Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 897
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

W zeszłym roku położyłem trawnik z rolki - był piękny przez cały sezon. Po zimie mój trawnik wyglądał tragicznie - sama pleśń i place . Wygrabiłem zwertykulowałem i .....wygląda jeszcze bardziej tragicznie!!!! Znajomy polecił mi aby go ponakłówać widłami ( areacja) i wysiać nawóz - ZAGĘSZCZACZ DO TRAWY firmy SUBSTRAL.

Pani w firmie gdzie kupowałem trawę poleciła nawóz wiosenny -jaki oni stosują . Porównałem skład; zawartość azotu jest identyczna reszta trochę sie różni . Cena podobna . Proszę o radę co mam zrobić - może ktoś ma inną lepszą radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Powoli topnieje śnieg, może przyjdzie wiosna.

W zeszłym roku dokładnie o tej porze zakładałem trawnik.

Teraz, jak widzę co się z nim stało w miejscach gdzie śnieg już stopniał, dosłownie ogarnie przerażenie. Tu jakieś błoto, tam suche i żółte, jakby wyżarte przez kwas, tam znowu zielone i ładne.

Od czego tuzacząć przywracanie dawnej świetności? Oczywiście jak warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
Mam ogromny problem 1,5 miesiaca temu zasialismy okolo 500m2 trawy, po kolo 1 miesiacu kupilismy nawoz http://www.zchsiarkopol.pl/index.php?page=produkty_nawozy_ogrodnicze#nawozy_ogrodnicze_6 . Facet powiedzial ze na 500m2 to 25kg trzeba wiec rozrzucilem po podworku. Przez te upaly podlewalem moze z 3 razy a od wczoraj obfity deszcz. Od jakiegos czasu zauwazylem ze gdzieniegdzie trawa znika - wysycha, dzis zobaczylem ze plackami zółknie. Czyzby nawoz zalatwil mi trawe :( ? Obawiam sie ze za bardzo zaufalem slowa sprzedawcy i rozsypalem wszystko bo to chyba za duzo..... Co teraz robic? Da sie to odratowac i czy trawa sama sie odrodzi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeżo sianych trawników sie nie nawozi. W całym pierwszym sezonie się nie nawozi, ja się tego trzymam.

Teraz tylko woda może uratowac trawnik- lej ile wlezie, niech nawóz sie przepłucze i niech trawa się nie pali w upale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze nawożenie wysianego na wiosnę trawnika można przeprowadzić jesienią

nawozem zawierającym stosunkowo dużo potasu, a niewiele azotu. Potraktowane tak rośliny są lepiej przygotowane do zimy i wczesną wiosną w lepszej kondycji rozpoczynają wegetację

wydaje mi się że niestety mogłeś zniszczyć dopiero co wyrośnięte rośliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś banialuki...

Trawnik młody nawozić - najlepiej przedsiewnie 1/3 rocznej dawki,jeżeli nie było przedsiewnie to po pierwszym koszeniu. Oczywiście jeżeli podłoże było przygotowane jak należy tzn. przekopane z obornikiem - to sztucznych nie trzeba.

TRAWNIK ZAŁATWIŁO SŁONKO - WŁAŚCIWIE TY GO ZAŁATWIŁEŚ- młody trawnik ma płytki korzeń - nie sięgnie wody. Nawóz rozrzuciłeś po podwórku??? pewnie nierówno i nie zadbałeś by się rozpuścił i wniknął w glebę.

Straszne mądrości człowiekowi opowiadacie.

Ale w czasie upałów nie sypać nawozów, ale jak trzeba to przynajmniej podlać, no i winnego poszukać warto bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest deszcz, powinno ruszyć. Nie wiem jak to wygląda, Ruda to w większości jałowizny, prawie piach zabarwiony resztkami organicznymi i sadzą, często z hydrofobią..Jak liść będzie suchy zwałuj porządnie, jak się porobiły ubytki-dosiej. możesz wrzucić fotki. Jeżeli masz taką ziemię jak w/w przeczytaj co pisała Elfir w wątku o trawnikach, stosuj nawozy trochę lepszej jakości.

Ale podstawa w tej chwili to woda, Najpewniej zaniedbałeś podlewania i z tego wynikły kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale także chyba trochę za dużo na raz dałeś tego nawozu. W opisie nawozu piszą że "Łączna suma dawek nawozu w ciągu sezonu powinna mieścić się w zakresie 0,9-1,3 kg/10m2" Łączna raczej na kilka dawek a nie jednorazowa. No i na pewno za mało wody. Zwłaszcza na tak tak dużą dawkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam serdecznie. W ubiegłym roku przekopałem cały ogród, resztę starej trawy wyrzuciłem do kontenera i wywiozłem. Zamówiłem 12 ton ziemi i ładnie przygotowałem podłoże. Kupiłem 3 rodzaje traw Sahara, Uniwersalna i Sportowa zrobiłem mieszankę i posiałem. Podejrzewam że zrobiłem błąd z tą mieszanką ale pan w sklepie mi tak doradził jako mam bardzo nasłonecznione miejsce. Codziennie podlewałem trawa rosła ale pojawiały się kępy z bardziej zieloną i wyższą trawą. Teraz zacząłem go wyczesywać ze starej trawy ale co dalej ?? Te wypalone miejsca wydaje się że to od psa. Ręce opadają

 

Proszę o wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy trawnik w życiu.

 

Co mam zrobić jakiś nawóz ? Jeżeli tak to proszę podajcie jaki kupić żeby trawa się zrównała zarówno wzrostem jak i kolorem

 

Pozdrawiam

20150326_144457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pies nawoził trawnik za Ciebie, bo chyba zapomniałeś, trochę mu nierówno wyszło, ale widać, że starał się.

 

Zapodaj nawóz wiosenny, potem miejsca wypalone uzupełnij np. magiczną dosiewką.

Podlewaj, aby nawóz zadziałał i dosiewka wykiełkowała.

 

Potem zapodaj jakiś nawóz na 3 lub 6 miesięcy, bo sama woda trawie nie wystarczy.

 

Niestety jak masz psa, to "wyspy" wyższej trawy będą, czasami z wypaleniem w środku.

 

Pozdrawiam

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...