Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pogaduchy ze Słoneczkiem w tle


Recommended Posts

i znowu trzyma w niepewnosci - dalej nie wiem na jakim jesteście etapie :p

Wiecie co ? Ja to sobie mysłę, że Afrodyta siedzi wieczorkami na tarasie, winkiem się delektuje, firaneczki w oknach, dzieci śpią w pokoikach i ma bajecznie sielsko.

I tylko kombinuje jak tu w swoim dzienniku podkręcić atmosferkę.

 

:D

 

 

chyba racja :)

ja też zaliczam się do grona niecierpliwie czekających na dalsze wpisy

No przecież piszę!!!!!!!!

 

Raz dziennie, ale zawsze :wink:

Łatwo Wam pisać! Ja się muszę teraz naprodukować, żeby wydębić od rodziny klisze, na których kiedyś, z braku własnego sprzętu, uwieczniałam fakty budowlane. A wiecie jak to jest ciężko zrobić? Z resztą i tak nie wiem czy już ich nie wyrzuciła :-?

Wszystko dla Was :D :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szybki i smaczny powiadasz....

 

...hmm... może kotleciki z Fetą? Znasz takie cóś?

 

Mięso na kotlet, wiadomo, schab, albo filet drobiowy. Ja osobiście wolę schab.

 

Ważne, aby mięsa nie solić!

 

1. Przygotowuje sie dokładnie tak samo jak zwykłe kotlety - ubić i przyprawić.

2. Teraz nałożyć trochę /kostkę 2x2cm lub mniej/ i rozsmarować na jednej stronie mięsa zostawiając boki.

3. Później złożyć na pół, jak z każdym innym farszem i normalnie panierować i usmażyć.

 

Najlepiej smakują z młodymi ziemniakami z koperkiem i świeżą surówką.

 

Mniam, mniam :roll:

Życzę smacznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam fajny przepis na "Danie jednogarnkowe po meksykańsku"

Ale i tak potrzeba dwóch garnków.

 

Składniki

2 udka kurczaka

0,5 kg marchewki

0,3 kg pieczarek

1 duża cebula

3 ząbki czosnku lub więcej

2 czerwone papryki

1/3 puszki kukurydzy

1 słoik fasolki szparagowej, lub puszka czerwonej

koncentrat pomidorowy, przyprawy: tymianek, sól, pieprz, chili, bazylia, przyprawa do gulaszu

 

Sposób na składniki

Udka ugotować w rosole z przyprawami.

 

Marchewkę obrać, pokroić w grube plastry, wrzucić do dużego garnka i zacząć gotować 10 min.

 

Pieczarki umyć, grubo pokroić i po 10 min. dołączyć do marchewki.

 

Cebulę pokroić w półksiężyce, czosnek rozgnieść, paprykę pokroić w cienkie paseczki, dołączyć wszystko do pieczarek i marchwi.

 

Fasolkę i kukurydzę dodać na koniec.

 

Dodać odpowiednią ilość koncentratu i poddusić.

 

W tym czasie udka rozebrać z kości i pokroić na 2-3cm kawałki /żeby było je widać/ i dodać do garnka.

 

Dusić kilka minut, aby mięso przeszło warzywami i sosem, doprawić do smaku.

 

Wbrew pozorom to bardzo prosta potrawa, polegająca wyłącznie na krojeniu

:D

 

Życzę smacznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta-we mam nadzieję, że już czujesz się lepiej :D

 

Jesssooo, ale mnie ślepska pieką :x :x :x

 

po takim rosołku o niebo lepiej :lol: , chociaz trzeci dzien spędziłam w pizamie tak mnie wzięło :oops:

 

Z oczkami proponuje do okulisty sie udac, o ile jeszcze nie byłaś :wink: . Ja łączę się w bólu bo przeciez nieszczęścia lubia chodzic parami: do swoich ślepi mam kropelki z antybiotykiem :-? a i tak od piatku wygladam jak królik :evil:

 

Jak czytam ile w Was zapału, ile pracy wkładacie w budowe to wsyd mi, że do tej pory nie pofugowałam podłogi na dole :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo - przepisy zapisane, zostaną wypróbowane, jak tylko nie będziemy dla gości gotować. :wink:

Nie możemy na gościach próbować, bo za pierwszym razem zawsze coś może się nie udać, dopiero, jak się nauczę, moge gościom zrobić. :oops: :p :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta-we mam nadzieję, że już czujesz się lepiej :D

 

Jesssooo, ale mnie ślepska pieką :x :x :x

 

po takim rosołku o niebo lepiej :lol: , chociaz trzeci dzien spędziłam w pizamie tak mnie wzięło :oops:

 

Z oczkami proponuje do okulisty sie udac, o ile jeszcze nie byłaś :wink: . Ja łączę się w bólu bo przeciez nieszczęścia lubia chodzic parami: do swoich ślepi mam kropelki z antybiotykiem :-? a i tak od piatku wygladam jak królik :evil:

 

Jak czytam ile w Was zapału, ile pracy wkładacie w budowe to wsyd mi, że do tej pory nie pofugowałam podłogi na dole :oops:

No to faktycznie Cie położyło jak należy :( Ja dopóki mogę to łażę i obowiązki spełniam. Po łebkach bo po łebkach, ale zawsze 8) Jak już śpię cały dzień, to Duży wie, że jest bardzo źle i trza domowe obowiązki przejąć.

Oj pamiętam jak kiedyś mnie zmogło :roll: Jadąc do lekarza nie umiałam ustać na nogach /znaczy się Duży mnie wiózł/ wystarczyło mnie palcem popchnąć i leciałam. Podejrzewam, że miałam jakieś utraty świadomości :-? bo mało co pamietam z tego okresu. Ale jedno zapamiętałam bardzo dobrze - jak z gorączka 39 stopni, wyłaziłam z łóżka i zasuwałam co 2 godziny przez dwór do kotłowni, żeby dosypać trocin do pieca w środku zimy!

 

 

A z oczkami dziś już lepiej, opuchlizna zatokowa zeszła i można się ludziom pokazać :wink:

 

Kotłownia w nowym domu będzie z wejściem od środka!!!

 

Depsiu, ufff...już się bałam, że będziesz znać te kotleciki. Dziś może wreszcie nie zapomnę kupić szpinak :oops: A wlazłam jeszcze do wewątka "pomysły na obiad" i tam to się dopiero głodna zrobiłam :oops:

 

aisa222, Ty się nie buntuj tylko wypróbowuj przepisy, żebyś na zrobionej kuchni mogła przed rodziną zabłysnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...