Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

marglot, lepiej wyglądało by gdyby górna szuflada, pod płytą była szufladą wewnętrzną. wtedy zginąłby ten uchwyt po środku. poza tym wygląda fajnie.

 

no właśnie, a gdzie lodówka?

 

Lodowe mam wolnostojaca , a stoi sobie obok blatu z hokerami.

 

 

Wykonawcą kuchni będzie niemiecka firma NOBILIA. W realu kuchnia prezentuje się ekstra i jest doskonałej jakości. Fronty ze specjalnego mdf pokryte akrylem a nie lakierem. Błyszcza sie jak lustro i minimalizują slady palców. Blat też mdf w kolorze srebrnym. - Uchwyty mają w przekroju poprzecznym kształt litery C. Montuje się je na górnej krawędzi frontu. Jeśli mamy układ samych szuflad to uchwyty te fajnie się prezentują tworząc poziome linie. Jesli jednak mamy ciąg szafek bez szuflad - tak jak u mnie - to niestety linia uchwytów wychodzi pod samym blatem kuchennym i nie prezentuje się to już tak fajnie. Jedyna techniczna możliwośc uzyskania, w takim ciągu, jak u mnie pod oknem np trzech linii poziomych to przecięcie frontu szafki w dwóch miescach, zamontowanie w górnych krawędziach tych uchwytów i spięcie całości takimi specjalnymi klamrami( wyglądaja w sumie jak zwykłe blaszki). Z zewnatrz wszystko wygląda bardzo estetycznie i nie widac żadnych cięc, niestety otwierając np. szafkę pod zlewozmywakiem będą widoczne te dwa cięcia i blaszki po wewnętrznej stronie frontu. Front napewno jest w jakiś sposób osłabiony, choc sprzedawca zapewniał, że nie ma to wpływu na użytkowanie.

Edytowane przez MALGORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej ludziska :-) Jesli już jesteśmy w temacie czerwonych kuchni. Co powiecie na mojego twora? Zrobiłam sobie taka amatorska wizualizację i prawdę powiedziawszy, nie przychodzi mi nic więcej do głowy co mogłabym ulepszyc w tej kuchni. Dobrzy ludzie zerknijcie na tę wizualizację i podpowiedźcie co można by zrobi lepiej, bądź bardziej funkcjonalnie. Za wszelkie sugestie serdeczne dzięki. Niepochlebne opinie z pokorą przyjmę na "klatę":-)

 

Moim zdaniem będzie trudno otworzyć wiszącą szafkę po prawej stronie okapu. W ogóle zrobiłabym ją całą poziomą, tak jak jest po drugiej stronie okna. Teraz jest niesymetryczna względem drugiej wiszącej szafki to raz. Poza tym jej nie otworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie trudno otworzyć wiszącą szafkę po prawej stronie okapu. W ogóle zrobiłabym ją całą poziomą, tak jak jest po drugiej stronie okna. Teraz jest niesymetryczna względem drugiej wiszącej szafki to raz. Poza tym jej nie otworzysz.

 

Niestety wizualizacja nie jest profesjonalna. Nie widac tego na niej ale szafki wiszące poziome są tych samych rozmiarów. Ta pionowa dodatkowa koło okapu ( na przyprawy) została tam umieszczona żeby uzupełnic pozostałą przerwę między ścianą. Okap docelowo będzie inny niż na wiz i szafeczka napewno sie otworzy. Mimo wszystko dzięki za spostrzegawczośc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJa! bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas i przedstawione pomysły nowej aranżacji.

Bardziej do gustu przypadła mi opcja pierwsza i druga niż trzecia. Ale...

 

W opcji 1. obawiam się, że w przejściu będzie trochę za wąsko (tam jest niecałe 140 cm), poza tym kuchnia cała otwarta i płyta jakoś blisko salonu... Z drugiej jednak strony przestrzeń! :) A wydawało mi się, że jest tam tak mało miejsca ;)

 

W opcji 2. wszystko fajnie... tylko spiżarki mi bardzo brakuje :(

 

Już widzę minę mojego męża i jego strach w oczach, jak mu przedstawię wizję burzenia ścian! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beasza

akurat w kuchni halogeny się nawet sprawdzają, ale u ciebie jedynym miejscem, gdzie miałyby sens są okolice okapu. pozostałe miejsca mają szafki wiszące (z oświetleniem zapewne) lub są pod wielkim oknem. tyle, że przy okapie światło będzie padało na jego górę a nie na płytę, czyli to, co chcesz oświetlić tak czy siak zostanie "w cieniu"

układ kuchni jest okay, umieściłabym płytę gdzie indziej, ale domyślam się, że to nie taka prosta sprawa (zamieniłabym ścianę z wysoką zabudową ze ścianą z kuchnią). natomiast zlew zdecydowanie centralnie pod okno - symetria w tym miejscu jest dla mnie tak oczywista, że dziwnie mi jak widzę co innego ;)

co do lamp - chyba jednak podpowiem ci w kierunku dwoch zwisków (rozstawionych mniej wiecej na szerokość drzwi, pośrodku sufitu). mało jeszcze wiesz o swojej kuchni, koncepcji jeszcze nie masz, a plafony mimo wszystko widzę jakoś przede wszystkim w tradycyjnych wnętrzach (moja mama ma śliczną stylową kuchnię - szybki-witrażyki, frezowania i relingi). wybr jest ogromny, więc na bank znajdziesz coś pięknego.

a propos kolorów - zostaw próbniki i gałki. pogap się w necie na zdjęcia kuchni i znajdź widok czego powiesz "ah! moja", a potem zmałpuj :) układ funkcjonalny już masz, więc pod tym wzglęem dopasowywać się będziesz musiała nieznacznie. a kompromisy estetyczne... no way!

 

@MALGORT

brakuje mi trochę szuflad i zdecydowanie zrobiłabym porządek z tymi "wiszącymi" przeszkleniami (out). kolor też na bank wybrałabym inny, ale pomimo niechęci do czerwieni - podoba mi się ten projekt.

jaką funkcję ma pełnić blat z prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę o rade:

nie wiem jaki układ kuchni będzie lepszy:

-wymiar kuchni 4x2,55, na dłuższej ścianie okno, na przeciwko okna drzwi, również po prawej stronie sa drzwi do spiżarki

- proszę nie zwracać uwagi na kolor i fronty mebli to to jeszcze do uzgodnienia, bardziej chodzi mi o układ: pierwszyto zabudowa w 1 lini i wtedy zmiesci się malutki stolik, 2 to zabudowa L, wtedy nie ma szans na stolik,

-lodówka będzie na ścianie z drzwiami do spiżarki ,wolnostojaca ( tego nie widać na planie)

http://i56.tinypic.com/2my0nkg.jpg http://i55.tinypic.com/hs3prm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie wyobrażam sobie kuchni bez żadnego stołu, więc wolałabym wersję ze stołem, a na pustą ścianę ładna grafika/obraz pasująca do klimatu wnętrza. Meble to nie jedyny sposób na zagospodarowanie ścian :)

 

Zastanowiłabym się więc na miejscu Aksamitki

1) czy potrzebuje stołu w kuchni

2) czy bardziej potrzebuje stołu, czy tych dodatkowych szafek w układzie z L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie wyobrażam sobie kuchni bez żadnego stołu, więc wolałabym wersję ze stołem, a na pustą ścianę ładna grafika/obraz pasująca do klimatu wnętrza. Meble to nie jedyny sposób na zagospodarowanie ścian :)

 

Zastanowiłabym się więc na miejscu Aksamitki

1) czy potrzebuje stołu w kuchni

2) czy bardziej potrzebuje stołu, czy tych dodatkowych szafek w układzie z L

 

no właśnie nie wiem... zaraz za ścianą kuchni będzie stół więc bliziutko, będzie tez spiżarka wiec duże graty będą tam pomieszkiwać, boje się tylko ze przy 4m zabudowy trochę mało blatu roboczego będzie?

Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś , ślicznie Ci dziękuję. Myślałam o wysokiej zabudowie na przeciwnej ścianie, ale wtedy pochłaniacz nie mógłby być kominowy - napewno jeszcze się nad tym zastanowię. Robię jak mówisz, szukam natchnienia i swojego "ah to moja". Napewno wrzucę na forum jak znajdę coś co mnie natchnie szczególnie.

Duś , nie wypowiedziałaś się na temat jednej sprawy, która jeszcze mnie nurtuje - może da się tam upchnąć jakiś stoliczek, albo blat przy którym możnaby było znaleźć chwilę wytchnienia. Nie mam teraz takiego miejsca u siebie, ale uwielbiam siedzieć w kuchni u teściowej i byłabym bardzo zadowolona gdybym miała takiej miejsce u siebie. Przychodzi do głowy jedno rozwiązanie. Spróbuje zrobić wizualkę i wrzucę na forum. Może coś podpowiesz?

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamitka ja również wybrałabym wersję ze stołem/stolikiem.

 

Blatu nie masz tak mało 4 metry - płyta 60 i zlew pewnie 80, zostaje przecież 2,4 m plus stół.

Ja w swojej kuchni nie miałam stolika i robiłam wszystko na stojąco. Teraz na czas budowy mieszkamy w mieszkaniu teściowej i jest tu malutki stolik (55x100cm, specjalnie poszłam zmierzyc;)) i zupełnie inny świat:)

- chociaż stolik dłuższym bokiem stoi przy ścianie bez problemu jemy tam czasem obiad/śniadanie w 2-3 osoby - zdarzało nam się nawet w czwórkę parę razy

- jak ja cos gotuję to młodsza córka przychodzi do mnie i rysuje np i sobie rozmawiamy

- zaczęłam np kroić sałatkę na siedząco:) i okazuje się że nie wszystko w kuchni trzeba robić na stojąco:)

 

Tylko tak jakoś goło w tej kuchni w wersji ze stolikiem, może przez to, ze on taki niepozorny i bez krzeseł, musiałabyś pomyśleć tak, żeby jakoś zaakcentować tą pustą ścianę.

 

Dorben jak tam wizualizacja?

Ja cały czas próbowałam wykombinować tak, żebym miała piekarnik wyżej i płytę tym samym osobno ale powoli skłaniam się jednak ku temu, żeby piekarnik dać pod płytą... inaczej jakoś mi się wszystko nie mieści w tej mojej nieszczęsnej kuchni... Jak przetrawię jakoś nowy układ to też wrzucę do skomentowania.

Edytowane przez Lukarna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...