Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pogaduchy ze Słoneczkiem w tle


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też bardzo lubię robić zdjęcia. :lol:

I sporo ich robię, ale takim malutkim zwykłym Olympusem cyfrowym.

O ile z Olympusa byliśmy bardzo zadowoleni, jak był taki na klisze, to teraz niespecjalnie się sprawuje ten cyfrowy. :-?

Zdjęcia, zwłaszcza nocne i w dużych słabo oświetlonych pomieszczeniach, wychodzą takie, jakby tam śnieg padał, robi takie białe plamki na całym zdjęciu. :evil:

I wszystkie Olympusy tak mają, sprawdzałam opinie w necie.

 

Marzy mi się właśnie Nicon, mówią, że bardzo dobre zdjęcia robi, ale nie wiem, czy kiedyś będzie mnie stać, jesteśmy teraz na sporym minusie finansowym, studia Młodego pochłaniają każdą wolną złotówkę... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo lubię robić zdjęcia. :lol:

I sporo ich robię, ale takim malutkim zwykłym Olympusem cyfrowym.

O ile z Olympusa byliśmy bardzo zadowoleni, jak był taki na klisze, to teraz niespecjalnie się sprawuje ten cyfrowy. :-?

Zdjęcia, zwłaszcza nocne i w dużych słabo oświetlonych pomieszczeniach, wychodzą takie, jakby tam śnieg padał, robi takie białe plamki na całym zdjęciu. :evil:

I wszystkie Olympusy tak mają, sprawdzałam opinie w necie.

 

Marzy mi się właśnie Nicon, mówią, że bardzo dobre zdjęcia robi, ale nie wiem, czy kiedyś będzie mnie stać, jesteśmy teraz na sporym minusie finansowym, studia Młodego pochłaniają każdą wolną złotówkę... :oops:

Bardzo długo miałem olimpusa cyfrowego i oceniam go na średnio,

Białe plamki pewnie dla tego że ma ciemny obiektyw i matryca podnosi czułość do wysokiego ISO (800-1600) i wtedy śnieży. Tak naprawdę to należy patrzeć nie na markę tylko na optykę w aparacie. - im jasniejszy obiektyw tym lepiej - czyli np:

5,6 - masakra ;)

4,8 - słaby

3,5 - to już coś

2,8 - super

2.0 - mistrzostwo świata ;) prawie nie osiągalne

 

No i matryca lepsze sa te o symbolu ccc - i np jest taki "zwykły " aparacik który spełnia te kryteria

nazywa się FUJI F30 -http://imagebank.ipcmedia.com/imageBank/f/fuji-f30-main.jpg

 

Jeśli ktoś chce mieć rodzinny pstrykacz wysokij jakości to nie ma nic lepszego - po prostu bajka aparat, robi takie zdjęcia że niejedna lustrzanka się chowa (no może czerwieni a nie chowa ;) )

Nie wiem czy go jeszcze robią ale chyba jego następca to F33 czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Emilia ma 139m2, pozostałe projekty mają do 120m2. Jak myślicie, na czym się skończyło?

Ja bym obstawiał Słoneczko ale to czysty strzał w ciemno ;) ;) ;) :D:D:D

 

p.s Ale ty lubisz trzymać w niepewności

Przemilczę....tymczasowo....

A który się Wam podoba, ciekawa jestem?

Mnie zauroczyła jeszcze "Agatka" swoim kominem i wykuszem w kuchni.

 

sure, Depsia przyjdzie czas to i fundusze sie wynajdą. Tylko cierpliwości i czasu potrzeba :roll: :wink:

 

Mój aparat, to Minolta DYNAX 3L. Z niego było zdjęcie Husky'ego

http://www.foto.com.pl/stare/zdjecia/minolta_dynax_3l_1.jpg

Nie znam sie na cyferkach i parametrach, ale obiektyw wymienny i lampa do dołożenia. Można coś dokupić i sie pobawić.

 

A córci Canon Powershot A720 /sama wybierałam/ z niego te motyle były zrobione.

http://www.gadgetheaven.co.uk/wp-content/uploads/canon-powershot-a720-is-digital-camera.jpg

 

Qrczę cos jeszcze miałam napisać, bom se posta wykasowała i teraz odtwarzam, i....nie pamietam :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze sobie radzi ta Minolta! :D

 

a swoją drogą po przejrzeniu zdjęć motylków i sprzętu postanowiłam trochę pogrzebać w temacie - w końcu to jedna z niewielu rzeczy, które nadal mnie interesują mimo budowlanego zamieszania! ;)

 

chyba wybiorę się do weterynarza! :D

 

(bo wieloletni lekarz mojego psa jest tez pasjonatem fotografowania, a przy tym chce mu się zgłębiać wiedzę na temat sprzętu i osprzętu, ja tylko pamiętam na pewno, że obiektyw musi być jasny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu na zebranie myśli......... i poskładanie prania :wink:

No własnie pranie :)

a jak odróżniasz skarpetki dzieci od swoich - mojej zonce juz się mylą koszulki starszego syna i jej

Kupuję różne wzory :lol:

Ale od jakichś 2 lat mam problem z rozróżnianiem majtek dziewczynek :oops:

A co będzie jak podrosną? :roll: :wink:

Z synkiem na razie nie ma problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...