Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

żadna nowość,

czy to podłogówka, czy też ścienne, to są ogrzewania płaszczyznowe,

 

troszku nie doczytałeś PŁASZCZOWE a płaszczyznowe to zasadnicza różnica, bo płaszczowe otula cały dom czyli jest we wszystkich ścianach podłodze i suficie przez co jest możliwe obniżenie jego temperatury roboczej, a płaszczyznowe jest tylko na poszczególnych płaszczyznach czyli zwykła podłogówka lub ścienne a przy mechanicznej wentylacji ostatnio montowałem sufitowe i nawet nie źle działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że koszty tego komfortu są zbyt duże, za jakiś czas się to zwróci ale ludzie boją się inwestować w takie nowinki, były tu na forum już pogaduszki przez Adama podkręcane o podłogówkach jako solary w ścianach i tarasach jak podszepnąłem by na dachu to założyć to odradzał a Isomax tak właśnie robi i to mi się bardzo podoba w tym systemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisałem że podłogówka jest zła czy be, tylko chciałem zwrócić uwagę na temperaturę z jaką ona działa, interesując się dalej skłaniam się do typu ogrzewania płaszczowego którego częścią jest podłogówka ale właśnie cały system działa na niskich temperaturach

w jakich to niby temperaturach działa podłogówka w dobrze wykonanym i docieplonym budynku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakich to niby temperaturach działa podłogówka w dobrze wykonanym i docieplonym budynku??

np. u mnie temperatura zasilania/powrotu podłogówki nie przekracza odpowiednio 32/28 stopni (podłoga jest ledwie wyczuwalnie letnia, a raczej nie jest zimna). Grzejniki pracują na wyższej. Wykresy z pomiarów instalacji można zobaczyć na:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi.&p=3875850&viewfull=1#post3875850

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. u mnie temperatura zasilania/powrotu podłogówki nie przekracza odpowiednio 32/28 stopni (podłoga jest ledwie wyczuwalnie letnia, a raczej nie jest zimna). Grzejniki pracują na wyższej. Wykresy z pomiarów instalacji można zobaczyć na:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi.&p=3875850&viewfull=1#post3875850

ja u siebie mam między 26 a 29 temp. podłogi zależnie od pomieszczenia (podłogi są jak to określę NIE ZIMNE ), więc komu te temp. przeszkadzają że wymyśla się jakieś ogrzewanie "płaszczowe"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla lansu wymyslają, tak samo jak z tym ogrzewaniem na podczerwien, to juz w ogóle kosmos

 

Trafił kolega w samo sedno ;). Najlepiej rozpoznanym ogrzewaniem na podczerwień jest promieniowanie słoneczne, które to jest jak najbardziej zamontowane w kosmosie. Trudno skontaktować się z właścicielem, ale plotki mówią, że takie ogrzewanie jest stosunkowo tanie i instalacja działa bezawaryjnie już jakieś 6 miliardów lat. Porażające jest to, że wypowiadacie się o rzeczach, o których nie macie bladego pojęcia i nie chce się wam tego sprawdzić choćby w wikipedii. Po prostu jakby rozmawiał z chłopem małorolnym w XIX wieku, aż dziw, że potraficie czytać i pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakich to niby temperaturach działa podłogówka w dobrze wykonanym i docieplonym budynku??

 

cofnij się jeszcze kilka postów wcześniej tam jest link który spowodował ten który komentujesz jest tam PN komfortu cieplnego dla podłogi

 

co do ogrzewań płaszczowych i płaszczyznowych też kilka postów wcześniej są linki gdzie to jest opisane ze schematami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam między 26 a 29 temp.

Moje pomiary były wykonane w styczniu przy temperaturach dochodzących w nocy do -20, więc podłoga była najcieplejsza w całym sezonie. Niestety nie mierzyłem temperatury podłogi, tylko temperaturę wody grzewczej na we/wy z pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś wytłumaczyć dokładnie na czym polega ogrzewanie na podczerwień?

 

Promieniowanie podczerwone jest emitowane przez każde ciało o temperaturze wyższej niż otoczenie, w praktyce raczej tak określa się źródła ciepła wybitnie wysokotemperaturowe, takie jak: słońce, ognisko, kominek (bezpośrednio), żarówka (klasyczna), itd. Charakteryzuje się tym, że właściwie w ogóle nie ogrzewa powietrza, a jedynie obiekty, na które promieniuje. Dlatego też jeśli sobie siądziesz przy ognisku i się ogrzejesz, właśnie doświadczyłeś "ogrzewania na podczerwień"; jeśli schowasz się za drzewem, nie doświadczysz. W warunkach domowych można sobie takie ogrzewanie strzelić np. w formie promienników podczerwieni - np. takich żarówek, zwanych kwokami, o wysokiej temp. pracy żarnika - poszukaj na allegro, są po 30 zł. Świetna opcja, o ile ktoś ogrzewa prądem. Wystarczy poszukać w google'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to na tym takie coś polega. Ciekawe, ale czy to się sprawdza takie ogrzewanie w warunkach domowych? Trochę powątpiewam. Jak sobie siądę w głębokim fotelu to jak mnie nie wykryje takie ogrzewanie tzn, że będzie mi zimno. Albo jak pod kocem leżę to też mnie nie wykryje. Dobrze kombinuję? Czy trochę przesadzam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...