Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna?


Recommended Posts

Mam zamiar wykonać sam bramę przesuwną i szukam do niej elementów, może ktoś ma doświadczenie czy takie wózki będą właściwe i ile ich potrzebuję na 4m bramę?

http://www.kamarbhp.pl/foto/produkty/max/2241.jpg

 

Zdecydowanie jestem ze bramą przesuwną z bardzo wielu powodów. W zimie nie ma żadnych problemów. Sąsiad który ma skrzydłową najpierw musi odśnieżyć zanim ją otworzy.

 

Hizel,

myślę, że lepiej jest zakupić bramę niż składać ją samodzielnie. Kupując u autoryzowanego sprzedawcy będziesz miał gwarancję producenta i co najważniejsze nieprzerwaną powłokę antykorozyjną. Wydatek będzie większy, ale bramy wjazdowej nie kupujesz co roku. Zastanów się nad tym.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Krysiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

owczarek

A ja tam czasem sam lubię sobie coś zrobić, zwłaszcza że to brama na działce gdzie nie zależy mi żeby była jakaś cudowna, grunt żeby działała. :D Spawarkę mam narzędzia inne też no i chęci żeby coś samemu pokombinować. Całe ogrodzenie zrobiłem to bramy nie zrobię :)

Kubencki

Czy masz na myśli takie wózki do bramy?: http://www.kamarbhp.pl/index.php?dzial=produkt&id_pokaz=2251&id_kat=388

Czy jeszcze o inne chodzi? Jest dużo różnych rolek i przeglądając zacząłem się gubić, te są zdecydowanie tańsze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://photos02.istore.pl/13554/photos/big/24903869.jpg

 

Takie polecam. Rolki muszą być stalowe, poliamidowe są co prawda cichsze ale ich żywotność jest słabsza. Smarować nic nie trzeba bo są tam łożyska zamknięte. Wózek musi być wahliwy, inaczej brama będzie chodziła ciężko. Regulacja wysokości tez się przydaje. Szkoda oszczędzać na tym elemencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owczarek

A ja tam czasem sam lubię sobie coś zrobić, zwłaszcza że to brama na działce gdzie nie zależy mi żeby była jakaś cudowna, grunt żeby działała. :D Spawarkę mam narzędzia inne też no i chęci żeby coś samemu pokombinować. Całe ogrodzenie zrobiłem to bramy nie zrobię :)

 

To zmienia postać rzeczy. Jak się ma fachowe ręce, to mogą spod nich wyjść perełki. Efekt końcowy da Ci na pewno większą satysfakcję niż zakup gotowej bramy.

 

W takim razie pozostaje mi życzyć powodzenia! :)

 

Pozdrawiam

Krzysztof Krysiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem bramę bez furtki i jest ok. jak dla mnie

 

a ja po 2 latach życia bez furtki przerobiłam bramę i teraz dopiero jest ok;)

w ogrodzie nie zawsze ma się ubranie z kieszeniami, zwłaszcza w upały a miałam dość biegania po pilota gdy przyszła sąsiadka albo listonosz lub gdy chciałam wyjść na drogę:eek:

 

Obraz 932.jpgObraz 934.jpg

 

na szczęście brama była szeroka i bez problemu dało się przerobić:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Ja obecnie mam bramę dwuskrzydłową otwieraną na automatach... Jest ona już dość leciwa i też przymierzam się do zmiany... Długo myśleliśmy jaką wybrac i chyba jednak zdecydujemy się na przesuwną ponieważ w zimie nie trzeba aż tak pilnowac odśnieżania... teraz co napada śniegu mąż msi biegnąć z łopatą żeby czasem nie zajeździć śniegu przed bramą bo się nie otworzy... Ale fakt faktem z wyglądu dwuskrzydłowe są ładniejse i wyglądają na bardziej prestiżowe... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja obecnie mam bramę dwuskrzydłową otwieraną na automatach... Jest ona już dość leciwa i też przymierzam się do zmiany... Długo myśleliśmy jaką wybrac i chyba jednak zdecydujemy się na przesuwną ponieważ w zimie nie trzeba aż tak pilnowac odśnieżania... teraz co napada śniegu mąż msi biegnąć z łopatą żeby czasem nie zajeździć śniegu przed bramą bo się nie otworzy... Ale fakt faktem z wyglądu dwuskrzydłowe są ładniejse i wyglądają na bardziej prestiżowe... :D

 

Przy naszym polskim klimacie polecam bramę samonośną. Brama przesuwna na szynie jest tylko pozornie mniej wymagająca. Na jej torze jazdy oraz w szynie nie mogą znaleźć się kamienie, liście czy też śnieg, które będą uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie. A jak wiemy w naszym kraju pogoda często sprzyja nanoszeniu takich niespodzianek.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Krysiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Przesuwna jest zdecydowanie lepsza. :)

 

Nie ma uniwersalnej zasady, która brama będzie lepsza: przesuwna czy skrzydłowa. Pamiętaj, że decydując się na zakup bramy przesuwnej trzeba mieć wystarczająco dużo miejsca wzdłuż ogrodzenia. Natomiast montując bramę skrzydłową odpowiednio duży podjazd, bo brama - zgodnie z polskim prawem budowlanym - musi otwierać się do wewnątrz posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

 

Ja po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej.

Mam natomiast pytanie dotyczące fundamentu pod takowy mechanizm.

Jakie wymiary i parametry muszą być zachowane?

 

Zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem mniej inwazyjnym:

Ma ktoś u siebie tak zamontowaną bramę? Ciekawe jaki koszt? Pewnie niemały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim warunkami lokalnymi ;)

przesuwna musi mieć te wolnych pare metrów z boku a skrzydłowa z przodu i poziomo ;)

 

Generalnie to chyba jedyna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę, bo to pytanie to jak wolisz jajko w kieliszku czy na talezryku. Ewentualnie kwestia jak zasilanie wysiądzie, bo łątwiej będzie przesunąć przesuwną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...