Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie chodzi o to, że źle - do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ale skoro zaczyna się od pustego pomieszczenia to można spróbować zrobić lepiej niż "nieźle" ;););)

 

Ja się zaprę, że wędrowanie ze wszystkim nad podłogą może być uciążliwe (a może po prostu to ja taka niezdara jestem). Wyobrażam sobie poranne śniadanie: wyciągam z lodówki smarowidło + coś na kanapki i dwa kroczki do blatu, potem dwa kroczki do lodówki, bo może pomidorek ... dwa kroczki na blacik z pomidorkiem ... aaaa cebulka ... dwa kroczki do lodówki ... dwa kroczki z cebulką na blacik ... itd.

 

To kapiące mięso wspomniane przez duś'kę :) też przeszło mi przez głowę - lekko przerysowane, ale idea słuszna.

 

Teoria mówi, że kolejność urządzeń kuchennych, to lodówka, zlew a potem kuchenka ...

 

Ale jeszcze raz powtórzę - do wszystkiego można się przyzwyczaić ...

 

No i zgłodniałam przez to Twoje śniadanko :D.

Tak na poważnie to przecież zawsze jakiś kroczek musisz zrobić od lodówki do blatu nawet jeśli jest on z boku, więc i wtedy można sobie opaćkać podłogę :). A swoja droga ile kalorii się straci jak się te kroczki będzie robić ;).

 

Ponieważ bardzo podobają mi się Twoje komentarze ;) mimo że krytyka ale bardzo przyjazna hihi to proszę napisz co myślisz o tych kolorach które dodałam na ostatnim zdjęciu ( amerykański orzech na dole + wysoki połysk cappucino góra - i nie wiem na jaki zabudowa z piekarnikiem - połysk czy drewno. Trochę boje się połysku na zabudowie bo może być dużo odcisków i innych śladów. No i ta szara ściana z szybą nad blatem zamiast kafelek. Gdzieś wyczytałam że orzech amerykański najlepiej wygląda na szarym tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miło mi, że się nie gniewasz za moje marudzenie (ładnie nazwane przez ciebie przyjazną krytyką :))

 

 

W kwestii kolorów to ja noga stołowa jestem - sama pytałam i pytałam (do bólu) a wciąż pewna co do kolorystyki nie jestem.

Co do orzecha i szarości, to mój mąż byłby zachwycony :rolleyes: Ja osobiście za orzechem nie jestem (u siebie, bo u i innych to jak najbardziej :)) Mojej połówce podobają się te orzechowe fronty z wyraźnym usłojeniem ...

 

Jeżeli chodzi o błysk, to ja jestem na tak - sama ryzykuję i robię wszystkie fronty lakierowane (a dokładniej foliowane folią akrylową). Co będzie, to będzie ...

Edytowane przez Anulek2005
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że źle - do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ale skoro zaczyna się od pustego pomieszczenia to można spróbować zrobić lepiej niż "nieźle" ;););)

 

Ja się zaprę, że wędrowanie ze wszystkim nad podłogą może być uciążliwe (a może po prostu to ja taka niezdara jestem). Wyobrażam sobie poranne śniadanie: wyciągam z lodówki smarowidło + coś na kanapki i dwa kroczki do blatu, potem dwa kroczki do lodówki, bo może pomidorek ... dwa kroczki na blacik z pomidorkiem ... aaaa cebulka ... dwa kroczki do lodówki ... dwa kroczki z cebulką na blacik ... itd.

 

To kapiące mięso wspomniane przez duś'kę :) też przeszło mi przez głowę - lekko przerysowane, ale idea słuszna.

 

Teoria mówi, że kolejność urządzeń kuchennych, to lodówka, zlew a potem kuchenka ...

 

Ale jeszcze raz powtórzę - do wszystkiego można się przyzwyczaić ...

 

Miło mi, że się nie gniewasz za moje marudzenie (ładnie nazwane przez ciebie przyjazną krytyką :))

 

 

W kwestii kolorów to ja noga stołowa jestem - sama pytałam i pytałam (do bólu) a wciąż pewna co do kolorystyki nie jestem.

Co do orzecha i szarości, to mój mąż byłby zachwycony :rolleyes: Ja osobiście za orzechem nie jestem (u siebie, bo u i innych to jak najbardziej :)) Mojej połówce podobają się te orzechowe fronty z wyraźnym usłojeniem ...

 

Jeżeli chodzi o błysk, to ja jestem na tak - sama ryzykuję i robię wszystkie fronty lakierowane (a dokładniej foliowane folią akrylową). Co będzie, to będzie ...

 

a masz może gdzieś projekt swojej kuchni i kolory jakie będziesz miała bo jestem bardzo ciekawa :) - i zawsze będę mogła troszkę od siebie dać przyjaznej krytyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoho - mojej kuchni to już na forum duuużo jest ;-) Chociażby w tym wątku:

tutaj 01

tutaj 02

 

Nie wiem czy gdzieś jeszcze :oops:

 

A jeszcze sporo wersji tej kuchni mam "na kompie" :cool:;)

 

Dawaj tę przyjazną krytykę - biorę "na klatę" :):):)

 

W tym wątku (drugi post) też jest "moja" kuchnia, ale w wersji pani projektantki :-)

Edytowane przez Anulek2005
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek2005 ciekawa kuchnia (jakiej wielkości ona jest). Trochę nie wiem czy bym się zdecydowała na taką dużą wyspę bo jednak spor miejsca zajmuje. Z tego co widzę to z lodówki wcale nie masz blisko do głównego blatu :) Na zdjęciu wydaje sie jak byś musiała dużo więcej przejść niż ja :) . Ciekawa jestem jak będzie wyglądała w realu.

 

Ja zrobiłam nowy projekt swojej kuchni ( układ ten sam) Od razu zaznaczam że niedociągnięcia kolorystyczne tzn listwy i takie tam są niedopracowane bo miałam problemy z programem który jest po angielsku :) Kolory Frontów to śliwa Wallis albo orzech amerykański a na górze to Wanilia połysk. Jakoś fajnie tu wygląda ten czarny blat i szara ściana. Ten pasek na ścianie to ma być prawdopodobnie po prostu szyba.

kuchnia-moja3..JPG

kuchnia-moja7..jpg

kuchnia-moja6..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorystycznie wygląda wg mnie o niebo lepiej. może kwestia programu, ale więcej konsekwencji widzę, której wcześniej mi brakowało.

 

zerknij tu - fajna inspiracja w twoich kolorach http://www.scavolini.gd.pl/images/scenery03.jpg (w ogóle poleca scavoliniego jako inspirację - śliczne kuchnie mają :))

 

o jaaaa jak fajnie dostać milszy komentarz ;) - od razu kuchnia mi się bardziej podoba. Prawda jest że program o niebo lepszy i ładniejsze kuchnie wychodzą :)

 

Piękna kuchnia w załączniku... lecę na stronę tego sklepu :) - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie chciałam zabrzmieć wrednie wcześniej.

po prostu gdy ktoś tu zamieszcza projekt i pyta o sugestie - wytyka się minusy, żeby dać do myślenia i ewentualnie zasygnalizować na co za chwilę będzie sam inwestor narzekał :) ale to przecież nic osobistego i mającego popsuć humor, no może jedynie trochę zdrowia, bo ile kosztują te godziny z kartką, ołówkiem i komputerem, to wszyscy wiemy hehe

 

ta kuchnia z załącznika była przez długi czas moim pomysłem na moją własną kuchnię. ostatecznie zmałpowałam inny projekt tej firmy, bo zamówienie oryginału jeszcze długo nie będzie w zasięgu młodego naukowca. w każdym razie - mój absolutny nr 1 po blisko pół rocznym "niezdecydowaniu" hehe

 

Z tym psuciem humoru to nie było aż tak źle :) ale dało do myślenia hihi. Chyba dzięki temu znalazłam lepszy program i "wyczarowałam" coś innego - mam nadzieję lepszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałam Was prosić o krytyczne spojrzenie na projekt oraz rady jak zmieścić stół w nowej kuchni. Drzwi prowadzą do spiżarni, wejście do kuchni zaznaczone jest na czerwono. Niestety zlewu, zmywarki i kuchenki nie przesunę, instalacje są już wyprowadzone. Pozdrawiam!

 

http://images41.fotosik.pl/326/d4f7c77cd3b76dc3m.png

 

http://images45.fotosik.pl/331/94edcd336927e6b4m.png

 

http://images43.fotosik.pl/330/48aca57a590ced77m.png

 

http://images38.fotosik.pl/326/3c39d1202d1777cam.png

Edytowane przez makowapanienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie czy gres polerowany ,który mam na podłodze w kuchni(nowa gala cn02)nadaje się do położenia miedzy szafkami kuchennymi?

Mam juz wypłytkowaną kuchnię ,to jest taki delikatny beż nakrapiany ,ale bardzo delikatnie. .Zastanawia mnie czy do szafek białych

z połyskiem i czarnego blatu z granitu takiego nakrapianego w białe kropki,bedzie ten gres pod szafkami pasował i jak się czyścił,bo to w kuchni

jest różnie przy gotowaniu Te kolory nie wyjdą jakieś mdłe? Może te szafki wybarwić na kolor płytek czyli nie biel tylko taki beż..Podoba mi sie też tapeta z ornamentowym wzorem biało-czarnym i przykryta przezroczystym szkłem.

Moze ktoś ma gres taki formatu 60na 60 połozony i mógłby sie podzielić wrażeniami,jak to wyglada ,jak czyści???

Doradzcie mili ,chętni do pomocy forumowicze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Probowalam sobie radzic w pro100 i Ikea, ale niestety mi nie wychodzi.

postaram sie wkleic obraz planu naszej kuchni, ktora jest do remontu [jak i caly dom] z komentarzami tego jakbysmy chcieli to mniej wiecej ustawic.

moze uda sie wkleic zdjecie ....

 

otoz, kuchnia ma wymiary 2,13x3m, sa drzwi na klatke schodowa ktore chcemy zamurowac po czym zrobic kuchnie w L wlasnei wykorzystujac te zamurowane drzwi, ktore beda stanowily krotsza sciane i tam myslalam zeby postawic jakas szafke i niezabudowana lodowke.

meble chcielibysmy w kolorze bordo, lakierowana powierzchnia. blaty jakies ciemne, ale problemowe jest ustawienie czegos tam gdzie jest slupek w jednym z rogow kuchni.

 

 

 

bede wdzieczna za sugestie jak rozmiescic rzeczy w kuchni, a jesli ktos chcialby zrobic wizualizacje to bede w siodmym niebie! :)

Dziekuje

 

No i nie wychodzi. :bash:

kolejna proba wkeljenia foci

http://img521.imageshack.us/f/kuchniaiczescjadalna2.gif/

 

nie wiem jak to jest, ale w edycji tego postu widze ze jest post http://img521.imageshack.us/f/kuchniaiczescjadalna2.gif/ i ma na poczatku i na koncu ale zdjecie sie nie wyswietla.

 

meble kuchenne tego typu

http://a.imageshack.us/img685/1076/imgp2277.jpg

 

http://a.imageshack.us/img685/1076/imgp2277.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08a17dd38741bd9e.html

 

zatem opis sytuacji.

po lewej stronei, sciana 3m, cala wolna, w "dolnym rogu" jest cos jak komin/ciąg ktory wystaje na jakies 30cm, tworząc taki kwadrat. na dolnej ścianie, która ma 2,13m (wliczając ten wystający komin) są drzwi, które zostaną zamurowane. Te dwie ściany powinny zostac wykorzystane aby wstawic tam meble i sprzety. ogólnei wszystko zabudowane, oprócz lodówki.

na scianie prawej, ktora ma 3m, w części górnej są drzwi, ktróre wychodzą na salon, gdzie będzie część jadalna. obok tych drzwi, chcielibyśmy wybic dziurę, tak aby było jaśniej w kuchni i żeby część jej było widac z części jadalnej. Ale to wybite okno będzie zostawiało jeszcze kawałek ściany nad blatami w kuchni, tak aby troche przysłonić ewentualny bałagan. moze tak z 30-35cm powyżej blatu. Na górnej ścianie jest okno, szerokość 1,44, które zaczyna się wyżej niż standardowe okna, czyli wyżej niż te w salonie obok.

 

Zlew obecnie jest na scianie lewej, tuz pod oknem [gorna czesc jesli by to rozrysowac na karce, tudizez na planie... ], chcialabym plyte ceramiczna badz indukcyjna.

 

w razie pytań udzerzajcie śmiało! a w miedzyczasie postaram się dopracować opcje wrzucenia zdjęć, planu.

Dziękuję!

Edytowane przez nicol21
zdjjecie sie nei wyswietla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu czytam Wasze mądre rady i staram się ogarnąć moją nową kuchnię. Poradźcie proszę co można jeszcze w niej zmienić. Blat "barowy" będzie służył jako główny stół jadalny więc dałem go troszkę wyżej. Kolory raczej takie jak na "wizualizacji", tylko że fronty będą szklane. Przedstawiam tez wersję z blatem na jednej wysokości i mieszanymi kolorami frontów (nie patrzeć na brzydki okap, innego wcześniej nie znalazłem).

Czy dobrze rozmieściłem całe AGD? Proszę może dacie mi jakieś mądre rady i powiecie co można by tu zmienić że było ładnie i funkcjonalnie.

I jak sądzicie, ładniej z dużym okapem ozdobnym czy lepiej będzie zrobić rząd szafek i w nich okap podwieszany ?

bemowo - urządza&#110.jpg

2..jpg

4..jpg

1..jpg

3..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jak w temacie :) Zwracam się do Was , jako do ekspertów. Przedstawiono mi

projekt mojej przyszłej kuchni. Jako że wydatek niebanalny.... (15tys bez

sprzetów ;/) chciałabym zasięgnąć opinii osób bardziej znających się na

temacie niż ja.

 

Dodam, ze długość ściany na której ma być kuchnia to 4.70m - jest to kuchnia

dębowa. Lodówka całkowicie po prawej stronie, gdyby ktoś pytal-pewnie to wiecie :)

 

Oczywiście do wymiany moim zdaniem uchwyty. A ta mała witrynka widoczna z

lewej strony, ma stać na ścianie vis a vis ściany z kuchnią. Po środku stół

także dębowy.

 

Płytki myślałam, ze pasują te male kwadraciki ;) ale to takie moje zdanie.

Mogłabym prosić o wyrażenie swoich uwag! Będę niezmiernie wdzięczna :)

projekt..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się, że wszystko jest ok, choć uważam, że w pomieszczeniach szkoda bawić się w układ liniowy (który sprawdza się w otwartych nowoczesnych wnętrzach)

drzwi lodówki dałabym do samej góry - nie podoba mi się ta taka zaślepka, która maskuje wentylację lodówki. no może piekarnik także zaczynałby się odrobinę wyżej, żeby linia blat-drzwi od dolnej cz. lodówki była zachowana.

po 2 - fronty wybrałam bym jednak albo wszystkie pełne albo wszystkie przeszklone.

 

dziekuje za wskazówki ! Kwestia lodówki jest do rozwiązania, bo jeszcze jej nie kupilismy. Faktycznie, lepiej bedzie wygladał piekarnik na równi z blatem, albo jeszcze mysle, czy nie przenieść go pod płytę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do wymiany moim zdaniem uchwyty. A ta mała witrynka widoczna z

lewej strony, ma stać na ścianie vis a vis ściany z kuchnią. Po środku stół

także dębowy.

 

Płytki myślałam, ze pasują te male kwadraciki ;) ale to takie moje zdanie.

Mogłabym prosić o wyrażenie swoich uwag! Będę niezmiernie wdzięczna :)

Powiem Ci szczerze, że nie ma się do czego przyczepić oprócz zaślepki lodówki, ale to już duś napisała ;)

Jeśli będziesz mieć kuchnie dębową o jakiej ja myślę to przeszklenia nie przeszkadzają, a nawet będą wyglądać ładnie, ja osobiście dałabym więcej szuflad, ale to kwestia gustu ;) Ustawienie według mnie spoko ;) Odległość między zlewem a płytą - fajna, ale za to masz mało blatu.. i.. "pocięty" - wiesz o co chodzi? patrząc od okna: trochę blatu, zlew, trochę blatu, płyta, trochę blatu.. Wyobraź sobie, że masz zrobić większą imprezę.. - wkurzać Cię będzie brak blatu, wiem coś o tym, bo mam tak teraz w moim mieszkaniu...

..no chyba, że.. nie robisz lodówki w zabudowie, lodówkę stawiasz na miejscu witrynki, z witrynki rezygnujesz na rzecz blatu ;) - to tak w skrócie...

Pokażę Ci projekt mojej kuchni, nota bene bardzo podobnej do Twojej, ja właśnie zrezygnowałam z lodówki w zabudowie.. ;)

http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2FPawe%B3+finito+2.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2FPawe%B3+finito+3.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2FPawe%B3+finito+4.jpg

Lodówkę mi kolega wstawił taką jaką mi wstawił, ale pewnie dobiorę coś do kuchni ;)

..odnośnie płytek - masz rację - pasują takie małe kwadraciki, ja kupiłam takie: http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2F20080717135658.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że nie ma się do czego przyczepić oprócz zaślepki lodówki, ale to już duś napisała ;)

Jeśli będziesz mieć kuchnie dębową o jakiej ja myślę to przeszklenia nie przeszkadzają, a nawet będą wyglądać ładnie, ja osobiście dałabym więcej szuflad, ale to kwestia gustu ;) Ustawienie według mnie spoko ;) Odległość między zlewem a płytą - fajna, ale za to masz mało blatu.. i.. "pocięty" - wiesz o co chodzi? patrząc od okna: trochę blatu, zlew, trochę blatu, płyta, trochę blatu.. Wyobraź sobie, że masz zrobić większą imprezę.. - wkurzać Cię będzie brak blatu, wiem coś o tym, bo mam tak teraz w moim mieszkaniu...

..no chyba, że.. nie robisz lodówki w zabudowie, lodówkę stawiasz na miejscu witrynki, z witrynki rezygnujesz na rzecz blatu ;) - to tak w skrócie...

Pokażę Ci projekt mojej kuchni, nota bene bardzo podobnej do Twojej, ja właśnie zrezygnowałam z lodówki w zabudowie.. ;)

http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2FPawe%B3+finito+2.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2FPawe%B3+finito+3.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2FPawe%B3+finito+4.jpg

Lodówkę mi kolega wstawił taką jaką mi wstawił, ale pewnie dobiorę coś do kuchni ;)

..odnośnie płytek - masz rację - pasują takie małe kwadraciki, ja kupiłam takie: http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=kuchnia_propozycje%2F20080717135658.jpg

 

Pozdrawiam

 

Faktycznie podobna :) Bardzo bym chciała pod oknem też mieć zabudowę, ale niestety okno jest nisko - 60cm i nici z tego :( Płytki genialne ! Proszę powiedz skąd je masz:) Dawno kupiłas? Zachorowałam na nie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, co racja to racja - te Magduski płyteczki są przecudne. ;)

Widziałam je w jednym z salonów - ścięły mnie z nóg.

Na żywo są jeszcze piękniejsze !

;)

 

Co do Twojej wizualizacji - kuchnia jak dla mnie b. fajna.

Przemyślana.

Dla mnie ważne, że koło płyty masz z dwóch stron sporo miejsca na blacie - to baaaardzo wygodne.

 

Jedyne, czego by mi brakowało w tej kuchni do szczęścia to... wyspy.

Jest u Ciebie taka możliwość - czy ten stół musi być tam jednak ?

Bo na przykład ja, od czasu jak mam wyspę w nowym domku, jestem najszczęśliwszą kuchareczką na świecie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...