Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja mam cały dom w podłogówce ( sypialnie też ) - w łazienkach płytki , na parterze w przedpokoju i w kuchni też płytki , a cała reszta przykryta parkietem lamelowym 11 mm . Mieszkam drugą zimę i mam ciepło .\

Tylko że ja od razu projektowałem tę podłogówkę i na parterze mam 20 cm styropianu a na piętrze 10 cm .

W ten sposób zminimalizowałem ucieczkę ciepła w dół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak szeroko zrobić rozstaw? ktoś (kto już ma) mi mówił, że maksymalnie co 10 cm, ale radzi trochę ciaśniej jeszcze

 

 

może ktoś mi pomóc?

zdrowiej i taniej dla Ciebie będzie, wziąć projektanta i zapłacić mu za projekt,

zaoszczędzisz na rurze, będziesz miała na projektanta :lol:

10 cm zapewni Ci temperaturę podłogi wyższą niż normowa,

 

no chyba że będziesz grzała pompą ciepła,

wtedy takie rozwiązanie jest jeszcze dopuszczalne,

 

jeżeli będziesz grzała innym źródłem ciepła, trzeba liczyć podłogówkę,

 

albo później opowiadać wszystkim jaka ta podłogówka jest be, bo nogi puchną,

a ten instalator nieuczciwy i na dodatek nieuk,

bo wcisnął Ci taki bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje dac podlogowke w calym domu i wszedzie polozyc plytki. Nigdy nie widzialam plytek w calym domu i zastanawiam sie czy to dobry pomysl w pokojach dzieci.

 

W całym domu nie ale np u mnie parter to 100% kafelki i podłogówka.

Poddasze jeszcze nie zrobione ale planuję tam dać kiedyś panele i grzejniki.

Póki co jestem zadowolony że nie mam paneli na parterze bo już by były zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
jak szeroko zrobić rozstaw? ktoś (kto już ma) mi mówił, że maksymalnie co 10 cm, ale radzi trochę ciaśniej jeszcze

 

 

może ktoś mi pomóc?

 

U mnie wygladalo to tak:

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/b8ce543d.jpg

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/d718d1ab.jpg

 

Gora i dol sa ogrzewane podlogowka. Wyjatek to garaz, pomieszczenie za garazem, kotlownia i pomieszczenia nad garazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam we calym domu, wyglada to bardzo dobrze. Zalezy od tego jaie plytki wybierzesz. Ja cala gore mam w plytkach o fakturze drewna. Na dole mam w salonie, kuchni inne plytki. Wiem, ze ludzie klada tez panele i drewno na ogrzewanie podlogowe i sa zadowoleni. Jednak ja na ten temat nic Ci nie powiem.

 

Nie bardzo mam ochote kłasc na podlogowke drewno, czy panele (po co przeplacac za ogrzewanie), wiec chyba jednak zostaniemy przy tych plytkach

 

A masz jakieś grzejniki np w garazu, w kotłowni, w łazienkach? Jeśli tak, to czy sa one letnie, czy masz mieszacz? Zastanawiam sie czy oplaca sie kupowac uklad mieszajacy do tych kilku grzejniczkow.

 

 

 

W garazu, pomieszczeniu za garazem, kotlowni oraz pomieszczeniach nad garazem, tj. w suszarnio-prasowalni oraz garderobie mam grzejniki wiszace. W domu sa dwa niezalezne obiegi: jeden dla podlogowki, drugi dla grzejnikow. Grzejniki sa sterowane tzw. inteligentnymi glowicami, natomiast podlogowka jest podzielona na prostokatne strefy i kazdej ze stref moge ustawic inny przeplyw, a tym samym kazda ze stref daje mniej lub wiecej ciepla z podlogi. Jedynie w pokoju kapielowym mam podlogowke polaczona z grzejnikiem lazienkowym do suszenia recznikow i ten jakby podwojny uklad jest sterowany glowica inteligentna w grzejniku. Tak wiec lazienka rzadzi sie innymi prawami;) O ile podlogowka reaguje na czujniki temperatury zewnatzny i wewnetrzny, o tyle dla lazienki jest to bez znaczenia. Lubie tam temp. 26-28st.C.

Jesli chodzi o mieszacz to mamy go i o ile dobrze pamietam przy cieple z solarow, ale musialabym sie popytac, bo nie za bardzo mnie to ciekawilo.

Mamy takze kominek z PW, dzieki ktoremu, piec moze dlugo odpoczywac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego instalator ułożył pętle w meander a nie w ślimaka?

 

"panie bo tak się robi"?

albo :

"panie ja od tyyylu lat tak robię i tyyyle instalacji tak zrobiłem i dobrze jest"? :wink:

 

No pewno tak było. Wszędzie max zageszczenie, czyli pewno bez projektu i policzenia zapotrzebowania pomieszczeń na ciepło. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, uwazacie ze meander jest beee bo Wy macie ulozone w slimaka? :lol:

Wg mnie nie jest to zly sposob ukladania, ale pierwsza petla powinna wzdluz sciany zewnetrznej przebiegac tworzac w ten sposob linie brzegowa. Najcieplejsza woda znalazla by sie tam gdzie najbardziej potrzebna a pozniej w miare wychladzania do srodka pomieszczenia.

Ja mam tak ulozona podlogowke, nie sadze zeby wasze uklady rur byly lepsze bo teraz taka moda. Poczytajcie dokladniej czym sie roznia i o co biega w obydwu przypadkach i dopiero wypowiadajcie sie :evil:

To ze zrobiono bez projektu jest nienajlepszym posunieciem -o ile tak bylo, zageszczenie wynika z obliczenia na zapotrzebowanie na cieplo danego pomieszczenia.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listek A nie mogl?

Instalator wybral meander, choc niektorzy mowia, iz ulozenie w slimaka w duzych pomieszczeniach jest bardziej wydajne. Tak mielismy w poprzednim domu i tak jest w nowym. Szczerze, to dla mnie liczy sie tylko komfort cieplny.

A tak na marginesie to zauwazylam, ze wiekszosc dodajacych zdjecia podlogowki uklada w meander. Moze masz zdjecie z ulozenia slimakowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, uwazacie ze meander jest beee bo Wy macie ulozone w slimaka? :lol:

Wg mnie nie jest to zly sposob ukladania, ale pierwsza petla powinna wzdluz sciany zewnetrznej przebiegac tworzac w ten sposob linie brzegowa. Najcieplejsza woda znalazla by sie tam gdzie najbardziej potrzebna a pozniej w miare wychladzania do srodka pomieszczenia.

Ja mam tak ulozona podlogowke, nie sadze zeby wasze uklady rur byly lepsze bo teraz taka moda. Poczytajcie dokladniej czym sie roznia i o co biega w obydwu przypadkach i dopiero wypowiadajcie sie :evil:

To ze zrobiono bez projektu jest nienajlepszym posunieciem -o ile tak bylo, zageszczenie wynika z obliczenia na zapotrzebowanie na cieplo danego pomieszczenia.

 

Pzdr.

 

Pokaż mi gdzie napisałem, ze meander jest be. Pokaz mi gdzie pisałem, że ja mam ułożone jako slimak? Zapytałem tylko dlaczego tak ułozył :evil:

Czasem nalezy wykonać system mieszany - wiem o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listek A nie mogl?

Instalator wybral meander, choc niektorzy mowia, iz ulozenie w slimaka w duzych pomieszczeniach jest bardziej wydajne. Tak mielismy w poprzednim domu i tak jest w nowym. Szczerze, to dla mnie liczy sie tylko komfort cieplny.

A tak na marginesie to zauwazylam, ze wiekszosc dodajacych zdjecia podlogowki uklada w meander. Moze masz zdjecie z ulozenia slimakowego?

 

mam, poźniej moge wkleić więcej

 

przykładowy slimak. Jest wiecej pracy przy jego układaniu.

 

http://lh4.ggpht.com/_hTpoXlqN1A0/Si1D04CnxoI/AAAAAAAAAD0/ZYPP5wd-EBU/s640/wiatrolap.jpg

 

http://lh4.ggpht.com/_hTpoXlqN1A0/S3PO5L6kQWI/AAAAAAAAAIg/qYZbl3nJkwI/s640/Obraz%20060.jpg

 

http://lh5.ggpht.com/_hTpoXlqN1A0/S3PO5Y0wVaI/AAAAAAAAAIk/4zM-XwUxvks/s640/Obraz%20083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie te białe rurki do podłogówki to jakieś nowsze, lepszejsze???

 

Bo jeszcze rok, dwa lata temu wszyscy pokazywali podłogówkę na czerwonych rurkach (w przekroju były najpierw przezroczyste a później wpadały w intensywną czerwień i bardzo ciężko się gięły), a teraz co fotka to białe rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie napisałem, ze meander jest be. Pokaz mi gdzie pisałem, że ja mam ułożone jako slimak? Zapytałem tylko dlaczego tak ułozył :evil:

Czasem nalezy wykonać system mieszany - wiem o tym

 

Tak zabrzmialo to pytanie jakby z wyrzutem ze nie slimak tylko meander. No ale jesli to bylo tylko z czytsej ciekawosci bez podtekstow to sorki. :oops:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, uwazacie ze meander jest beee bo Wy macie ulozone w slimaka? :lol:

nie :wink: , ja jeszcze podłogówki nie mam, ale bedzie mieszany, w większosci ślimakiem

 

....Poczytajcie dokladniej czym sie roznia i o co biega w obydwu przypadkach i dopiero wypowiadajcie sie :evil:

......

 

po czym wnosisz że "nie poczytaliśmy"? akurat to mam dość dobrze opanowane, i przede wszystkim za ślimakiem przemawia równomierny rozkład temperatury płyty grzewczej, za to na pewno instalatorowi znacznie gorzej go się układa niż meandrę, i w wielu przypadkach dlatego właśnie nieświadomy inwestor posiada meandrę, a najlepiej zagęszczoną na maksa ("to się wyreguluje"), o kilku pętlach więcej niż potrzeba ("to też się wyreguluje na tych zaworkach panie") nie zważając np. na opory niepotrzebnie rozbudowanej instalacji, większe pompki czy większe zużycie energii, o wyższym koszcie materiałów nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie napisałem, ze meander jest be. Pokaz mi gdzie pisałem, że ja mam ułożone jako slimak? Zapytałem tylko dlaczego tak ułozył :evil:

Czasem nalezy wykonać system mieszany - wiem o tym

 

Tak zabrzmialo to pytanie jakby z wyrzutem ze nie slimak tylko meander. No ale jesli to bylo tylko z czytsej ciekawosci bez podtekstow to sorki. :oops:

 

Pzdr.

 

To było bez podtekstów. Daleki jestem od znęcania się nad inymi

:lol:

Spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie te białe rurki do podłogówki to jakieś nowsze, lepszejsze???

 

Bo jeszcze rok, dwa lata temu wszyscy pokazywali podłogówkę na czerwonych rurkach (w przekroju były najpierw przezroczyste a później wpadały w intensywną czerwień i bardzo ciężko się gięły), a teraz co fotka to białe rurki.

 

NIe wiem :oops:

 

Kupiłem takie jakie mi polecono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...