Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 897
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wygląda jak pleśń śniegowa - Mirek Lewandowski w swoim wątku podawał środki chemiczne na grzyby.

 

Mam nadzieje że to nie pleśń śniegowa bo kolor mi się nie zgadza. Te kręgi sa u mnie szare tak jak wyschnięta trawa, a nie brunatne.

 

Być może to Pałecznica traw bo w/g opisu tu http://www.golfpoland.pl/pl/Choroby_traw.php?artid=476 tak bym się skłaniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrab toto porządnie i szczególnie sie nie przejmuj. Bywały lata, że cały u mnie tak wyglądał, odrośnie. To szara pleśń na trawce porażonej przez to, co podejrzewasz.

 

Dzięki, trochę mnie uspokoiłeś bo strasznie dbałem o ten trawnik a teraz wygląda jak zapuszczone pole.

 

Nie wiem dlaczego ale jesienią miałem na nim mnóstwo grzybów, dlatego go nawoziłem aby odkwasić. PH doprowadziłem w granice normy czyli 3,5 - 4,5, a wcześniej miałem nawet > 7.

 

Może przyczyną jest zbytnie podlewanie (bo zrobiłem nawodnienie) lub gleba na której zasiałem trawnik. Gleba pochodziła od ogrodnika który hodował na niej rozsady a gdy zlikwidował interes to sprzedał mi tą ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę chyba nadgorliwość, co robiłeś jesienią :o ???

pH chyba powinno być 5,5-6,5

jeżeli zjechałeś z 7 w dół to go zakwasiłeś, a nie odwrotnie.

Zrób jak pisał Mirek, i trochę wyluzuj.

Nawodnienia trzeba używać ostrożnie, poczytaj o tym. Ludziska często leją co dzień i trudno to wyperswadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę chyba nadgorliwość, co robiłeś jesienią :o ???

pH chyba powinno być 5,5-6,5

jeżeli zjechałeś z 7 w dół to go zakwasiłeś, a nie odwrotnie.

Zrób jak pisał Mirek, i trochę wyluzuj.

Nawodnienia trzeba używać ostrożnie, poczytaj o tym. Ludziska często leją co dzień i trudno to wyperswadować.

 

Sorry ale chyba byłem w słabej formie jak sobie przypominałem o tym PH :oops:

 

Zrobiłem dokładnie odwrotnie niż napisałem wyżej. Tzn trawnik miał PH poniżej 4 a ja go wapnowałem aby podnieć PH powyżej 6.

 

Przepraszam za ten byk w opisie ... :wink:

 

Jak było dużo grzybów to trzeba było czymś przeciwgrzybowym popryskać. Kompostem popieczarkowym nawoziłeś? :D

 

 

Na grzyby pryskałem czym co mi polecili w sklepie ogrodniczym ale już nie pamiętam co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to w czasie upałów był tak skopany. Straszne pędraki w nim były. Wrony miały czego szukać. Teraz jest to teren przeorany i porośniety chwastami :lol: Wiosna go znów zamierzamy przekopać i oczyścić. Dalej się jednak zastanawiamy co zrobić w tym miejscu. Boiska robić nie bedziemy bo to za daleko od domu, nieporęcznie. Za domem za to robimy na terenie poś boisko do siatkówki plażowej :lol: Więc chyba trawnik znów posiejemy. Mi najbardizej pasowałyby kamienie tam. Nawieść, ułożyć i mieć z głowy. Ale u nas niziny, deficyt w kamieniach :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to w czasie upałów był tak skopany. Straszne pędraki w nim były. Wrony miały czego szukać.

Wrony nie są takie głupie, wiedziały gdzie i czego szukać :D pędraki były już tłuściutkiebo obżarły się korzeniami trawnika i myślały że się uda.

Te pędraki to takie trzylatki pewnie już były a kretów chyba u Ciebie niet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zauważyłem podejrzane dziury w ziemi na trawniku. Dziury mają średnicę ok. 2,5-3 cm, są wykopane pod kątem ok. 30-40 st., nie są zbyt głębokie (ok. 10 cm). Nie zauważyłem żeby coś w nich siedziało. Co to jest? czy może jakiś owad przygotowuje miejsce do złożenia jaj? czy to jakiś szkodnik? Czy powinienem czuć się zagrożony? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też pewna nie jestem co to, ale jak ktoś mówi o owadach w ziemi to zaraz przed oczami staje mi ogromny, obrzydliwy turkuć podjadek :x Raz miałam "przyjemność" spotkać takiego w swoim ogrodzie (pies się nim bawił :o) i nie chciałabym ani razu więcej bleeee :lol:

 

http://images24.fotosik.pl/188/33f22c893745157cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...