Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem i zwracam się do Was o poradę?

Zacząłem przygotowywać chudziak pod wyłożenie styropianu,przy skuwaniu

pozostałości tynków zauważyłem ze w niektórych miejscach beton jest głuchy

tak jakby ziemia trochę usiadła.Chudziak ma grubości ok.8 cm. bez zbrojenia,

w planach położenie folii,2xstyropian 5cm,folia pod podłogówkę i wylewka

ok 7cm. mixokretm zbrojona włóknem szklanym.Pytanie?Zbagatelizować te

głuche odgłosy czy kuć tego chudziaka?Proszę o poradę :(

 

Widze ze nikt nie podjął tematu , to może ja spróbuje.

pytanie: czy przed wylaniem chudziaka teren był świeżo zasypywany , czy był zagęszczany i jak zagęszczany, na jak dużych powierzchniach słychać głuchy dżwięk ?

 

Jak dużo czasu minęło od wylania chudziaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jak działacie (albo jak powinno się działać) przy ogrzewaniu podłogowym - wychodzimy rankiem, powrót ok.17 - a czas niezbyt mroźny:

 

1. pompa do podłogówki non stop włączona i jest jakaś temperaturka, czy

 

2. np. ok. 15 powoduję uruchomienie pompy i zapodaję nieco większą temperaturkę (aby szybciej był efekt), i wtedy pompa chodzi mi przez 2-4 godziny na dobę,

 

pozdrawiam

 

pan inwestor odezwij sie jak tam podlogówka chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam ponownie :)

 

Wracam z poprawką projektu od projektanta, trochę pozmieniał:

 

http://img36.imageshack.us/img36/1705/coprj2.th.jpg

 

Co do zapotrzebowań pomieszczeń, wyszło mu tak:

1 - 400W (wiatrołap)

2 - 875W (hall)

3 - 3800W (salon)

4 - 725W (kuchnia)

5 - 650W (gospodarcze)

6 - 500W (łazienka)

7 - 760W (pokój)

8 - 1500W (garaż)

 

W salonie jest dodatkowo przewidziany jeden kaloryfer pod 3 oknami (2300mm PTV1106).

 

Serdeczna prośba o jakieś opinie dot. projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę na łazienkę, jak dla mnie za mało tam tej rurki !

Reszta wygląda OK!

 

Dzięki piękne za info.

Tak się zastanawiam nad brakiem rurek w hallu + nad rozstawem 5cm rurek w wiatrołapie - może by "pozakręcać" trochę ten obwód lecący właśnie do wiatrołapu w hallu + w samym wiatrołapie jednak większe odstępy (co 5cm może być ciężko wykręcać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ten kaloryfer w salonie, chyba dla lepszego samopoczucia. Ja by nie dawał a jak coś to bym wyciągnął wyjścia i zatynkował. Zobaczysz nigdy nie będzie używany !

Przecież właśnie po to robi się podłogówkę, żeby zrezygnować z tej ozdoby jakimi są kaloryfery !

 

Ja jestem bardzo zadowolony z podłogówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ten kaloryfer w salonie, chyba dla lepszego samopoczucia. Ja by nie dawał a jak coś to bym wyciągnął wyjścia i zatynkował. Zobaczysz nigdy nie będzie używany !

 

Tak jest - jest "przewidziany" :)

Stąd jedynie rureczki zapodam w ścianę dla spokoju sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik to daj w wiatrołapie i 8-10 cm rozstaw rurek w podłodze. Większe zagęszczenie nie da Ci zbyt wiele, Ja mam wiatrołap otwarty na resztę domu, rozstaw 10 cm i temp. zawsze taka sama jak gdzie indziej !

 

Problem mam tylko z łazienką gdzie miało być 3 stopnie cieplej a jest tyle co wszędzie, dlatego uczulam na tą łazienkę! Tu można się przeliczyć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja mam w wiatrołapie grzejnik ale nie używany (chyba za ciepło) a wiatrołap mam też otwarty na dom. W łazience mam inne kafelki na podłodze o połowę cieńsze niż w salonie kuchni i holu różnica w temperaturze jest odczuwalna. W górnej łazience zastosowałem osobny zawód do regulacji temperatury podłogówki. I najważniejsze będziesz miał chyba dwa niezależne obwody - jeden na kaloryfery a drugi na podłogówkę mam nadzieję bo podłączanie podłogówki razem z kaloryferem mija się z celem. Mój znajomy ma pompę ciepła i w łazienkach kaloryfery spięte z podłogówką - czyli woda w nich ma temperaturę podłogówki zawsze zimne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki piękne za info.

Tak się zastanawiam nad brakiem rurek w hallu + nad rozstawem 5cm rurek w wiatrołapie - może by "pozakręcać" trochę ten obwód lecący właśnie do wiatrołapu w hallu + w samym wiatrołapie jednak większe odstępy (co 5cm może być ciężko wykręcać? :)

 

Ciekawy jestem jak majster w wiatrołapie ( 400W) chce uzyskać te 5 cm rozstawu rurek alupex i jak je będzie giął :roll:

 

Majster podał ile na tą podłogówke w/g projektu w twoim domu potrzeba metrów rury alupex?? ( bo projekt cóś mi dalej nie pasi 8) )

 

Może jakieś zdjęcia wrzucisz na FM z montażu podłogówki w wiatrołapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie.Gdzies umknal mi watek,w ktorym ktos z Henokiem poruszal sprawe przeplywu wody do- i przez podlogowke.Chodzilo o biegi pracy i efektynwosc podlogowki.Lekko sie pogubilem.

Jesli,mam u siebie,zawor termostatyczny przed pompka do podlogowki i mieszaczem,to,co uzyskam zmieniajac prace,szybkosc przeplywu w pompie do podlogowki?CO mam oddzielny obieg.Jesli,pompa pracuje na 1 biegu-najwolniejszym,czyli woda plynie wolniej,wolniej oddaje cieplo w podloge,czyli wraca cieplejsza,zatem wydajnosc systemu mniejsza,tak?Zakladajac prace na roznych biegach pompy,ale przy tej samej temp. zasilania obiegu do podlogowki,to...czy dobrze mysle,ze jesli cieplej jest na zew. ale sezon juz grzewczy rozpoczety,to moge puszczac pompe na wolnym biegu,jesli mrozy,wowczas daje czadu,podlogowka ma pracowac efektywniej,czyli szybciej cieplo mam wtloczyc w podloge,zeby w domu bylo cieplej?Wiem,ze w domu pasywnym,superenergooszcz. to wsz. chodzi na min,ale...ja takiego domu nie mam,wiec nie trudzmy sie z idealami ;-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

w tej chwili wg mojego doświadczenia w kuchni podłoga może mieć temperaturę większą niż 27C (rozstaw 10 cm), a to przy stojącym charakterze pracy w kuchni, źle będzie wpływać na samopoczucie kucharki, :roll:

,

 

Pytanie laika w sprawach podłogówki.

Czy rozstawem rurek i długością pętli nie regulujemy przypadkiem mocą "grzejnika podłogowego" a nie jego temperaturą ?

Skąd te 27'C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli,pompa pracuje na 1 biegu-najwolniejszym,czyli woda plynie wolniej,wolniej oddaje cieplo w podloge,czyli wraca cieplejsza,zatem wydajnosc systemu mniejsza,tak?
.

 

Wydajność systemu zależy od współczynnika przenikania ciepła i różnicy temperatur a nie od szybkości przepływu. Szybkość przepływu może zwiększyć wydajność cieplną systemu ale dopiero wtedy gdy różnica temperatur jest nie wystarczająca. Zanim to nastąpi to zwiększanie szybkości przepływu jest bezzasadne. Gdy woda płynie wolniej to nie wraca cieplejsza tylko zimniejsza - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem i zwracam się do Was o poradę?

Zacząłem przygotowywać chudziak pod wyłożenie styropianu,przy skuwaniu

pozostałości tynków zauważyłem ze w niektórych miejscach beton jest głuchy

tak jakby ziemia trochę usiadła.Chudziak ma grubości ok.8 cm. bez zbrojenia,

w planach położenie folii,2xstyropian 5cm,folia pod podłogówkę i wylewka

ok 7cm. mixokretm zbrojona włóknem szklanym.Pytanie?Zbagatelizować te

głuche odgłosy czy kuć tego chudziaka?Proszę o poradę :(

 

Widze ze nikt nie podjął tematu , to może ja spróbuje.

pytanie: czy przed wylaniem chudziaka teren był świeżo zasypywany , czy był zagęszczany i jak zagęszczany, na jak dużych powierzchniach słychać głuchy dżwięk ?

 

Jak dużo czasu minęło od wylania chudziaka?

 

 

A jak by nawierci otwory w chudziaku i wpuści pod ciśnieniem beton ? :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

w tej chwili wg mojego doświadczenia w kuchni podłoga może mieć temperaturę większą niż 27C (rozstaw 10 cm), a to przy stojącym charakterze pracy w kuchni, źle będzie wpływać na samopoczucie kucharki, :roll:

,

 

Pytanie laika w sprawach podłogówki.

Czy rozstawem rurek i długością pętli nie regulujemy przypadkiem mocą "grzejnika podłogowego" a nie jego temperaturą ?

Skąd te 27'C ?

dodaj do tego jeszcze temperaturę zasilania,

która w prawdziwej podłogówce jest regulowana automatyką kotła, bez ingerencji użytkownika,

automatyka kotła wylicza temperaturę zasilania w zależności od temperatury zewnętrznej, wewnętrznej i krzywej grzewczej,

 

a nie tak, jak w przypadku podłogówki regulowanej zaworami termostatycznymi,

gdzie temperaturę ustawiasz sobie sam, mogąc powodować albo przegrzanie lub niedogrzanie podłogówki,

bo temperaturę zasilania ustawiasz na czuja

 

w przypadku gdy na zewnątrz będziesz miał temperaturę -20C, a podłogówkę miałeś liczoną na temperatury zasilania i powrotu 50/40C,

może się okazać, że temperatura podłogi przekroczy wspomniane 27C,

osoba pracująca w kuchni, w pozycji stojącej, będzie odczuwać temperaturę podłogi jako powodującą dyskomfort cieplny,

te 27C jest wzięte z niemieckich norm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...