Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZy załozyłbys ponownie zmiękczacz wody ?


Recommended Posts

Dzięki z góry za odpowiedź i informację zastanawiam się też nad Waszym urządzeniem bo jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji ale.... Przeprowadziłem w międzyczasie kilka ciekawych konwersacji i zastanawiam się powoli czy na nasze potrzeby nie wystarczy jednostka ok 15l .

Bierze się to stąd że rozumiem w wypadku małego zużycia wody w większej jednostce regeneracja będzie następowała rzadziej a co za tym idzie złoże nie będzie czyszczone tak często solanką jak w wypadku mniejszego urządzenia. Tu właśnie chciałem zasięgnąć informacji i upewnienia się iż mój to rozumowania jest prawidłowy ?

No i jeszcze na sam koniec doszło do mojej listy jeszcze jedno urządzenie, mianowicie Trinity, myślę o jednostce właśnie 15l lub ewentualnie 20l ktoś może coś o tych urządzeniach powiedzieć, czy warto się nimi zainteresować ?

 

Urządzenie 15 litrowe raczej będzie za małe ponieważ regeneracja wypadnie Ci co około 2,2 m3, jeśli zużywasz 13 m3 to w twoim przypadku 6 regeneracji. Mniejsza pojemność nie musi oznaczać wcale węższej obudowy. Obudowy zwykle są niższe a szerokość i głębokość raczej zawsze pozostaje taka sama. W przypadku zmiękczacza z butlą 25 litrów regenerację będziesz mieć co około 4 m3 i to już moim zdaniem będzie poprawnie dobrane urządzenie (3 regeneracje w miesiącu).

 

W przypadku 30 litrowego regeneracja co około 4,5 m3 i również będzie poprawnie dobrany. Natomiast w przypadku systemu 35 litrów regen co około 5,5 m3 a w przypadku 40 litrowego regen co 6 m3, moim zdaniem juz jest zbyt duży.

 

Decyzja należy do Ciebie.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie ma sensu kupować dużo większego bo wtedy regularnie będzie się płukał z limitu czasu, a znów za mały będzie się płukał bardzo często (co nie jest problemem technicznym, ale generuje więcej ścieków więc utrzymanie takiego urządzenia jest droższe).

 

Heh, i bądź tu człowieku mądry, wychodzi na to że 20 l może być tak samo dobrą opcją jak 15l . A tak z ciekawości jeśli mielibyście wybierać spośród 3 poniższych jednostek to którą byście rekomendowali :

https://sklep.auroks.pl/pl/p/TRINNITY-BOX-ZMIEKCZACZ-DO-WODY-STACJA-UZDATNIANIA-15L-DO-4-OSOB-/31911?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/viessmann-aquastilla-25-stacja-uzdatniania-wody-do-domow-jednorodzinnych-i-mieszkan-kod-7691892.html#/

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-technic-logix20-monosferyk-9389283934

 

Ten Viessmann to znowuż jest zagwozdka bo mam do wyboru 12.5 l lub 25 i tu nie wiem czy warto którymkolwiek się zainteresować . Natomiast Trinity ma znajomy znajomego i bardzo poleca, to w sumie jest marka BWT ma ktoś może jakąś szerszą wiedzę o nich ?

 

P.S

W odniesieniu do postu powyżej to chyba napisaliśmy w podobnym czasie :), ale z tego co rozumiem to jest rekomendacja żeby jednak mniejsze urządzenie odrzucić. Posta nie zmieniam bo jestem ciekaw opinii n.t tych powyższych jednostek. Natomiast w moim wypadku zużycie wody jest na poziomie 5-6 m3 na miesiąc i myślę że raczej się to nie zmieni. Nawet w okresie letnim z racji tego iż dodatkowo "własnymi ręcami" zrobiłem instalację deszczówki i posiadam zbiornik 12m3 to spokojnie ogarnie działkę/ogród 2.5 tyś m2.

Edytowane przez slawek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, i bądź tu człowieku mądry, wychodzi na to że 20 l może być tak samo dobrą opcją jak 15l . A tak z ciekawości jeśli mielibyście wybierać spośród 3 poniższych jednostek to którą byście rekomendowali :

https://sklep.auroks.pl/pl/p/TRINNITY-BOX-ZMIEKCZACZ-DO-WODY-STACJA-UZDATNIANIA-15L-DO-4-OSOB-/31911?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/viessmann-aquastilla-25-stacja-uzdatniania-wody-do-domow-jednorodzinnych-i-mieszkan-kod-7691892.html#/

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-technic-logix20-monosferyk-9389283934

 

Ten Viessmann to znowuż jest zagwozdka bo mam do wyboru 12.5 l lub 25 i tu nie wiem czy warto którymkolwiek się zainteresować . Natomiast Trinity ma znajomy znajomego i bardzo poleca, to w sumie jest marka BWT ma ktoś może jakąś szerszą wiedzę o nich ?

 

1. W przypadku pierwszego zmiękczacza, to informacja że został wyprodukowany w USA, moim zdaniem o niczym nie świadczy. Brak konkretnej informacji na temat głowicy oraz żywicy.

 

2. Oferta druga - producent jeden z lepszych na rynku aczkolwiek w ostatnim czasie słyszałem (potwierdź to w sklepie), że w tańszych modelach ten producent stosował chińską głowicę RX, o której ja osobiście nie mam dobrego zdania.

 

3. Moim zdaniem oferta chyba najlepsza z przedstawionych, markowy zawór, dobra żywica, fajna gwarancja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, i bądź tu człowieku mądry, wychodzi na to że 20 l może być tak samo dobrą opcją jak 15l . A tak z ciekawości jeśli mielibyście wybierać spośród 3 poniższych jednostek to którą byście rekomendowali :

https://sklep.auroks.pl/pl/p/TRINNITY-BOX-ZMIEKCZACZ-DO-WODY-STACJA-UZDATNIANIA-15L-DO-4-OSOB-/31911?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/viessmann-aquastilla-25-stacja-uzdatniania-wody-do-domow-jednorodzinnych-i-mieszkan-kod-7691892.html#/

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-technic-logix20-monosferyk-9389283934

 

Ten Viessmann to znowuż jest zagwozdka bo mam do wyboru 12.5 l lub 25 i tu nie wiem czy warto którymkolwiek się zainteresować . Natomiast Trinity ma znajomy znajomego i bardzo poleca, to w sumie jest marka BWT ma ktoś może jakąś szerszą wiedzę o nich ?

 

P.S

W odniesieniu do postu powyżej to chyba napisaliśmy w podobnym czasie :), ale z tego co rozumiem to jest rekomendacja żeby jednak mniejsze urządzenie odrzucić. Posta nie zmieniam bo jestem ciekaw opinii n.t tych powyższych jednostek. Natomiast w moim wypadku zużycie wody jest na poziomie 5-6 m3 na miesiąc i myślę że raczej się to nie zmieni. Nawet w okresie letnim z racji tego iż dodatkowo "własnymi ręcami" zrobiłem instalację deszczówki i posiadam zbiornik 12m3 to spokojnie ogarnie działkę/ogród 2.5 tyś m2.

 

W przypadku zmiękczacza z butla 20 litrów będziesz mieć 4 regen w miesiącu, moim zdaniem jest delikatnie za mały. Minimalnie powinien być w rozmiarze 25 a optymalnie 30 litrów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, i bądź tu człowieku mądry, wychodzi na to że 20 l może być tak samo dobrą opcją jak 15l . A tak z ciekawości jeśli mielibyście wybierać spośród 3 poniższych jednostek to którą byście rekomendowali :

https://sklep.auroks.pl/pl/p/TRINNITY-BOX-ZMIEKCZACZ-DO-WODY-STACJA-UZDATNIANIA-15L-DO-4-OSOB-/31911?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/viessmann-aquastilla-25-stacja-uzdatniania-wody-do-domow-jednorodzinnych-i-mieszkan-kod-7691892.html#/

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-technic-logix20-monosferyk-9389283934

 

Ten Viessmann to znowuż jest zagwozdka bo mam do wyboru 12.5 l lub 25 i tu nie wiem czy warto którymkolwiek się zainteresować . Natomiast Trinity ma znajomy znajomego i bardzo poleca, to w sumie jest marka BWT ma ktoś może jakąś szerszą wiedzę o nich ?

 

P.S

W odniesieniu do postu powyżej to chyba napisaliśmy w podobnym czasie :), ale z tego co rozumiem to jest rekomendacja żeby jednak mniejsze urządzenie odrzucić. Posta nie zmieniam bo jestem ciekaw opinii n.t tych powyższych jednostek. Natomiast w moim wypadku zużycie wody jest na poziomie 5-6 m3 na miesiąc i myślę że raczej się to nie zmieni. Nawet w okresie letnim z racji tego iż dodatkowo "własnymi ręcami" zrobiłem instalację deszczówki i posiadam zbiornik 12m3 to spokojnie ogarnie działkę/ogród 2.5 tyś m2.

 

To jeśli zużycie wody jest 5 - 6 m3 to przy tej twardości może już być zmiekczacz z butlą 15 - 20 litrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko, dzięki wielkie za podpowiedź i informację, jednak pierwszy wybór na czuja jest często najlepszy, ale wiadomo człowiek zaczyna kombinować. Mnie znajomy tym BWT/ Trinity zaciekawił mówiąc że to jest to samo co Viessmann( te same bebechy, etc), tylko tańsza opcja, no i tym że punktów serwisowych mają sporo. Ale nie ukrywam w obu wypadkach zaciekawił mnie fakt nie podawania marki głowicy i złoża. Reasumując rozumiem że jednostka 20l w przypadku mojego dosyć przeciętnego zużycia wody też powinna dać spokojnie radę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko, dzięki wielkie za podpowiedź i informację, jednak pierwszy wybór na czuja jest często najlepszy, ale wiadomo człowiek zaczyna kombinować. Mnie znajomy tym BWT/ Trinity zaciekawił mówiąc że to jest to samo co Viessmann( te same bebechy, etc), tylko tańsza opcja, no i tym że punktów serwisowych mają sporo. Ale nie ukrywam w obu wypadkach zaciekawił mnie fakt nie podawania marki głowicy i złoża. Reasumując rozumiem że jednostka 20l w przypadku mojego dosyć przeciętnego zużycia wody też powinna dać spokojnie radę?

 

Tak jak najbardziej przy tym zużyciu i tej twardości spokojnie 20 litrów. Jeśli chodzi o ten zmiekczacz to naprawdę ciężko coś powiedzieć, najlepiej jak zadzwonisz do sklepu i ustalisz co tam w środku siedzi. W przypadku tego na Logix masz wszystko jasno opisane i wiesz co kupujesz, ja osobiście wybrał bym tą opcję ewentualnie Viessmana pod warunkiem że nie jest na głowicy RX.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, tak to takie proste, telefon.

 

Twardość wody to 19 °dH (ok 330 mg CaCO3/l).

 

Cześć,

 

jeśli kierujesz się szerokością urządzenia, to najwęższy zmiękczacz wody, który przychodzi nam na myśl to Erie IqSoft Eco 26 z wbudowanym wifi. Jednakże do podanych potrzeb najbardziej wydajnym rozwiązaniem byłby większy model, nawet z 35-40 l złoża.

 

Możemy zaproponować jeszcze kompaktowy Ecoperla Toro 35 (z tym, że ma 35 cm szerokości) bądź zmiękczacz wody z serii Ecoperla Softower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

 

Zaczynam myśleć o wysadzeniu ewentualnie o zmianie miejsca zamieszkania bo tak to jest jak się nie myśli o różnych sprawach przed zamieszkaniem.

 

Dodatkowe pytanie - czy odprowadzenie popłuczyn ma jakieś ograniczenie - np. długość, spadek (od zmiękczacza do kanalizacji).

 

Myślę nad jednym miejscem w garażu i wychodzi mi, że do odpływu będę miał ok 3,5 - 5 m (mam dwie możliwości, dłuższa mniej inwazyjna ,chyba:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły absurd, dzwoniłem jeszcze do Viessmanna, do centrali działu technicznego i panowie nie potrafili mi powiedzieć jaka jest głowica i złoże w urządzeniu Viessmann Aquastilla 25. Pan podał tylko oznaczenie głowicy coś w stylu fd5bhlcd- wydaje mi się że jest to RX, na koniec dał jeszcze nr tel to oddz w Katowicach w którym oczywiście nikt nie odbierał tel ....brawo Viessmann za profesjonalizm. Edytowane przez slawek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

 

Zaczynam myśleć o wysadzeniu ewentualnie o zmianie miejsca zamieszkania bo tak to jest jak się nie myśli o różnych sprawach przed zamieszkaniem.

 

Dodatkowe pytanie - czy odprowadzenie popłuczyn ma jakieś ograniczenie - np. długość, spadek (od zmiękczacza do kanalizacji).

 

Myślę nad jednym miejscem w garażu i wychodzi mi, że do odpływu będę miał ok 3,5 - 5 m (mam dwie możliwości, dłuższa mniej inwazyjna ,chyba:))

 

Nie powinno być problemu z taką odległością, także może unikniesz wysadzania majątku :) Odpływ może być maksymalnie około metra powyżej głowicy sterującej.

 

Jeśli chcesz zamontować zmiękczacz wody w garażu to należy pamiętać o odpowiednich warunkach (m.in. podłączenie do prądu, odpowiednia temperatura).

 

W razie pytań dot. instalacji bądź samego urządzenia, zapraszamy także do kontaktu mailowego na [email protected]

Chętnie coś podpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie - czy odprowadzenie popłuczyn ma jakieś ograniczenie - np. długość, spadek (od zmiękczacza do kanalizacji).

Myślę nad jednym miejscem w garażu i wychodzi mi, że do odpływu będę miał ok 3,5 - 5 m (mam dwie możliwości, dłuższa mniej inwazyjna ,chyba:))

Nie powinno być to problemem - woda w czasie regeneracji jest wypuszczana pod ciśnieniem więc spokojnie popłynie i 10 metrów i pod górę (byle nie za wysoko, chociaż nie wiem skąd akurat miałaby się wziąć wartość 1 metra jak podaje Klarsan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły absurd, dzwoniłem jeszcze do Viessmanna, do centrali działu technicznego i panowie nie potrafili mi powiedzieć jaka jest głowica i złoże w urządzeniu Viessmann Aquastilla 25. Pan podał tylko oznaczenie głowicy coś w stylu fd5bhlcd- wydaje mi się że jest to RX, na koniec dał jeszcze nr tel to oddz w Katowicach w którym oczywiście nikt nie odbierał tel ....brawo Viessmann za profesjonalizm.

 

Cześć

Sprawdziłem ten model, potwierdzam znajduje się tam chiński RX.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprawdziłem ten model, potwierdzam znajduje się tam chiński RX.

Pozdrawiam

 

Hej, dzięki wielkie, jak wspomniałem skupię się na tym urządzeniu z logix 20 i Lewatitem od Hydrolife czyt Allegro. Mam nadzieję że będzie to dobry zakup. Finalnie myślałem jeszcze nad Trinity, ew Global Water z Czeladzi( tu akurat kogoś od nich znam i są obok mnie), ale w pierwszym wypadku podobnie jak z Viessmannem nie wiadomo co tam w środku siedzi, natomiast w drugim gdybym chciał coś na porządnych "bebechach" to jednak trzeba zapłacić więcej. No i co by nie powiedzieć wszystko przemawia za ofertą od Hydrolife ;) .

P.S

Tak z ciekawości jak zerkacie na ten zestaw to jako laikowi być może podpowiecie co by mi się tam przydało ?

https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ-WODY-WATERLIFE-HYDRO-TECHNIC-LOGIX-20L%2C-MONOSFERYK-LEWATIT%2C-AUTORTOL-LOGIX-255760%2C-ZAWOR-BY-PASS%2C-ZAWOR-MIXING%2C-GRATISY-PENTERUSA/869

Z tego co sobie ustaliłem to zrobię sobie dodatkowy bypass, plus dodam reduktor ciśnienia bo nie mam, ale czy potrzebuję tam coś jeszcze w sensie jakieś filtry ,etc ?

Dodam że u mnie urządzenie ma już jakiś czas temu ustaloną lokalizację koło głównego zaworu wody w kotłowni, gniazdka prądu też mam obok, podobnie jak zlew z odpływem .

Edytowane przez slawek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wielkie, jak wspomniałem skupię się na tym urządzeniu z logix 20 i Lewatitem od Hydrolife czyt Allegro. Mam nadzieję że będzie to dobry zakup. Finalnie myślałem jeszcze nad Trinity, ew Global Water z Czeladzi( tu akurat kogoś od nich znam i są obok mnie), ale w pierwszym wypadku podobnie jak z Viessmannem nie wiadomo co tam w środku siedzi, natomiast w drugim gdybym chciał coś na porządnych "bebechach" to jednak trzeba zapłacić więcej. No i co by nie powiedzieć wszystko przemawia za ofertą od Hydrolife ;) .

P.S

Tak z ciekawości jak zerkacie na ten zestaw to jako laikowi być może podpowiecie co by mi się tam przydało ?

https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ-WODY-WATERLIFE-HYDRO-TECHNIC-LOGIX-20L%2C-MONOSFERYK-LEWATIT%2C-AUTORTOL-LOGIX-255760%2C-ZAWOR-BY-PASS%2C-ZAWOR-MIXING%2C-GRATISY-PENTERUSA/869

Z tego co sobie ustaliłem to zrobię sobie dodatkowy bypass, plus dodam reduktor ciśnienia bo nie mam, ale czy potrzebuję tam coś jeszcze w sensie jakieś filtry ,etc ?

Dodam że u mnie urządzenie ma już jakiś czas temu ustaloną lokalizację koło głównego zaworu wody w kotłowni, gniazdka prądu też mam obok, podobnie jak zlew z odpływem .

 

Zestaw wygląda na kompletny i wszystko masz w zestawie tj. tester, sól, wkłady (zapas na długi czas), korpusy i wężę popłuczyn. Moim zdaniem wszystko co potrzebujesz do rozruchu i prawidłowej pracy. Moim zdaniem cena jak za ten sterownik i żywice oraz warunki gwarancji bardzo dobra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wielkie, jak wspomniałem skupię się na tym urządzeniu z logix 20 i Lewatitem od Hydrolife czyt Allegro. Mam nadzieję że będzie to dobry zakup. Finalnie myślałem jeszcze nad Trinity, ew Global Water z Czeladzi( tu akurat kogoś od nich znam i są obok mnie), ale w pierwszym wypadku podobnie jak z Viessmannem nie wiadomo co tam w środku siedzi, natomiast w drugim gdybym chciał coś na porządnych "bebechach" to jednak trzeba zapłacić więcej. No i co by nie powiedzieć wszystko przemawia za ofertą od Hydrolife ;) .

P.S

Tak z ciekawości jak zerkacie na ten zestaw to jako laikowi być może podpowiecie co by mi się tam przydało ?

https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ-WODY-WATERLIFE-HYDRO-TECHNIC-LOGIX-20L%2C-MONOSFERYK-LEWATIT%2C-AUTORTOL-LOGIX-255760%2C-ZAWOR-BY-PASS%2C-ZAWOR-MIXING%2C-GRATISY-PENTERUSA/869

Z tego co sobie ustaliłem to zrobię sobie dodatkowy bypass, plus dodam reduktor ciśnienia bo nie mam, ale czy potrzebuję tam coś jeszcze w sensie jakieś filtry ,etc ?

Dodam że u mnie urządzenie ma już jakiś czas temu ustaloną lokalizację koło głównego zaworu wody w kotłowni, gniazdka prądu też mam obok, podobnie jak zlew z odpływem .

 

Prawda ciężko z taką liczba gratisów- TWORZĄCYCH KOMPLETNY ZESTAW, z taką głowicą, sterownikiem i na takim złożu znaleźć kompletniejszą ofertę. Sól też w zestawie, bypass, mixing. Oczywiście głowica Logix to top półka, pytanie tylko czy jej obsługa komuś pasuje czy nie, ale zawsze znają się fani i mercedesa i/ albo jaguara, ale logix to TA półka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda na kompletny i wszystko masz w zestawie tj. tester, sól, wkłady (zapas na długi czas), korpusy i wężę popłuczyn. Moim zdaniem wszystko co potrzebujesz do rozruchu i prawidłowej pracy. Moim zdaniem cena jak za ten sterownik i żywice oraz warunki gwarancji bardzo dobra.

 

Pozdrawiam

Prawda ciężko z taką liczba gratisów- TWORZĄCYCH KOMPLETNY ZESTAW, z taką głowicą, sterownikiem i na takim złożu znaleźć kompletniejszą ofertę. Sól też w zestawie, bypass, mixing. Oczywiście głowica Logix to top półka, pytanie tylko czy jej obsługa komuś pasuje czy nie, ale zawsze znają się fani i mercedesa i/ albo jaguara, ale logix to TA półka!

 

Dziękuje jeszcze raz za pomoc, musze przyznać że wskazówki były cenne i mnie jakoś pokierowały. Zestaw zamówiony, teraz tylko zamontować i cieszyć się mieką wodą:wiggle: . Mam nadzieję że kiedyś będę mógł się odwdzięczyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

tak jak myślałem że wrócę jeszcze z pytaniem. Otóż zmiękczacz już zamontowany wydaje się że wszystko jest ok bo woda jest śliska jak diabli :)

Tylko moje mam nadzieje ostatnie już pytanie jest takie - czy w zbiorniku gdzie wsypałem sól powinna być woda? Bo aktualnie nie widzę tam nic wody i zastanawiam się czy tak powinno być czy coś się zacieło czy może się powinno na samym początku samemu dolać?

 

Pozdrawiam

K.W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

tak jak myślałem że wrócę jeszcze z pytaniem. Otóż zmiękczacz już zamontowany wydaje się że wszystko jest ok bo woda jest śliska jak diabli :)

Tylko moje mam nadzieje ostatnie już pytanie jest takie - czy w zbiorniku gdzie wsypałem sól powinna być woda? Bo aktualnie nie widzę tam nic wody i zastanawiam się czy tak powinno być czy coś się zacieło czy może się powinno na samym początku samemu dolać?

 

Pozdrawiam

K.W

 

To zależy jaki wybrał Pan model zmiękczacza. Są model z tzw funkcję suchego zbiornika gdzie rege zaczyna od zalania zbiornika i są które kończą zalaniem zbiornika. Jeśli Pana system ma funkcję suchego zbiornika to nie dolewamy wody, w zbiorniku będzie też minimalna ilość wody. tak bym powiedział tyci, tyci ;-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...