Zwróć uwagę jakie złoże jest w zestawie i czy jest bypass oraz inne dodatki (żebyś nie musiał ich dokupować przy montażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też szukam pomocy w tym temacie. Woda wodociągowa o twardości 11 dH sprawdzone testem kropelkowym i pokrywa się z badaniami uzyskanymi z wodociągów. 4 osoby , zużycie maksymalne około 10 metrów sześciennych miesięczne. Oczyszczalnia ścieków z drenażami. Woda niby nie jest najgorsza ale strasznie wysusza skórę , chyba że jest to związane z innymi pierwiastkami ( którymi?) , ale zgodnie z badaniami wszystko w normie. Czy 20 litrów będzie dobrze jeśli chce zmiekczać do 4 stopni niemieckich czy jednak 15? Głowice i złoże już poczytałem w tym temacie które warto , i zostaje najgorsze - wybrać coś rozsądnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coraz więcej czytam i coraz mniej wiem jaki zmiękczacz wybrać doradzcie coś. Rodzina 4 osoby, woda z gminnych wodociągów, zużycie ok 6m3 na miesiąc, i szambo. Twardość wody uzyskana od wodociągów to 220 CaCO3 (mg/l) . Budżet to 3tyś .

Do takich parametrów wystarczy mały zmiękczacz z 12 litrami złoża. Budżet powinien z zapasem wystarczyć na dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też szukam pomocy w tym temacie. Woda wodociągowa o twardości 11 dH sprawdzone testem kropelkowym i pokrywa się z badaniami uzyskanymi z wodociągów. 4 osoby , zużycie maksymalne około 10 metrów sześciennych miesięczne. Oczyszczalnia ścieków z drenażami. Woda niby nie jest najgorsza ale strasznie wysusza skórę , chyba że jest to związane z innymi pierwiastkami ( którymi?) , ale zgodnie z badaniami wszystko w normie. Czy 20 litrów będzie dobrze jeśli chce zmiekczać do 4 stopni niemieckich czy jednak 15? Głowice i złoże już poczytałem w tym temacie które warto , i zostaje najgorsze - wybrać coś rozsądnie..

Jeśli chcesz pozostawić te 3-4 dH to wystarczy mały model, np. 12 litrów złoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...