Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Regut1 - i tak trzymać!

 

pozdrawiam - Juras

 

P.S. Mina kobiety w zadartej skórze na obcasie - bezcenne!

 

O taką minę ci chodzi?

http://images48.fotosik.pl/175/85b5ae19631fe0d9m.jpg

 

Wracając do podłogówki.Masz w domu dywany?Ja mam i nad tym boleje.Oczywiście w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

mimo że jeszcze nie mieszkamy ale dokonaliśmy wyboru. u nas podłogówka wodna jest na całym niemal dole (wyjątek to garaż i kotłownia oraz pom. gosp.).

wybór podyktowany nie rozważaniami ekonomicznymi ale sposobem wykończenia podłogi. na dole wszędzie glazura- nie cierpię kiedy goście kombinują czy ściągać buty czy nie...wolę żeby nie!

na górze mam sypialnie i łazienkę i tam będzie parkiet (poza łazienką) bo tak to sobie wyobrażam - tam gdzie śpię ma być podłoga naturalna. w każdym pom. bez wyjątku dodatkowo grzejnik o mocy wystarczającej by ogrzać bez podłogówki. grzejniki tak na wszelki wypadek i po to by w porach przejściowych stosunkowo szybko podnieść temp. zanim podłogówka zacznie pracować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na górze mam sypialnie i łazienkę i tam będzie parkiet (poza łazienką) bo tak to sobie wyobrażam - tam gdzie śpię ma być podłoga naturalna. w każdym pom. bez wyjątku dodatkowo grzejnik o mocy wystarczającej by ogrzać bez podłogówki. grzejniki tak na wszelki wypadek i po to by w porach przejściowych stosunkowo szybko podnieść temp. zanim podłogówka zacznie pracować.

pozdrawiam

 

U mnie taką rolę będzie pełnił kominek, w którym będzie przepalane w chłodniejsze jesienne dni tak żeby nie było konieczności uruchamiać podłogówki. Kominek z DGP to też swoista rezerwa na wypadek bardzo dużych mrozów lub braku zasilania. Nie zastanawiałem sie jeszcze nad sposobem wykończenia podłogi w sypialniach ale z tego, co czytam podłogówka nie wyklucza drewna na podłodze. Z doświadczeń znajomych wiem że na panelach podłogowych działa. Pożyjemy zobaczymy, jak będzie w praktyce z drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

Cieszynianka, która wydaje się być orędowniczką podłogówki, sama ma ścienne + grzejniki......

 

Tak, mam w całym domu niskotemperaturowe, wybór dokonany na podstawie doświadczeń osób znajomych posiadających to rozwiązanie (zbyt kosztowna sprawa, żeby eksperymentować na własnej skórze :roll: ) i własnych przemyśleń. Kasżdy powinien dobrać to, co dla niego odpowiednie nie kierując się "modą" jak to nazywasz.

To co odpowiednie dla mnie, dla kogoś innego nie będzie dobre - jak ze wszystkim. Uwielbiam flaczki i golonko, ale również zdaję sobie sprawę, że niektórym to nie smakuje i nie mam zamiaru ich do tego zmuszać :lol:

Wybrałam prysznic bez brodzika, bo tak mi pasuje, choś inni uważają to za niedobre rozwiązanie, i tak dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam na dole dywanów, bo nie chcę. Podwórko, droga gruntowa, piach, blina i psy dwa i ,,dziecia" dwa. To wszystko pęta się tam i z powrotem. I w związku z tym gdzież u mnie dywany...

 

A na taką minę, to ja bym za bardzo nie liczył...

 

pozdrawiam - Juras

 

aha to na górze masz dywany?Jak zachowują się na włączonej podłogówce?Między piachem a psami jest blina....placek,ciasto czy ślina ,czy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Uwielbiam flaczki i golonko,

...

 

JA TEŻ :D :wink:

 

Mam w całym domu podłogówkę, ani jednego grzejnika ściennego.

Mieszkamy od marca 2008. Mamy już pierwszy pełny sezon grzewczy za sobą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego że wybraliśmy podłogówkę. Poprzednio mieszkaliśmy w mieszkaniu z kaloryferami i widzimy wyrąźną różnicę na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca przekonują mnie osoby ,które mają z grzejników zrobione solary.

 

Jakby ktoś się chciał rozmyślić, dla równowagi podam, że mnie takie solary przekonują do końca.

3 sezon mam te same grzejniki, mają się dobrze, a ciepła woda w okresie wiosenno - jesiennym w większości za free. Kąpiemy się codziennie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca przekonują mnie osoby ,które mają z grzejników zrobione solary.

 

Jakby ktoś się chciał rozmyślić, dla równowagi podam, że mnie takie solary przekonują do końca.

3 sezon mam te same grzejniki, mają się dobrze, a ciepła woda w okresie wiosenno - jesiennym w większości za free. Kąpiemy się codziennie :wink:

 

Gdzie te cuda stoją?Jak rozwiązałeś podawanie wody do łazienki?Czy są tylko na wodzie?Jeśli tak to jak się zabezpieczyłeś przed ewentualnym przegrzaniem?Co się dzieje z nimi w zimie chodzi mi czy je demontujesz czy zostawiasz w miejscu ich pracy?Jak rozwiązałeś sprawę pod mieszania wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te cuda stoją?

 

Drewutnia, 3 metry od kotłowni z "węzłem ciepłowniczym". Połączenie rura 1/2 ''

 

Jak rozwiązałeś podawanie wody do łazienki?

Funkcjonował już układ z kotłem węglowym i boilerem. Solary wpiąłem w ten układ.

 

Czy są tylko na wodzie?Jeśli tak to jak się zabezpieczyłeś przed ewentualnym przegrzaniem?

Tak. Glikol moim zdaniem jest nieopłacalny. Naczynie przeponowe + zawór ciśnieniowy + bufor z instalacji grzewczej w całym domu :D

 

Co się dzieje z nimi w zimie chodzi mi czy je demontujesz czy zostawiasz w miejscu ich pracy?

Najpierw znosiłem do domu, ale ostatnio przezimowały z wypuszczoną wodą.

Jak rozwiązałeś sprawę pod mieszania wody?

Woda ciepła/zimna regulowana jest bezpośrednio przy kranach, normalnie z baterii.

Owszem, można zastosować zawór mieszalnikowy na wyjściu z boilera, wtedy byłyby mniejsze straty. Jednak to prosty układ, a działa nad podziw skutecznie. Ostatnio zaczynam tęsknić za paleniem w kotle, a w kotłowni pajęczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Specjalny. Wyraźnie wcześniej napisałem, że podłogówkę mam tylko na dole. A na górze to mi niestety grzejniki przeszkadzają...

 

pozdrawiam - Juras

 

Kolego Juruś z tego nie wynika ,że nie masz grzejników:

Na górze nie, bo strop drewniany a choć można by to zrobić, to nie chciałem się wygłupiać. No, ale to tylko moje zdanie jest. Każdy robi jak chce.

Tak się zachłysnąłeś ta podłogówka ,że nawet nie zwróciłem uwagi co zastosowałeś na górze bo o grzejnikach nic nie wspominałeś.Przeca są różne rozwiązania...choćby nawet to ogrzewanie w ścianie ,mają kominki na górze itp. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te cuda stoją?

 

Drewutnia, 3 metry od kotłowni z "węzłem ciepłowniczym". Połączenie rura 1/2 ''

 

Jak rozwiązałeś podawanie wody do łazienki?

Funkcjonował już układ z kotłem węglowym i boilerem. Solary wpiąłem w ten układ.

 

Czy są tylko na wodzie?Jeśli tak to jak się zabezpieczyłeś przed ewentualnym przegrzaniem?

Tak. Glikol moim zdaniem jest nieopłacalny. Naczynie przeponowe + zawór ciśnieniowy + bufor z instalacji grzewczej w całym domu :D

 

Co się dzieje z nimi w zimie chodzi mi czy je demontujesz czy zostawiasz w miejscu ich pracy?

Najpierw znosiłem do domu, ale ostatnio przezimowały z wypuszczoną wodą.

Jak rozwiązałeś sprawę pod mieszania wody?

Woda ciepła/zimna regulowana jest bezpośrednio przy kranach, normalnie z baterii.

Owszem, można zastosować zawór mieszalnikowy na wyjściu z boilera, wtedy byłyby mniejsze straty. Jednak to prosty układ, a działa nad podziw skutecznie. Ostatnio zaczynam tęsknić za paleniem w kotle, a w kotłowni pajęczyny...

 

Tak powinny wyglądać wypowiedzi,pytania i odpowiedzi.Bardzo dziękuję. :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wakacyjnie.

Czy ma ktoś z Was założoną instalacje ogrzewania podłogowego pod podłoga drewnianą? Jak sprawdza się takie rozwiązanie. W projekcie mam grzejniki, ale ponieważ zdecydowałem się na pompę ciepła pojawił się problem z ich wymirami na poddaszu. Z wyliczeń wynika, że powinny miec jakieś 2-2,5 m długości. To ogranicza ustawność pomieszczań. Rozmyślam nad zastosowaniem podłogówki na górze. Nie chciałbym, rezygnować na poddaszu z podłogi drewnianej. Spotykam różne opinie i oczywiście stoje na rozdrożu, a czas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuje za wszystkie (p)odpowiedzi.

Utwierdziłem się, że ogrzewanie podłogowe pod podłogą drewnianą zdaje egzamin. Jednak problemem u mnie jest wykonanie podłogówki na pietrze. Buduję dom z bala i strop mam wykonany na belakch i podciągach. Nie mogę wykonać wylania jastrychu na mokro. Istnieją różne sposoby wykonania instalacji ogrzewania podłogowego "na sucho". Czy ktoś wykonaywał tym sposobem podłogówkę u siebie. Mam informację od jednej z osób posiadających taki rodzaj podłogówki, że jest OK. Ale ona ma wykonaną te instalację o dość dużym ciężarze ok. 100 kg/m2. Ja nie chciałbym tak bardzo obciążać konstrukcji. Sa też sposoby wykonania lżejszej wersji ogrzewania podłogowego, ale nie wiem jak sprawdza się w praktyce. Czy ktoś może wykonywał ogrzewanie podłogowe o przekroju jak poniżej:

od dołu:

1.belka nośna

2.ślepa podłoga

3.warstwa izolacji między belkami

4.legary na belkach

5.alumniowe radiatory z wytłoczonymi kanałami na rury ogrzewania

6.Na to panele lub deska.

 

Taka wersja ogrzewania czesto jest stosowane w Anglii, więc może ktos miał do czynienia z tego rodzaju ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam pytanie może i padło wczęśniej ale nie dałem rady przeczytać całego wątku szczególnie "przepychanki".

 

Pytanie:

Jak zbudować prawidłową i ekonomiczną instalację mieszaną chodzi mi głównie o sterowanie podłogówką. Zastanawia mnie rozdzielenie temperatur zwykłych grzejników oraz podłogówki. Instalator wspomniał o 2 pompach jedna dla podłogówki 2 do tradycyjnego. Nie wiem o co mam dalej pytać aby to wszystko prawidłowo funkcjonowało i nic nie brakowało a było funkcjonalne.

Kocioł będzie na paliwo stałe (chciałbym aby sterowanie było PID, no chyba, że coś innego komfortowego jest?). Czytałem też o oddzielnym sterowaniu podłogówki, że trzeba dokupić. Mógłby ktoś wyjaśnić na czym to polega?

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz 2 oddzielne układu podłączone równolegle do jednego źródła czyli u Ciebie kotła na paliwo stałe.

Z tym że układ podłogówki ma być jeszcze wyposażony w zawór mieszający i sterownik do niego.

Poza tym po jednej pompie dla każdego układu i każdy śmiga sobie niezależnie a Ty masz to co potrzebujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...