Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

5 termostatów i 9 pętli czyli sterujesz w jakimś przypadku jednym termostatem np. 2 pętle, tak? A coś więcej mogę się dowiedzieć, ew. na priv, albo tutaj? :-) Bo taka instalacja z takim sterowaniem akurat bardzo mnie interesuje :-)

 

Ps. I z kotłem takim :-)

 

Dokładnie tak.

Np. w salonie mam 4 pętle i 1 jeden sterownik temp, w łazience 2 pętle i też jeden sterownik, w pozostałych pomieszczeniach po jednej pętli i po 1 sterowniku na pokój. Każda pętla ma swój własny siłownik i tak na przykład sterownik w salonie otwiera albo przymyka 4 pętle równocześnie.

Wszystkie te urządzenia mam firmy PRANDELLI. Takie rozwiązanie wybrał mój instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu:

w planach mam zrobienie podłogówki w łazience (może też w salonie)

Mam od pewnego czasu wątpliwość czy robić wodne czy elektryczne - ile więcej może kosztować zrobienie wodnego od podłogowego ogrzewania? Potrzebny jest inny obieg wody (nie ta gorąca co idzie na grzejniki - dlaczego? przecież to są te same "rurki" ?) , jakieś sterowniki?

Piec będe miał na eko-groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu:

w planach mam zrobienie podłogówki w łazience (może też w salonie)

Mam od pewnego czasu wątpliwość czy robić wodne czy elektryczne - ile więcej może kosztować zrobienie wodnego od podłogowego ogrzewania? Potrzebny jest inny obieg wody (nie ta gorąca co idzie na grzejniki - dlaczego? przecież to są te same "rurki" ?) , jakieś sterowniki?

Piec będe miał na eko-groszek.

 

Jak podasz 60 stopni lub więcej na podłogę to Ci wylewka i posadzka pęknie. Nie mówiąc już o meblach na podłodze.

Musisz mieć jakieś sterowanie temperaturą wody w podłodze. Do tego służą rozdzielacze / zawory mieszające. Przyjmuje się, że max na podłogę to 40 stopni, ale to i tak za dużo. Moim zdaniem 26-30 to optimum.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witam,

mam ogrzewanie podłogowe w całym domu zasilane pompą ciepła powietrze-powietrze. Grzało całą zimę (pierwszy sezon). Wyłączylismy jakiś miesiac temu. Teraz włączylismy i okazało się ze w podłogówce brak wody. Czy ktoś ma pomysł co się mogło stać? Nigdzie nie widać było żadnej wody na podłodze jest jeszcze wylewka tylko bez kafli i parkietu. Instalacja z rur PE nigdzie nie łączona na pętlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edde - a mozesz podac linka jaką dokladnie uzyles tekture falista??

i dzieki ze mnie troche uspokoiles :) - bo juz sie balem ze jestem skazany na płytki :) a tego sobie chcialem oszczedzic :)

 

aha i czy jak bede grzal w taniej taryfie prądem to jak nie bedzie kafli, na podłodze to nie bedzie znaczaco zmniejszona akumulacyjnosc podłogi ..?? tzn. czy nie bedzie sie o wiele szybciej wychladzac .. ??? chcialbym abym mogl grzac przez wiekszosc seoznu w taniej taryfie - pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka... normalna tektura falista w rolce do paneli, też w LM kupowałem, o, mam linka: http://www.leroymerlin.pl/produkty/papier-karbowany-floorpol,1243335555,1243335303.html

 

bedziesz grzał pradem ale podłogówkę wodną tak? i płytek nie będzie tymczasowo? to nie wpłynie to praktycznie na akumulacyjność, akumulacyjność to zrobi beton posadzki

 

panowie jaka grubość wylewki dac pod ogrzewanie podlogowe? 6cm wystarczy?

pozdr

 

"pod"? chyba nad albo obok ;)

wystarczy i owszem, z tym, ze im więcej tym większa akumulacyjość (tu zależy na czym komu zależy ;) niektozy chcą na sięł mieć mocno "sterowalną podłogówkę czyli akumulacyjność dla nich jest wadą) i mniejsza podatność np. na odkształcenia przy dojrzewaniu (np. słynne podnoszące się narożniki) czy spękania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede grzał pompa ciepla, i gazem (oczywiscie niejednoczesnie) podłogówka wodna - jak nie zaloze płytek to juz raczej ich zakladac nie bede :) - tylko czy ten brak płytek znaczaco nie wplynie na slabsza akumulacyjnosc cieplna .. tak zeby miedzy tanimi godzinami sie nie wyziebilo za mocno :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede grzał pompa ciepla, i gazem (oczywiscie niejednoczesnie) podłogówka wodna - jak nie zaloze płytek to juz raczej ich zakladac nie bede :) - tylko czy ten brak płytek znaczaco nie wplynie na slabsza akumulacyjnosc cieplna .. tak zeby miedzy tanimi godzinami sie nie wyziebilo za mocno :p

 

Pozdrawiam

 

Daj jeden cm więcej wylewki i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem projektant zaprojektował mi podłogówkę na rurze uponor pex-xa 17x2.0, zresztą sam na taką się zgodziłem przekonany argumentami nad jej wyższością nad 16x2.0. Nie wiedziałem jednak, że mogą być takie problemy z dostaniem takiej rury niektóre hurtownie mają co prawda rurę ale nie mają kompletów do tej średnicy. Wie ktoś może czy poza uponorem jakaś firma robi w rozsądnej cenie zestawy do tej na tej średnicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem projektant zaprojektował mi podłogówkę na rurze uponor pex-xa 17x2.0, zresztą sam na taką się zgodziłem przekonany argumentami nad jej wyższością nad 16x2.0. Nie wiedziałem jednak, że mogą być takie problemy z dostaniem takiej rury niektóre hurtownie mają co prawda rurę ale nie mają kompletów do tej średnicy. Wie ktoś może czy poza uponorem jakaś firma robi w rozsądnej cenie zestawy do tej na tej średnicy?

 

wsadź 16x2.0 i po kłopocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...