Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli na w pełni otwartych rotametrach na każdej pętli, tzn na maksymalnych przepływach w każdej z pętli, spadek temperatury pomiędzy zasilaniem i powrotem rozdzielacza OP będzie na poziomie 6-7*C, to zawory równoważące nie będą potrzebne. Następnie zmniejszając rotametrami przepływy na poszczególnych pętlach doprowadzisz do dalszego zwiększenia spadku temperatury na zasilaniu i powrocie z rozdzielacza do poziomu 8-10*C. Oczywiście ta procedura dotyczy pętli o zbliżonych długościach. Jeżeli są one różne, to zacznij zmniejszanie przepływu od najkrótszych pętli, a dopiero potem w tych dłuższych. Edytowane przez nilsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą twojemu instalatorowi możesz pogratulować pomysłowości.:)

 

Dzięki przekażę. Jutro instalator będzie walczył z tym modułem i odpowietrzaniem. Następnie będę próbował mierzyć i regulować. Jak będą dalej problemy to do przeróbki i moduł do "kosza".

Rozumiem że podana wartość różnicy pomiędzy zasilaniem i powrotem z pętli 6-10 jest wzorcowa i do takich wartości należy wysterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorcowa to 8-10*C, a moduł strefowy od razu do kosza. Jak już wcześniej napisałem, w przypadku twojego kotła jego zastosowanie ma tylko sens w połączeniu ze sprzęgłem hydraulicznym i to dla przypadku gdyby przepływ w twoim OP był co najmniej 1,25 raza większy od maksymalnego dopuszczalnego przepływu dla twojego kotła. U ciebie taka sytuacja nie występuje. Edytowane przez nilsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem przy samym piecu a jeszcze do tego kominek. U mnie kominek jest, ale z rozprowadzeniem. Przyda się jako źródło ciepła np w porach przejściowych, gdzie jeszcze nie uruchamia się podłgówki.

 

Rozumiem ,że w porach przejściowych grzejesz kominkiem ( o jakim rozprowadzeniu mowa ) chodzi o rurowe ?

PYTANKO czy można podłączyć kominek z płaszczem wodnym pod podłogówkę i ogrzewać nim podczas niezbyt chłodnych dni,a w porze zimowej grzać piecem podłogówka i grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie grzeję ponieważ budynek w trakcie wykańczania. Chodzi o rozprowadzenie ciepła kanałami. U mnie kominek jest centralnie w budynku, więc grzeje cały dół a dodatkowo mam kanał do górnych pomieszczeń. Sprawdzałem daje radę zagrzać. Przy rozpoczęciu palenia było w budynku około 10 C po dwóch godzinach już 18 C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie grzeję ponieważ budynek w trakcie wykańczania. Chodzi o rozprowadzenie ciepła kanałami. U mnie kominek jest centralnie w budynku, więc grzeje cały dół a dodatkowo mam kanał do górnych pomieszczeń. Sprawdzałem daje radę zagrzać. Przy rozpoczęciu palenia było w budynku około 10 C po dwóch godzinach już 18 C.

 

a na dole ile masz m2 ja mam 130 m2 i mi powiedziano ,że samym kominkiem nie ogrzeje więc myślę o podłogówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...