Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam ponownie :)

2 tygodnie temu prosiłam o porady dotyczące naszej kuchni

dla przypomnienia - kuchnia wg projektu miała mieć taki układ:

 

DSC01543.jpg

 

jako że nie byłam przekonana do moich projektów kuchni, wprowadziliśmy kilka zmian - wejście do kuchni z korytarza w innym miejscu niż w projekcie oraz drzwi do spiżarni z korytarza, zamiast z kuchni

 

tak po zmianach:

 

zmiany.jpg

 

nie jestem fanką szafek wiszących, dlatego ze względów praktycznych (na kubki i talerze używane na co dzień) - 2 szafki

mała wyspa, żeby uzyskać więcej blatu roboczego (głównie z myślą o dzieciach, jak robią jakieś ciasteczka czy sałatki)

stół ma okalać wyspę z 3 stron - spróbowałam to zwizualizować w paincie

stół ma być głównie dla dzieci, żeby mieć je na oku, więc nie ma potrzeby wielkiego stołu w kuchni

 

projektt.jpg

 

w programie Ikea nie udało mi się zrobić takiego stołu, jaki planuję, więc jest jak jest:

 

projekt2a.jpg

 

jeszcze wersja z szafkami górnymi na całą ścianę - no ale jak pisałam, za szafkami górnymi nie przepadam

 

13a.jpg

 

dodam tylko, że ścian jeszcze nie ma, meble będziemy robić na wymiar, więc wszystko będzie dograne

kuchnię chciałabym przemyśleć na 110%, więc wszelkie sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stalowy Franke. Ale jak przekładam wygodę nad estetykę.

 

Elfir jaki masz model zlewu? Czy się rysuje? Ja mam franke od 20 lat, nie widzę na nim rys ale teraz jak oglądaliśmy zlewy to wszędzie są opinie, że ze stali się rysują i nawet rysy widzieliśmy. Mój małżonek zamówił blanco axe III czarny 1,5 komory bo byłam chora a montaż za dwa tygodnie ale nie jestem przekonana. Stąd pytanie czy ktoś ma sprawdzony stalowy. Takie jak były 20 lat temu to chyba nie są już produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze - u mnie kuchnia to miejsce do pracy.

Nie poleruję zlewu pastą polerską i flanelką. Nie oczekuję, że nie będzie na nim widać zużycia.

Na dodatek ziarna kwarcu z zapiaszczonych warzyw są twardsze od większości materiałów używanych do produkcji zlewów. I będą rysować stal. Chyba, że planujesz zlew topazowy, korundowy lub diamentowy.

 

Natomiast nie są to rysy w typie konglomeratów, w których osadza się brud i trzeba dodatkowo szorować.

 

Zlew mam podwieszany, największy, jaki wchodził do szafki 60 (komora 40x48 cm). Modelu nie pamiętam.

 

zlew:

ea092ed933f62e0bgen.jpg

 

i rysy na zbliżeniu:

ee27df61001a9a48gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie napisać coś o swoich blatach kuchennych?

Naoglądałam się tv i chciałam z kwarcu. Na amerykańskich programach, pokazują to jaką trwałą i tanią alternatywę do naturalnego kamienia, a w Polsce droższe od granitu.....

Potem chciałam z granitu, ale straszą, że strasznie trzeba przy nich uważać i konserwować . Nie wiem, nie miałam, nie używałam, powtarzam po kimś.

Z czego najlepiej zrobić blat, aby wytrzymał chociaż 10 lat i nic nie odłaziło? Głównie martwię się o okolice zlewu wpuszczanego w blat i płyty gazowej wpuszczonej w blat. Muszę się dobrze zastanowić, bo mąż przy pierwszym wydatku może i zaszaleje finansowo jak go przekonam, ale tak szybko nie da mi zmienić blatu. A jak coś będzie odłaziło i przebarwiało się, to zamęczy mnie narzekaniem.

W obecnej kuchni mam jakiś stary laminowany blat, który poza zarysowaniami nieźle się trzyma. Można na niego stawiać gorące garnki i nic się nie przebarwia. Blat ma ze 30 lat, albo i więcej.

Edytowane przez wspolpraca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granit wytrzymał miliony lat i nagle trzeba na niego uważać? Bardziej uważałabym na stawianie szklanek z rozpędu.

Na zdjęciu powyżej masz zlew wpuszczony w granitowy blat - widać krawędź.

 

Marmur to co innego, bo jest porowaty i konieczna jest impregnacja, a najlepiej wykorzystać kompozyt o rysunku marmuru.

Kwarc to minerał, wiec pewnie te blaty z TV to jakiś kompozyt lub konglomerat na bazie mielonego kwarcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety wrażenie, że to forma reklamy. Użytkownik ma 2 posty i wrzuca zdjęcia bez żadnego opisu - na zdjęciach znak wodny pracowni...

 

zdaje się, że tak właśnie jest

 

to sobie robią dość negatywną antyreklamę :D

 

chyba nie tego się spodziewali :D

 

granit wytrzymał miliony lat i nagle trzeba na niego uważać? Bardziej uważałabym na stawianie szklanek z rozpędu.

Na zdjęciu powyżej masz zlew wpuszczony w granitowy blat - widać krawędź.

 

Marmur to co innego, bo jest porowaty i konieczna jest impregnacja, a najlepiej wykorzystać kompozyt o rysunku marmuru.

Kwarc to minerał, wiec pewnie te blaty z TV to jakiś kompozyt lub konglomerat na bazie mielonego kwarcu.

 

Jest dostepny na rynku kwarc (kamien) - pięknie wyglada. Wydziałam bardzo jasne płyty z ciemnymi smugami i zupełnie białe z perłowymi pobłyskami. Niestety droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałam, że kwarc tworzy jednorodne wystarczająco duże płyty, by dało się je wykorzystać na blat.

 

Ale pewnie w rzeczywistości chodzi współpracy o spieki kwarcowe.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Co sądzicie o takim projekcie kuchni? :) Dopiero co go skończyłem i zastanawiam się czy wszystko jest w miarę prawidłowo :p

 

Zdajesz sobie sprawę, ze przez kran nie otworzysz okna? Na lewo od zlewu jest lodówka czy szafka-słupek? Szafki nad płytą będą ciągle narażone na wilgoć z gotowania. Masz tam pochłaniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, ze przez kran nie otworzysz okna? Na lewo od zlewu jest lodówka czy szafka-słupek? Szafki nad płytą będą ciągle narażone na wilgoć z gotowania. Masz tam pochłaniacz?

1. Faktycznie! Dziękuję za zawrócenie uwagi

2. Na lewo od zlewu zaplanowałem lodówkę, słupek z piekarnikiem na przeciwko.

3. Tak, zamiast tej jednej szafki wiszącej będzie pochłaniacz - zapomniałem zmienić w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pomocy, pomocy, please :yes:

Mam duza kuchnie, nad którą głowię się już z kilka miesięcy. :confused:/ Nie chciałabym zmarnować tej powierzchni, a jednocześnie chce z niej bardzo duzo wycisnąć. W tym tygodniu muszę już podjąć decyzje co do ustawienia ciągu roboczego, bo zaczynamy układać kanalizacje. Podpowiedzcie proszę który z wariantów ustawienia jest najlepszy, a może jeszcze coś innego fajnego zaproponujecie?

 

Na początek wstawiam fragment rzutu.

parter rzut czesc.jpg

 

Kuchnia jest od ogrodu i bardzo mi zależy żeby miała szerokie (180 cm ) wyjście na taras/ogród. Zależy mi jeszcze na:

- sporej (min 170 cm) wyspie/półwyspie ze zlewem (może być mały). Wyspę traktuję jako główny blat roboczy.

- wrażeniu przestronnosci

- częściowym oddzieleniu kuchni od salonu, ale jednak z możliwością choćby wizualnego kontaktu - stad pomysł na częściowo przeszklona ściankę oddzielającą kuchnie od salonu. Coś jak tutaj:

industrial-modern-kitchen-from-florcom_.jpg

- siedzisko pod oknem - tu kolejna inspiracja:

6dadff1692ccab5637f96a3452b9d8cf.jpg

 

- wysoka, płytka zabudowa jako szafy spiżarniane - min 150 cm długości.

 

Warianty jakie mi wyszły wrzucam już w kolejnym poście, tu już mi się nie mieszczą zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD. poprzedniego posta.

 

A oto warianty jakie mi wyszły:

1. wyspa 170 cm, ciąg roboczy pod ścianą, niestety mały jest kontakt wizualny miedzy jadalnia a salonem w tym wariancie. Jedyna wizualizacja jaką mam, jest zbliżona do tego wariantu.

kuchnia w1.jpgkuchnia w1 wiz1.jpg

 

2. Wariant podobny, tylko piekarnik przerzucony na drugą ścianę. Dzięki temu trochę większe przeszklenie tworzy sie miedzy kuchnia a jadalnia.

kuchnia w2.jpg

3. Kuchnia z dużą wyspą (ok 235 cm) i szerokim przejściem/polaczeniem z salonem. Fajnie wyglądają takie kuchnie na pinterescie, tylko czy to się sprawdzi w użytkowaniu i czy nie zabraknie mi blatu roboczego?

 

kuchnia w3.jpg

 

4. I "wariacja" poprzedniej wersji - z półwyspem i siedziskiem obok wyspy, a nie naprzeciwko niej.

 

kuchnia w4.jpg

 

W wariancie 3 i 4 mogłabym dać przeszklone przesuwne drzwi, co dawałoby możliwość otwarcia/zamknięcia kuchni.

 

Co myślicie? Ktora wersja najlepsza? W pełni otwartej kuchni nie chce, bo w moim przypadku się nie sprawdzi. Ale takiej zamkniętej, odciętej od salonu tez za bardzo nie :-(

 

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.

Ania

Edytowane przez aniutaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, ja tym wyjsciem nie bede dzielic ciagu roboczego bo zupelnie inne warianty wymyslilam niz na rzucie z projektu budowlanego (zerknij prosze na moje rysunki odreczne wstawione w poscie wyzej). wlasnie chodzi o spojrzenie na te "moje" warianty z perspektywy innych osob, bo mnie samej juz trudno ocenic ktory uklad jest najlepszy (biorac jeszcze pod uwage ze chcialabym miec jais kontakt wzrokowy/wizualny z kuchni do jadalani/salonu).

 

To wyjscie na gorze kuchni jest na polnoc, wiec slonca tam malo raczej bedzie ;-) Na podcien wlasnie nie chcialam dawac wyjscia bo tam nie ma ani zbyt duzo miejsca, a i widok na sciane malo ciekawy, w porownaniu z perspektywa ogrodu za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...