Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Darń była wywracana do góry nogami całymi płatami. Nie ma kopców i ziemi z głębszych warstw na wierzchu więc kret odpada. W pedraki uwierzę i nie wykluczam. Ale czy ptaki mogly tak zorać jakieś 100m2 trawnika w 2 dni? Strachy postawię, moze pomogą. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 897
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na 100 % wrony szukały pędraków- widziałam to samo u sąsiadów.Tam gdzie jest trawa lekko schnąca- to znak dla wron ze są pędraki, a skoro są pędraki- to korzenie trawy są popodgryzane i ona bardzo łatwo odstaje od ziemi i wrony mają świetną zabawę z taką trawą.... a właścicielowi trawnika włos się jeży na głowie.

 

W sumie można się cieszyc, że wrony powybierają ci te pędraki, pozostanie tylko zagrabic to co powyrywały i potem ewentualnie dosypać trochę ziemi i zasiac nową trawę.... U mnie 3 lata temu też było gniazdo tych robali w trawniku. I zaczęły się rozchodzić i niszczyc po kolei co spotkały na drodze swojej - cały trawnika był do wymiany- sama z dziećmi wybierałam pędraki - bo wrony miały to gdzieś :evil: , trawę podnosiłam tam gdzie była zielona jeszcze i wyciągałam te wstrętne robale. Robota była ciężka i obrzydliwa :evil: Ale nie mogłam tego zostawic bo rozlazłby sie po całym ogrodzie-były ich tysiące.

Teraz nie sypię nawozu na trawnik(jak już to po maju- okolice czerwca i niewiele, tak aby jakoś się trzymał,bo mam słabą ziemię)- bo miałam wrażenie że jak trawnik był soczyście zielony to wszystkie chrabąszcze z okolicy zlatywały się i składały jaja.... dla nich pewnie to taki znak- trawa soczysta- potomstwo wykarmione- gatunek przetrwa.... U sąsiadów tego nie było- u mnie wyglądało to wtedy jak w filmie "Ptaki"- wszystkie chrabąszcze zlatywały się do mnie krążyły na podwórku i obijały się o dom.... 50-100 metrów dalej kilka tylko sztuk można było zobaczyc....

 

Pozdrawiam i trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam ok. 650 m2 do obsiania trawą. Z miesiąc temu zaczęliśmy akcję "trawa" tzn.podzielilismy teren na 3 części ( całości nie dało się za jednym razem zrobić), odchwaściliśmy teren (cała rodzina hakała), wyrównaliśmy teren, dosypaliśmy rzyznej ziemi (przez sito), znowu wyrównaliśmy teren, zwałowaliśmy, posialiśmy trawkę, przysypaliśmy ziemią (przez sito) :lol: ,znowu zwałowaliśmy , skończyliśmy o 12 w nocy i od tego czasu czekaliśmy na piękną trawkę. Wzeszła piękna ale po ok.1 tygodniu nie była już tak soczyscie zielona , tylko lekko żółto zielona. Podlewałam ja 2 razy dziennie i myslałam , że to przez te upały (podlewałamwczesnie rano i wieczorem). Jednak po 2 tygodniach wzeszła kolejna częsć trawy, którą posialiśmy i sytuacja się powtórzyła -najpierw piekna soczysta zieleń, a potem lekko żółtawa mimo , ze wtedy cześciej padało. Teraz po tych ulewach moja trawa nie jest soczyście ciemno zielona, tylko jasno żółto zielona. Co może być przyczyną takiego koloru trawy, może potrzebuje jakiegos nawozu. Dodam, że mam ziemię piaszczysto-gliniastą, a dosypywaliśmy ziemi torfowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy nawóz do trawy, jakich pełno w sklepach. Najwygodniejszy jest długo działający.

Trawa potrzebuje przede wszystkim azotu do bujnego wzrostu i pH nie niższego niz 6.

Ciezko doradzać szczegółowo nie znajac wyjściowych parametrów.

W kazdym razie na azot jest już za późno - jesień. Można zastosowac specjalne "jesienne" mieszkanki nawozowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...