Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A tutaj usłyszysz że podłogówka daje radę, jest komfortowym i ekonomicznym systemem ogrzewania. Połączenie w jednym układzie grzejników i podłogówki jest ekonomicznie nieuzasadnione na przykład przy kotłach kondensacyjnych, gdzie dąży się do pracy układu na jak najniższej temperaturze. Poza tym takie połączenia (podłogówki i grzejników) komplikują instalację.

Nikt tu nie będzie nikogo na siłe przekonywał.... to Twoje pieniądze i Twój dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zadaje, bo po prostu nie jestem przekonany do podłogówki, może i racja, ze trochę się uparłem, ale tak słyszałem...to nie lepiej jest połączyć podłogówkę z grzejnikami, czyli takie powiedzmy ogrzewanie mieszane? jak uważacie, mnie tam do podłogówki nikt nie przekona

 

No właśnie w ten sposób powstają obiegowe, tak na prawdę nieuzasadnione opinie.

Co ciekawe, to często powtarzają je niektórzy fachowcy, szczególnie ci, którzy nie są zbyt biegli w wykonywaniu takowych instalacji :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się przejął!

Babę w domu masz jaką?

Zapytaj ją czy będzie szczęśliwa w domu, gdzie jest zimą 18stC, bo tak podali W TABELI i tak zbudujesz...

Adam M.

 

mam i właśnie narzeka że ją nogi bolą najprawdopodobniej od ogrzewania podłogowego które ma w pracy, wiem powiesz że to zmęczenie a ja powiem że ona biega dziennie 8km razem chodzimy po górach i jak smakuje zwykłe zmęczenie dobrze wie, a na dodatek popatrz na początki życia człowieka czy naturalnie ogrzewało go coś od podłoża czy raczej z góry i z boku a podłoże odbijało tylko to ciepło, i jeszcze jedno doświadczenie kiedy zajdziesz dalej gdy nad głową masz palące słońce 50stopni czy na bosaka idąc po asfalcie rozgrzanym do tej samej temperatury??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam M.-DOBRE;d...18stC to odpowiednia tem do snu, także może Pani Żona będzie zadowolona. Co do ogrzewania, o którym pisze Kajman, to slyszalem, ze robiąteraz ogrzewania ścienne i sufitowe, ale czy to dobre rozwiązanie, to nie mam pojęcia, ja tam jestem za tradycyjnym ogrzewaniem, grzejnik i tyle, ewentualnie grzałki do niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam M.-DOBRE;d...18stC to odpowiednia tem do snu, także może Pani Żona będzie zadowolona. Co do ogrzewania, o którym pisze Kajman, to slyszalem, ze robią teraz ogrzewania ścienne i sufitowe, ale czy to dobre rozwiązanie, to nie mam pojęcia, ja tam jestem za tradycyjnym ogrzewaniem, grzejnik i tyle, ewentualnie grzałki do niego

 

To właściwie tak samo jak podłogówka, tyle, że w ścianie. Ma szybszą reakcję niż podłogówka, a grzejące ściany wcale nie są ciepłe w dotyku. Po prostu nie są zimne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zrobilem tak na parterze zrobilem pelna podłogówke 7 pętli, pociągnalem tez instalacje do grzejników ale to tak na wszelki wypadek jakby podlogowka nie dawala rady to sobie podlacze grzejniki. Na poddaszu dalem na calosci podłogówke i grzejniki, podłogówke chce ustawić na dość niskim przeplywie bo chce zeby sluzyla do dogrzewania pomieszczen a głównym systemem beda grzejniki, tak to sobie wymyslilem. Wszedzie petle slimakowe rozstaw na poddaszu 15 cm bez zageszczonych stref brzegowych, natomiast na parterze co 12 cm i zageszczone strefy brzegowe. Instalacja grzejników zrobiona na rozdzielaczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisałem że podłogówka jest zła czy be, tylko chciałem zwrócić uwagę na temperaturę z jaką ona działa, interesując się dalej skłaniam się do typu ogrzewania płaszczowego którego częścią jest podłogówka ale właśnie cały system działa na niskich temperaturach Edytowane przez kajmanxxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajmanxxl

możesz mi wytłumaczyć co to jest ogrzewanie płaszczowe?

Piszesz, że cała instalacja pod takie ogrzewanie chodzi na niskich temperaturach. Pod normalną wodną nie może?

 

wytłumaczyć to może jeszcze nie bo i dla mnie to nowość ale tu http://www.bibliotekawavin.pl/katalog_518.html i tu http://www.isomax.com.pl/elementySystemuIsomax.html#schemat01 o tym piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...