Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie taki kolor podłogi będę miał w łazience i ubikacji,

inny kolor będzie w przedpokoju i kuchni (bo nie mam drzwi do kuchni.

 

Co do okapu hmm.. jeśli miałbym go schować pod szafkami to musiałbym zrobić 3ci rząd podwieszanych szafek, nie wiem czy wtedy nie będzie tam zbyt przytłaczająco...

 

Jeśli zrobię ostatecznie podłogę w tym kremowym gresie,

czy nie lepiej wtedy dać inny kolor szafek albo ciemniejszy blat?

 

a może coś takiego...

 

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pod półwyspem szafka narożna 110 (czyli tak jak ta naprzeciwko) i szuflady 68 cm

 

Troszkę razi mnie dysproporcja między malutkim cargo i dużą szafką narożną obok siebie. Pokombinowałbym trochę, żeby zmniejszyć szafkę i powiększyć szuflady, bo masz ich bardzo mało w kuchni, a są najwygodniejsze. Może tu coś znajdziesz:

http://www.peka.pl/pl/page/szafki-narozne

 

blat na półwyspie szerokości 80 cm

Fajnie to wygląda, nawet bez tej nadstawki. Bije na głowę rozwiązanie z deską do prasowania. ;-)

 

okap-ten tutaj to jakiś duży model i jest bardzo blisko krawędzi okna, ale z drugiej strony jak będzie mniejszy to jeszcze bardziej powiększy się 'dziura' z jego drugiej strony

Nie nazwałbym tego dziurą, tylko wolną przestrzenią, która dodaje "oddechu" tej kuchni. Gorzej by wyglądało, gdybyś zawaliła wszystkie ściany dookoła. Tak będzie ładnie. Tego typu okapy mają zwykle 60 cm szerokości.

 

Przy wysokiej zabudowie została lodówka wolnostojąca

Tak jest ładnie i praktycznie, ale jak wspominałem bez gwarancji. Lodówki w zabudowie są mniejsze i lipne. Niestety mam ten sam dylemat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę razi mnie dysproporcja między malutkim cargo i dużą szafką narożną obok siebie. Pokombinowałbym trochę, żeby zmniejszyć szafkę i powiększyć szuflady, bo masz ich bardzo mało w kuchni, a są najwygodniejsze. Może tu coś znajdziesz:

http://www.peka.pl/pl/page/szafki-narozne

 

Minimalna szerokość drzwiczek w przypadku szafki narożnej to 45cm (105cm), ze względu na dostęp oraz okucia. Można tą szafkę zastąpić klasyczną rogową 90x90, tylko cargo pod oknem znika, można je przenieść na prawo od szuflad pod wyspą lub zrobić szerokie szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i ponownie wracam z pytaniem.

Chodzi o aneks kuchenny w tym mini salonie. Plan jest taki aby nie odgrywał on najważniejszej roli w salonie, a był lekko zamaskowany.

Ponieważ jest to stan deweloperski, na tą chwile można zmienić wszystko, ale z racji tego że wykończenie będzie robione "po kosztach", to główny aspekt to ekonomia :rolleyes:

Mieszkanie dla pracującego singla, ewentualnie maksymalnie dwóch dorosłych osób.

 

http://images68.fotosik.pl/553/b59f6cd0b3ca3d17gen.png

 

Proszę o opinie i porady :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tytułu.jpg

Mam prośbę: jakbyście ustawili kuchnie o powierzchni 9,8 metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Sciana A o wymiarze 245,5 cm z oknem, sciana B 395,5 cm. Na scianie D otwór wejsciowy. Moze byc całkiej otwarta, ale raczej prederuje półotwarta. Od sciany D jest salon. Przejscie do kuchni przez salon. Zamknieta tez mogłaby byc gdyby na scianie C zrobic drzwi. Moje preferencje to lodówka niezabudowana, piekarnik na wysokosci, reszta standardowo. Jak najlepiej i najbardziej praktycznie ustawic taka kuchnie. Prosze o porady

Edytowane przez agusia59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś takiego...

 

[ATTACH=CONFIG]300666[/ATTACH]

 

Fajnie to wygląda :)

Tylko chcę zrobić drewniany blat, żeby "ocieplić" kuchnię a tutaj będzie z tym ciężko... choć hm.. te szafki też ocieplają wnętrze.

Zastanawiam sie nad okapem, czy robić podszafkowy czy zwykły w kształcie odwróconej litery T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda :)

Tylko chcę zrobić drewniany blat, żeby "ocieplić" kuchnię a tutaj będzie z tym ciężko... choć hm.. te szafki też ocieplają wnętrze.

Zastanawiam sie nad okapem, czy robić podszafkowy czy zwykły w kształcie odwróconej litery T

Ta kuchenna inspiracja bardziej mi się podoba - jest bardziej nowoczesna.

"Drewniane" szafki dolne wystarczająco ocieplają wnętrze, nawet bardziej niż białe + drewniany blat.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: jakbyście ustawili kuchnie o powierzchni 9,8 metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Sciana A o wymiarze 245,5 cm z oknem, sciana B 395,5 cm. Na scianie D otwór wejsciowy. Moze byc całkiej otwarta, ale raczej prederuje półotwarta. Od sciany D jest salon. Przejscie do kuchni przez salon. Zamknieta tez mogłaby byc gdyby na scianie C zrobic drzwi. Moje preferencje to lodówka niezabudowana, piekarnik na wysokosci, reszta standardowo. Jak najlepiej i najbardziej praktycznie ustawic taka kuchnie. Prosze o porady

 

Czy piszesz o tej kuchni?:

przy bajecznej_zmiany.jpg

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a co myślisz o okapie?

 

Robić podszafkowy czy taki w kształcie odwróconego T ?

Układ i wielkość kuchni jest podobny jak u mnie, więc albo muszę zrobić 2 rzędy górnych szafek i okap w kształcie T, albo 3 rzędy górnych szafek i okap podszafkowy.

 

pozdro

Edytowane przez prezes861
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie projektowania kuchni otwartej na salon. Boki mebli nie będą widoczne z salonu bo są ścianki o szerokości 61 cm. Do tego będzie półwysep.

Zlew planuję dać pod oknem, płytę po prawej stronie. Zastanawiam się nad lodówką zabudowaną lub wolnostojącą. Ta druga wejdzie pewnie na styk więc mocno muszę się nad tym zastanowić. Powiedzcie czy nad płytą po prawej stronie dawać więcej szafek czy zostać przy dwóch? Czy cargo 25 cm będzie funkcjonalne? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

kuchnia 1.jpg

kuchnia 2.jpg

kuchnia1a.jpg

kuchnia2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a co myślisz o okapie?

 

Robić podszafkowy czy taki w kształcie odwróconego T ?

Układ i wielkość kuchni jest podobny jak u mnie, więc albo muszę zrobić 2 rzędy górnych szafek i okap w kształcie T, albo 3 rzędy górnych szafek i okap podszafkowy.

 

pozdro

Każdy inny okap też będzie wyglądał nienajlepiej, dalatego ja bym wybrała okap ukryty w szafce. Jeśli kanał do wyciągu nasz wysoko w suficie, to ten kawałek metalu nad drugim rzędem szafek nie będzie aż tak bardz rzucał sie w oczy (możesz też nad szafkami obniżyć sufit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piszesz o tej kuchni?:

[ATTACH=CONFIG]300831[/ATTACH]

:)

 

O tak moniss. Zapomniałam tylko schematu pomieszczenia dodac, ale to własnie chodzi mi o kuchnie w tym projekcie. Tylko własnie nie wiem czy robic dwoje drzwi, czy tylko jedne. Raczej mam takie przyzwyczajenia, ze lubie widziec sie z goscmi jak cos robie i czesto jadam w pokoju dziennym, takze chyba kuchnia półotwarta bedzie lepszym rozwiazaniem jak dla mnie. Ogólnie mam podobne pomysły co do Twoich jesli chodzi o ten projekt, ale łazienke zostawiłabym jedna duza. Zalezy mi tez na spizarni i nie wiem gdzie ja umiejscowic. Garaz tak naprawde kiedys jak zbudujemy budynek gospodarczy z garazami to nie bedzie słuzył na postój samochodu i tam bym mogła miec regały na słoiki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta, zamknięta czy półotwarta (albo otwierana/zamykana podwójnymi drzwiami przesuwanymi), to kwestia indywidualnych preferencji i tutaj nasz są rozbierzne, bo ja jako "człowiek zamaszysty" przy przygotowywaniu posiłków robię straszny bałagan ;) Stąd też jestem zwolenniczką kuchni zamkniętych (teraz mam całkiem otwartą, która nie jest moim naturalnym śrdowiskiem ;) i ja bym została przy kuchni z osobnym wejściem z korytarza + wejście do pokoju dziennego.

Ale przejście do pokoju można poszerzyć ustawić tam wyspę czy półwysep, a może tylko barek z hokerami...

 

Dodatkowa łazienka to dobra rzecz, ale zawsze możesz zamienić ja na spiżarkę.

 

P.S.

Gdyby nie odpowiadały Ci rozwiązania małej kuchni, które z pewnością się turaj pojawią pojawią, to kuchnia mogłaby być w poprzednim miejscu, jak w oryginalnym projekcie, ale otwarta na duży pokój (podciąg a pod nim np. stół). Wtedy pokoik 9,8m2 można by nieco powiększyć kosztem salonu.

No i nie zapominajmy o spizarni w miejscu małej łazienki ;)

 

Czyli co robimy? Wyburzamy ścianę(lub jej część) pomiędzy salonem a kuchnią 9,8m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w gre wchodzi wyburzenie częsciowo sciany miedzy mała kuchnia a pokojem dziennym. Pierwotne ustawienie tez jest dobre ale wole miec wiekszy (czyt. ustawniejszy ) pokój, bo szerokosc 245,5 pokoju to jednak za mało jak na pokój, a kuchnie jak sie dobrze ustawi to mysle ze bedzie ok. Wiec próbujemy z czesciowym wyburzeniem sciany :). Tylko teraz jak ustawic meble i AGD?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia59, a co chcesz upchnąć w tej kuchni?

- lodówka - wolnostojąca standardowa czy side-by-side, a może do zabudowy?

- piekarnik - w słupku czy pod blatem?

- mikrofalówka - jeśli ma być to wolnostojąca czy do zabudowy (na jakiej wysokosci)?

- zlew - ilu komorowy, z ociekaczem czy bez?

- zmywarka?

- jakieś inne większe sprzęty?

- czy masz dużo szkła i porcelany do pokazania (witrynki)?

 

Jakieś inne preferencje, typu:

"wyspa/pólwysep musi być, bo inaczej tu nie mieszkam!!!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jeśli wolno wtrącić to moim zdaniem kuchnia zamknięta tylko i wyłącznie bo zapach nie zawsze jest fajny i potrzebny w całym domu, hałas zwłaszcza podczas oglądania, słuchania czy normalnej rozmowy,

ja miałem w znacznym stopniu otwartą i nigdy więcej, no chyba że ktoś jest sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie projektowania kuchni otwartej na salon. Boki mebli nie będą widoczne z salonu bo są ścianki o szerokości 61 cm. Do tego będzie półwysep.

Zlew planuję dać pod oknem, płytę po prawej stronie. Zastanawiam się nad lodówką zabudowaną lub wolnostojącą. Ta druga wejdzie pewnie na styk więc mocno muszę się nad tym zastanowić. Powiedzcie czy nad płytą po prawej stronie dawać więcej szafek czy zostać przy dwóch? Czy cargo 25 cm będzie funkcjonalne? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

 

Piekarnik z mikrofalą obniż na równi z dołem niskiej szuflady, będzie wygodniej zdecydowanie i jeśli mają być uchwyty to duże narożniki w dolnych szafka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: lodówka standardowa wysoka z zamrazarką na dole, marzy mi sie piekarnik w słupku, zlew jednokomorowy z ociekaczem ale dośc duzy, bez mikrofali, bez zmywarki, ale może być przygotowane miejsce na zmywarke w przyszłosci. Z wiekszych sprzetów to tyle, a no i płyta indukcyjna, chyba ze zostane przy gazowej. Marzy mi sie niewielki blat, taki barek jak w barze i do tego hokery (2-3 sztuki), ale opcja z niewielkim stolikiem jest do przyjecia. Kuchnia jak wspomniałam półotwarta raczej.

Wrzucam moje 3 ustawienia:

Bez tytułu.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jeśli wolno wtrącić to moim zdaniem kuchnia zamknięta tylko i wyłącznie bo zapach nie zawsze jest fajny i potrzebny w całym domu, hałas zwłaszcza podczas oglądania, słuchania czy normalnej rozmowy,

ja miałem w znacznym stopniu otwartą i nigdy więcej, no chyba że ktoś jest sam

 

jestem 2+2 i mam kuchnie otwarta od 7lat, a raczej aneks kuchenny w salonie i jakos mi i moim domownikom/gosciom to nie przeszkadza :p

nawet slysze opinie w stylu: Ty to masz fajnie...ja to musze sie nachodzic do gosci za kazdym razem by cos im podac

w domu tez taka zrobilismy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia59, bez urazy, ale nie podoba mi sie taki podzial u Ciebie :no:

piekarnik wcisniety jak na sile... :/

ustaw go obok lodowki, albo typowo pod plyta/gazowka

 

do tego te gorne szafki...jedna zwijas boczny, na innej wizce nad zlewem skrocona, widze tez polki tzw kurzolapki ;)

pamietaj, ze takie otwarte polki to tez nie dobre rozwiazanie..

Edytowane przez Mmelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...