Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy mogę rozstawic rurki co 5 cm? Zasłyszałam gdzieś, że max rozstaw to 10 cm. Zrobię podejścia do dodatkowego ogrzewania, ale zastanawiam się, czy zamiast podejśc do grzejników, nie zrobic podejśc do ogrzewania ściennego?

 

Rozstawić można ale to nie da spodziewanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy mogę rozstawic rurki co 5 cm? Zasłyszałam gdzieś, że max rozstaw to 10 cm. Zrobię podejścia do dodatkowego ogrzewania, ale zastanawiam się, czy zamiast podejśc do grzejników, nie zrobic podejśc do ogrzewania ściennego?

 

Mądre programy informujęa ze przy rurkach co 5 cm użyskasz tylko 7 W więcej na m2 więc chyba niewarto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczem do odpowiedzi na pytanie jest kwestia izolacji tego stropu nad piwnicą. Ponadto przy ogrzewaniu wodnym musisz wykonać wylewkę o grubości 7 cm (16mm mają rurki plus 50 mm wylewki nad nimi). Czy strop nad piwnica to wytrzyma?

 

Czy już wszyscy są nawiedzeni w temacie tych 7 cm. wylewki? - 5 też będzie a nawet 4 - wszystko zależy jak będzie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczem do odpowiedzi na pytanie jest kwestia izolacji tego stropu nad piwnicą. Ponadto przy ogrzewaniu wodnym musisz wykonać wylewkę o grubości 7 cm (16mm mają rurki plus 50 mm wylewki nad nimi). Czy strop nad piwnica to wytrzyma?

 

Czy już wszyscy są nawiedzeni w temacie tych 7 cm. wylewki? - 5 też będzie a nawet 4 - wszystko zależy jak będzie wykonana.

 

Oczywiście nie upieram się, ze wylewka ma mieć 7cm ale w dokumentacji producenta rurek hepworth pisało że ma być nad nią 5 cm wylewki. Plus grubość rurki (16 albo 18 mm) daje prawie 7 cm. Poza tym grubsza wylewka - większy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tak? Chciałabym zrobić i na górze i na dole. Na górze byłyby panele. Zero grzejników (a, nie, w łazience by były, na ręczniki, chyba trzeba by je zrobić na prąd?) . Jestem ciekawa jak to się sprawdza. Wiem, że podłogówka długo się "rozpędza", czy to stanowi problem? Na pewno na początku sezonu, a w trakcie?

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tak? Chciałabym zrobić i na górze i na dole. Na górze byłyby panele. Zero grzejników (a, nie, w łazience by były, na ręczniki, chyba trzeba by je zrobić na prąd?) . Jestem ciekawa jak to się sprawdza. Wiem, że podłogówka długo się "rozpędza", czy to stanowi problem? Na pewno na początku sezonu, a w trakcie?

:-?

Mam tak. Nic nie stanowi problemu jak jest poprawnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw poszukaj potem pytaj...

Przebiłam się przez 7 stron wywodów fizycznych na temat podłogówki ale nie widzę opinii osób, które faktycznie tak mają :roll: . Wszyscy moi znajomi mają ogrzewanie mieszane :cry: .

 

Mam tak. Nic nie stanowi problemu jak jest poprawnie wykonane.

Super, dzięki za odpowiedź :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj i analizuj.

Kurz i pies uciekający nie wiadomo gdzie do snu - kontra zabrudzenia i inności..

Czytaj - 1000 było chyba............

PS:

i się nie obraź czasem..............

A skąd :) .

Czytam już od jakiegoś czasu, tylko wcześniej na loginie męża. W gruncie rzeczy nie interesuje mnie jak to technicznie rozwiązać, ja tylko chcę stwierdzić, że ludzie są z tego zadowoleni i przekazać to mężowi :lol: , niech on się martwi JAK 8) . Bo taki był plan a on coś ostatnio wymięka i mówi, że zrobimy grzejniki i to 30% większe :evil: .

No dobra, idę czytać .

Ale gdyby był ktoś jeszcze zadowolony z ogrzewania tylko podłogówką, proszę o wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie ogrzewania wyłącznie podłogowego, jest narzuceniem sobie i innym potencjalnym użytkownikom raz na zawsze ograniczeń wynikających z ich dużej brezwładności oraz skutków dla organizmu lokalizacji najwyższej temperatury otoczenia w okolicach podudzi-

 

brak możliwości niezwłocznej reakcji systemu na duże zmiany temperatury otoczenia w okresach przejściowych - wiosna- jesień,

 

brak możliwości skorzystania z szeregu występujących w każdym domu uzysków ciepła,

 

brak możliwości obniżania dobowego temperatury celem zmniejszenia zużycia energii,

 

brak możliwości szybkiego podniesienia temperatury "na żądanie",

 

...

 

 

....

tym bardziej , że rozwiązania mieszane są w inwestycji niewiele droższe a w eksploatacji bez porównania bardziej wszechstronne i co nie bez znaczenia - rozwojowe, dające pełne pole manewru.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj i analizuj.

Kurz i pies uciekający nie wiadomo gdzie do snu - kontra zabrudzenia i inności..

Czytaj - 1000 było chyba............

PS:

i się nie obraź czasem..............

A skąd :) .

Czytam już od jakiegoś czasu, tylko wcześniej na loginie męża. W gruncie rzeczy nie interesuje mnie jak to technicznie rozwiązać, ja tylko chcę stwierdzić, że ludzie są z tego zadowoleni i przekazać to mężowi :lol: , niech on się martwi JAK 8) . Bo taki był plan a on coś ostatnio wymięka i mówi, że zrobimy grzejniki i to 30% większe :evil: .

No dobra, idę czytać .

Ale gdyby był ktoś jeszcze zadowolony z ogrzewania tylko podłogówką, proszę o wpis.

 

Jeżeli chcesz wymusić na mężu podjęcie decyzji to jak dla mnie musi byc zostawiona pewna rezerwa.Na wypadek "W" w ścianach muszą być poprowadzone zaślepione rurki co korkami.Po to ,że jak coś pier....to zakładacie grzejnik i po sprawie.Ale to tylko moja sugestia .Zrobicie jak uważacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chcesz wymusić na mężu podjęcie decyzji to jak dla mnie musi byc zostawiona pewna rezerwa.Na wypadek "W" w ścianach muszą być poprowadzone zaślepione rurki co korkami.Po to ,że jak coś pier....to zakładacie grzejnik i po sprawie.Ale to tylko moja sugestia .Zrobicie jak uważacie.

 

Tak właśnie zrobiłem ale mam nadzieję, że grzejnik nigdy nie zawiśnie. Też dużo myślałem czy tak zrobić. Kilka sugestii masz w moim wątku 100% podłogówki:

 

http://forum.muratordom.pl/100-podlogowki-specjalnie-dla-mojej-zony,t153378.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...