Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 897
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

witam, mam ogromny problem z trawą a raczej z tym co zamiast niej rośnie...opiszę po kolei jak to było może ktoś będzie w stanie pomóc....

 

teren przeznaczony na trawnik był gliniasty, a więc nawieźlismy 8 wywrotek ziemi (polecono czarnoziem z domieszką torfu), przyjechała koparka i ładnie ziemię w ciągu jednego dni porozwoziła, następnie my wyrównywaliśmy teren przy pomocy grabi, walca i spesjalnego sprzętu własnej roboty do wyrównywania terenu, teren był już twardy, równy, a więc zabraliśmy się za sianie trawki ( polecono niby dobra trawę Barenburga sportowa), no i masz babo placek minęły 4 tygodnie a my dzień w dzień siedzimy w gąszczu zielska i wyrywamy, przerywamy, aby te delikatne źdzbła trawy miały miejsce na wzrost, bo to zielsko jest wszędzie i zdecydowanie większe od trawy...w niedzielę mąż sięzdenerwował i skosił teren...ale zielsko nadal jest, a trawy musimy w nim szukać.....CO teraz ZROBIĆ? pomóżcie...poradźcie...

 

ps. powiem tylko tyle, że sąsiad brał ziemiez tego samego źródła co my i u niego trawa rośnie i ma siędobrze..co prawda zielsko niechciane też ma, ale nie w takiej ilości jak my...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wari ma rację - trzeba kosić, co najmniej raz w tygodniu, a jak trzeba to i częściej. Oczywiście nie zapominać o podlewaniu, zwłaszcza po koszeniu. Powinno być dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaG - u nas trawnik robiła firma , też jakieś cztery tygodnie temu,

o koszeniu jeszcze nie ma mowy, na części bardziej reprezentacyjnej trawka jest bardzo ładna,

ale jeszcze malutka ok. 3 - 4 cm

natomiast na części użytkowej - siano inną odmianę i tam jest gorzej,

ale mnie mówiono że trawa ma do 9 - ciu tygodnii na kiełkowanie,

podstawą jest podlewanie ,nawet dwa razy dziennie !!!

Co najmniej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosić, kosić kosić i podlewać.

Ja koszę co 2-3 dni i w zasadzie nie ma żadnych chwastów :p

 

Nowy 4 tygodniowy "trawnik" też kosić co 2-3 dni ? Przecież cała trawa nawet nie wzeszła jeszcze. Nie zadepczę czy w jakiś inny sposób nie zniszczę trawy takim łażeniem za kosiarką ? Poza tym kosząc zielsko koszę też młodą trawkę, która gdyby nie zielsko nie byłaby koszona bo jeszcze za niska :-?

 

Ja też siałem 4 tygodnie temu, chwasty zaatakowały momentalnie, susza jest więc podlewam codziennie wieczorem po 2-3 godziny (około 900 m2 trawy). Miejscami trawa ma 10 cm a miejscami 1 albo jeszcze leżą ziarna albo wogóle nic.

3 dni temu skosiłem całość, nie wiem czy to coś da ale chociaż wizualnie lepiej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co możecie przeczytać na dedykowanym wątku o trawnikach - za szybko posialiście trawę. Ja już wiem, że zanim posieje się trawkę trzeba w kilku iteracjach powtórzyć

- wyrwać chwasty

- przegrabić / wyrównać

 

Bez tego zabiegu można mieć właśnie takie kwiatki jak u Ciebie.

I moim zdaniem macie dwa wyjścia

- przysłowiowo zaorać wszystko i zacząć od początku

- walczyć z chwastami i czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności zgadzam się z Trociu, który pisze:

Z tego co możecie przeczytać na dedykowanym wątku o trawnikach - za szybko posialiście trawę. Ja już wiem, że zanim posieje się trawkę trzeba w kilku iteracjach powtórzyć

- wyrwać chwasty

- przegrabić / wyrównać

 

Bez tego zabiegu można mieć właśnie takie kwiatki jak u Ciebie.

I moim zdaniem macie dwa wyjścia

- przysłowiowo zaorać wszystko i zacząć od początku

- walczyć z chwastami i czekać

 

Koszenie trawnika co drugi dzień (...co 2-3 dni .. ,- jak pisze hanka55), to raczej przesada, ale nie będę się spierał :D .

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koszenie młodej trawki, robi się gdy ona ma już ok. 10 cm.

Tnie się " na długi włos", czyli 5-6 cm i dopiero, gdy pojedyncze listeczki zaczną się wzmacniać/ grubieć, tnie się krócej. :p

 

Częstość cięcia jest uzależniona także od żyzności gleby, siły wzrostu zasianej mieszanki, nawodnienia i odżywania. I czasu, który możemy poświęcić na bieganie za kosiarką.

Ja dążę do efektu dywanowego, więc staram sie golić ją, gdy tylko podrośnie 2-3 cm. ponad plan. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady i porady...kupujemy jutro kosiarkę i jedziemy z tą trawą zgodnie z zaleceniami większości...czyli będziemy kosić, podlewać, kosić, podlewac...i zobaczymy co z tego wyjdzie..

 

a czy zastosować jakąś chemię?

 

a jak już jestem i pisze to podpowiedzcie prosze co zrobić z tujami szmaragdami, które delikatnie brązowieją..czy jakiś nawóz,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...