Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wysokość mebli kuchennych


ania_i_seba

Recommended Posts

A ja mam zagwostkę odnośnie górnych szafek. Małżonek wykombinował sobie, że jeśli zrobimy je do sufitu to zaoszczędzimy sobie ścierania tłustego kurzu z ich wierzchów, a sprzątając wystarczy przetrzeć drzwiczki, co ma być łatwiejsze.

 

Jakoś mnie ten pomysł nie przekonuje. Przecież te szafki będą tam na górze puste. Bo dostęp do nich będzie uciążliwy. A i wyglądu ich nie potrafię sobie wyobrazić, bo tylko raz widziała takie coś na zdjęciu. Na dodatek wysokość pomieszczenia na kuchnię to około 2,80 m.

Proszę o opinie albo link do zdjęcia z takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam zagwostkę odnośnie górnych szafek. Małżonek wykombinował sobie, że jeśli zrobimy je do sufitu to zaoszczędzimy sobie ścierania tłustego kurzu z ich wierzchów, a sprzątając wystarczy przetrzeć drzwiczki, co ma być łatwiejsze.

 

Jakoś mnie ten pomysł nie przekonuje. Przecież te szafki będą tam na górze puste. Bo dostęp do nich będzie uciążliwy. A i wyglądu ich nie potrafię sobie wyobrazić, bo tylko raz widziała takie coś na zdjęciu. Na dodatek wysokość pomieszczenia na kuchnię to około 2,80 m.

Proszę o opinie albo link do zdjęcia z takim rozwiązaniem.

 

Ja chciałam szafki do sufitu - bardzo mi się to podoba (i jak napisałas jest praktyczne), ale ja mam wentylację nad kuchenką, a nad kuchenką mam szafki i nie chciałam zasłaniać wentylacji.

A dostęp do najwyższych półek będzie utrudniony, ale nie niemożliwy ;) dosztukujesz sobie jakiś elegancki stołeczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja tez myślałam o kuchni zabudowanej do sufitu ale

a) nie mam gdzie jej zabudować :cry: :cry:

b) trzeba zastanowić się czy taka zabudowa nie będzie zbyt przytłaczać wnętrza.

 

 

A z innej beczki:)

jaką robicie wysokość słupków kuchennych, takich gdzie jest np piekarnik i mikro zabudowane?

 

Czy są w tym obszarze jakieś standarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja też stoję przed wyborem rozmiarów szafek - w sobote musze podac ostateczne wymiary stolarzowi.

 

Co do wysokości baltu to już podjęlismy decyzje - dzieki lekturze opinii forumowiczow :) - bedzie to 90 cm+ 38 mm blat=93,8 cm. Zastanawiam się jednak czy w takim przypadku szafki dolne będą miały wysokość 72 cm więc cokół będzie miał wysokość 18 cm!!?? Czy można to jakos inaczej rozwiązać?

 

Zastanawiam się także (szukałam ale nigdzie nie ma) jaką wysokość mają mieć szafki górne - chciałam dwie 30 cm- pasowałoby?? Tylko czy wtedy je dzielić w środku czy nie ??

 

Stolarz wyliczył nam całkowitą wysokość mebli na 210 cm a wysokośc pomieszczenia to 270 cm (bedzie sufit podwieszany więc ok 255cm). Czy to nie za mało - w końcu zostanie do sufitu przerwa 45 cm....

 

Z gory dziekuje za pomoc i wszelkie sugestie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy olbrzymi problem z kuchnią ponieważ w kuchni mamy okno na wysokości 82cm!!!

 

Ja chciałam od zawsze mieć wyższy blat. Oboje z mężem mamy po 170cm i myślę, że 90cm byłoby ok. ale...

 

Wysokość pod oknem musi mieć 82 - logiczne (blat w tym miejscu będzie opusczony). Jak to teraz rozwiązać:

 

1. Dać resztę blatu nisko czyli standardowo na 86cm.

2. Dać resztę blatu wysoko czyli na 90cm ale czy wtedy nie będzie zbyt dużej różnicy miezy normalnym blatem, a opuszczonym.

3. Dać cały blat na 82cm ale to chyba niezbyt dobry pomysł :)

 

Poradzcie, proszę jak wy to widziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
My mamy olbrzymi problem z kuchnią ponieważ w kuchni mamy okno na wysokości 82cm!!!

 

Ja chciałam od zawsze mieć wyższy blat. Oboje z mężem mamy po 170cm i myślę, że 90cm byłoby ok. ale...

 

Wysokość pod oknem musi mieć 82 - logiczne (blat w tym miejscu będzie opusczony). Jak to teraz rozwiązać:

 

1. Dać resztę blatu nisko czyli standardowo na 86cm.

2. Dać resztę blatu wysoko czyli na 90cm ale czy wtedy nie będzie zbyt dużej różnicy miezy normalnym blatem, a opuszczonym.

3. Dać cały blat na 82cm ale to chyba niezbyt dobry pomysł :)

 

Poradzcie, proszę jak wy to widziecie.

 

Co do wysokości blatu w kuchni WAŻNE CZY SIĘ NOSI W DOMU OBUWIE NA OBCASACH -ZAZWYCZAJ NA JAKICH WYSOKICH i w nich zmierzyć 10-15 cm od zgiętego łokcia w dół. To jest TWOJA wysokość blatu do pracy w kuchni.

Oglądałam wczoraj fajną stronę z programem do projektowania kuchni, i gdzie róznicuje się wysokości blatów: do pracy, zmywania (trochę wyżej), na barek, i dla wysokości stołu jadalnego. Choć po niemiecku - mozna sie połapać:

http://www.noblessa.de/#/kuechenplanung/webplaner

Najpierw klikasz w pogrubione "hier", potem "Plannung starten", wybierasz rodzaj pomieszczenia , wpisujesz wymiary itd. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokości blatu pod oknem ; możesz urządzić tam blat -stół o kilka centymetrów niższy i do tego kupić stołki z regulacją wysokości siedziska - ja mam w domu wygodny stary dębowy stół z blatem na wys 79 cm. Fajnie jest zjeść szybkie śniadanko w kuchni przy oknie, wypić kawę, rozwiązać krzyżówkę, przeczytać przepis z książki kucharskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 6 months później...
  • 2 weeks później...
  • 4 years później...
Fajny wątek więc odkopie staroć. Montujemy właśnie okno na dniach i mogę je jeszcze podnieść o kilka cm. Wyliczyliśmy że optymalna wysokość blatu będzie u nas na 92cm. Czy popularne sprzęty agd typu kuchenka i zmywarka dadzą się zabudować pod blatem tej wysokości. Dodam że ze względu na koszty skorzystamy z jakiś połgotowców systemowych typu meble z Ikei. Czy te szafki z ikei w ogole da sie dobrać do tej wysokosci blatów? Bo ja na stronie tam widze tylko szafki wysokosci 80cm czy pewnie z blatem 85-86cm... Czy przy blacie na h=92cm pozostaje tylko stolarz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...