Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 897
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I kiedy pryskać - wieczorem,kiedy fruwają chrabąszcze, czy też rano - już po złożeniu jaj przez samice?

 

 

 

Przyznam, że nie rozumiem. Pryskamy w czerwcu, po wyłożeniu się samic i wylęgu pędraka. Pora dnia nic do tego nie ma przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1055

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1023

W tych linkach jest opis jak ją używać. Ja mam taką lancę. Polecam. Pędraków się pozbyłem.

We wrotycz to ja nie wierzę, lancę to se można wetknąć ...

Mirku trzeba nadążać za postępem. Ty pozostajesz daleko w tyle. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrotycz to ja nie wierzę, lancę to se można wetknąć ...

Mirku trzeba nadążać za postępem. Ty pozostajesz daleko w tyle. :lol:

 

 

Są tacy co boją się postępu.

Co do pędraków: można je niszczyć ręcznie a można wtryskiem.

Jeśli nie wie się jak działa taka lanca, to też nie dziwię się, że "nowe, to nieznane"

Takie określenie pasuje do wszystkiego co nie jest sprawdzone albo powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1055

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1023

W tych linkach jest opis jak ją używać. Ja mam taką lancę. Polecam. Pędraków się pozbyłem.

We wrotycz to ja nie wierzę, lancę to se można wetknąć ...

Mirku trzeba nadążać za postępem. Ty pozostajesz daleko w tyle. :lol:

Przyjmując pole rażenia 15 cm to trzeba to wtykać co 30 cm! Na powiedzmy 500 m2 to troszkę się nawtykasz. Powtarzam- problemem nie jest aplikacja preparatu, lecz sam preparat. No ale Ty wiesz lepiej. Lanca owszem w jakimś stopniu rozwiązuje dawkowanie , ale NIE MA skutecznego preparatu na 3-4 latka. (od kiedy wycofano bromek metylu)

A z problemem pędraka borykam się od 15 lat na szkółce leśnej,(i stosowałem chyba wszystko, co można), IBL testuje preparaty na bazie grzybków rozkładających białko, ale za wcześnie na konkluzje.Opuchlak to nie problem. I zapewniam Cię, że nie boje się postępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JoShi - To jakiś żart? :o :o :o

 

A jeśli nie, to jak to coś wysłać?W czym?Jak sobie pomyślę,że miałabym to zapakować i zanieść na pocztę.....noooo nie wiem..... :o

 

Może koszt byłby taki sam, gdybyś przyjechał. Mieszkam niedaleko Białej Podl.

 

1. To nie zart. Hoduje zwierzeta, ktore chetnie cos takiego jedza. Kupuje w sezonie przez allegro bu u mnie na razie nie ma ;)

2. To normalna procedura. Pakujesz do pudelka z ziemia. To pudelko do drugiego pudelka. Wkladasz gazety, zeby jedno nie latalo w drugim. wysylasz priorytetem na specjalnych warunkach (10 PLN) ja zwracam ci koszt przesylki a jesli chcesz to i za robale Ci zaplace. I juz.

3. Ja niestety pod Warszawa :(

4. Ja jestem ONA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi, zdarzało mi się w dole próbnym o powierzchni o,5 m wykopać 150 szt, a byłoby więcej, ale nie wlazły do słoika po ogórkach. W ub tygodniu za pługiem pracownicy nazbierali spore wiaderko :D

To zarejestruj sie na allegro i zacznij sprzedawac. Troche Ci sie zwroci. Chociaz Twoje to moga byc podtrute jakas chemia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co, jak mógłbym, niczym nie trute. Parę hektarów porolnego, gdzie próbujemy posadzić las, a nie ma jak bo zapędraczone strasznie. I to w każdym wieku- tłuste, zdrowe, dorodne. :D . Nawet zastanawialiśmy się nad wykorzystaniem jakoś- do bigosu czy coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga JoShi!

Na razie chwilowo przestałam wojować z trawnikiem-czekam aż przestanie padać deszcz.

Ale dokończyć muszę to, co zaczęłam. Prześlij adres na pocztę muratora,to ci niedługo wyślę "bombową przesyłkę". A tyle się zmarnowało(potopiłam je :oops: :oops: :oops: )-przynajmniej jakiś pożytek byłby z pędraków. Nie wiedziałam,że może być taki popyt na te urocze żyjątka. :o :o :o

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1055

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1023

W tych linkach jest opis jak ją używać. Ja mam taką lancę. Polecam. Pędraków się pozbyłem.

We wrotycz to ja nie wierzę, lancę to se można wetknąć ...

Mirku trzeba nadążać za postępem. Ty pozostajesz daleko w tyle. :lol:

Przyjmując pole rażenia 15 cm to trzeba to wtykać co 30 cm! Na powiedzmy 500 m2 to troszkę się nawtykasz. Powtarzam- problemem nie jest aplikacja preparatu, lecz sam preparat. No ale Ty wiesz lepiej. Lanca owszem w jakimś stopniu rozwiązuje dawkowanie , ale NIE MA skutecznego preparatu na 3-4 latka. (od kiedy wycofano bromek metylu)

A z problemem pędraka borykam się od 15 lat na szkółce leśnej,(i stosowałem chyba wszystko, co można), IBL testuje preparaty na bazie grzybków rozkładających białko, ale za wcześnie na konkluzje.Opuchlak to nie problem. I zapewniam Cię, że nie boje się postępu.

 

Pędraka zwalczam Pyrinexem podobnie jak Mirek

Natomiast Andrzej49 musi mieć rentgena lub Echo sondę:D skoro tak poleca tą lance do stosowania w trawnikach

Lanca może być dobra do Pyrineksu pod krzewy i drzewa szczególnie tam gdzie jest wyłożone matami lub folią

dawała możliwość w czasie tegorocznej suszy wprowadzania do gleby Larvanemu

 

Natomiast w polu najlepsze wyniki daje gryka

 

Janusz z PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kreta, ale on buszował w innej części trawnika- tam gdzie jest dużo cienia. Od pewnego czasu mam spokój - kiedy go złapałam i wywiozłam 1 km dalej.

Tam gdzie są pędraki nigdy kret nie dotarł.Chyba tam mu nie odpowiadało. :wink: W sumie nie wiem co jest gorsze - kret czy pędrak?Może bardziej pędrak. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co boją się postępu.

a tacy co się nie boją to najlepiej...

...ręcznie a można wtryskiem

czyli..

Lancę "wtyka i psika",...

No i teraz wszysko jasne.

Jest wtykanie, jest wtryskanie i psikanie a jak komuś mało to może jeszcze poprawić ręcznie :D

 

...

dopisz jeszcze - i zalać olejem silnikowym.

 

Bo z Twojego postu zionie złośliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...