Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aksamitka tak, chodziło mi o coś gdzie zobaczę czy na przeciwko okna jest ściana i czy własnie tam można postawić stoliczek, czy może kuchnia jest otwarta. I tak jak juz tu zostało napisane - dałabym jakiś stoliczek właśnie na tej ścianie naprzeciwko okna.

też obstawiam, za stolikiem raczej w kwadrat niż prostokąt. Coś co u kogoś na forum widziłam i bardzo mi się spodobało [oczywiście Tobie nie musi] to stolik na stałe przytwierdzony do ściany i jakby wchodzący na ściane i idący aż do sufitu. Wydaje mi się, ze na tej sporej ścianie fajnie by taka dość szeroka płyta wyglądała w kolorze np.drewna takiego samego jak meble :)

jak znajde focie to wkleję. Przez to szerokie przecięcie ściany tym stołem [płytą na ścianie] ta ściana nie byłaby taka goła. Chyba, że już masz na nią jakiś plan.

 

i jeszcze przeciwko liniowej - taka linia i stolik wciśnięty w sam róg... szkoda marnować przestrzeni! na tej wolnej ścianie masz dużo miejsca żeby zrobić zabudowę w L i jeszcze dać stolik.

 

nie pamietam kto na FM miał takie rozwiązanie [na pewno ktoś kojarzy i pewnie dorzuci - ale był też tam bardzo fajny zegar, którym parę osób się zachwycało - ja też! ]

a tu rozwiązanie bardzo podobne z forum LM

 

http://img257.imageshack.us/img257/1248/werbenaainspiracjeleroy.jpg

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol fajna ta fotka, tylko nie wiem czy u mnie się sprawdzi bo szerokości, jest 255 ( odejdzie 60 na szafki), chyba ładniej to wygląda w otwartej kuchni?

 

coraz bardziej skłaniam sie ku L, choć to wiąże się z większa zabudowa a wiec więcej kasy..... myślałam o stoliku kwadratowym z opuszczanym blatem

 

kuchnia będzie zamknięta

 

 

czy w IKEA planner nie ma AGD do zabudowy? ( nie mogę znaleźć piekarnika i płyty...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka nie chodziło mi o to żeby taką płytę dać na całą wolną ścianę, ale żeby np. mając stól o szerokości 1m dać taki pasek 1m też na ścianę. Oczywiście jest to konstrukcja odważniejsza i trwalsza. u tego kogoś na forum LM ta tapeta powtarza się jeszcze nad szafkami i to było jedno z niewielu pomieszczeń na LM, które mi się nawet spodobały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamitka, jeżeli chodzi o płytę to jak wybierzesz szafkę pod płytę, ustawisz ją, to po prawej stronie ekranu monitora masz różne opcje do wyboru - będzie tam napisane Płyta nie została wybrana, klikasz tam i na dole ekranu pojawią ci się różne płyty do wyboru, klikasz na płytę i ona "wskakuje" na wybrana szafkę.

Piekarnik - jeżeli dajesz w słupku to musisz wybrać szafkę wysoką, jeżeli tradycyjnie na dole to masz opcję szafki do zabudowy agd i tam pierwsza jest do piekarnika - i analogicznie jak z płytą, wybierasz piekarnik, mikrofalę:)

 

Może da się to zrobić w jakiś inny sposób ale ja umiem tylko tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img3.imageshack.us/img3/5887/kuchnia18.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img573.imageshack.us/img573/896/kuchnia17.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kuchnia biała, wysoki połysk, blaty drewno egzotyczne palisander lub orzech amerykański, na ścianach szkło lacobel, okap jak na zdjęciu wyżej czyli elica, drzwi do spiżarki szklane takie szkło jak na ścianach, sufit podwieszony jest bez tego paska przy oknie. Ściana tam gdzie drzwi do spiżarki jest wyprostowana i tam będą dwie długie wąskie szafki jedna na drugiej( a nie tak jak jest na wizualce) W zabudowie pierwszy od wejścia piekarnik, potem kawiarka i na końcu lodówka. Także wizualka się troszkę różni.

Wszelakie opinie mile widziane, te najgorsze również:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJel-bardzo podoba mi się twoja kuchnia. Bardzo podobny układ planuję w swojej. Tylko u mnie wysoka zabudowa byłaby po lewej stronie a po prawej tylko jakieś półki może na doniczki z ziołami-to będzie ściana z drzwiami do spiżarni.

Napisz proszę jakie odległości będą między szafkami a wyspą a wyspą z każdej strony.

Pięknie wygląda to drewno na wizualce ( a można wiedzieć w jakim programie robiona?) połączone z białymi frontami. Cudo ! U mnie też będzie wysoki połysk i biały fron choć trochęsię obawiam jak to będzie się sprawdzało w użytkowaniu.

W miejsu z półkami ja bym zrobiła roletę, ładnie wygląda i można ukryć za nią jakieś drobiazgi.

Myślę, że układ masz bardzo przemyślany i wygląda na funkcjonalny. Ja bym chyba jedynie przesunęła zlewozmywak pod okno. Może dlatego, że planuję tak u siebie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymistka dzięki. Odległości to; od wyspy do blatu z oknem 90 cm. od zabudowy ze sprzętami 90cm. do wyspy i od wyspy do drzwi ze spiżarką 100cm. Wszystko na styk ale uparłam się żeby była wyspa i tak kombinowaliśmy żeby się zmieściła, zlikwidowałam jedno okno w kuchni, zamknęłam wejście do kuchni z korytarza, zmniejszyłam większą część spiżarki i oto wszystko dla tej wyspy:D

 

Programu nie znam bo nie ja robiłam wizualkę

 

Nie obawiaj się białych frontów, wszyscy co mają bardzo sobie chwalą utrzymanie ich w czystości, drewno na blatach egzotyczne też jest super wytrzymałe:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wymiary. U mnie też wychodzi po ok 95 cm od szafek i ściany do spiżarni. Wydaje mi się, że to wystarczy na swobodne poruszanie się. Wcześniej zastanawiałam się też nad opcją z półwyspem, ale wydaje mi się, że z wyspą będzie ciekawiej.

Ja mam zamiar zrobić na wyspie od strony kuchni płytę , a od strony salonu z jadalnią podwyższyć na taki a'la barek. Chciałabym jednak trochę tę kuchnię przesłonić przed odwiedzającymi, bo u mnie w kuchni zawsze się dużo dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marjel super masz projekt kuchni, bardzo mi się podoba ten układ, może dlatego że sama taką chciałam mieć ale u mnie ten układ odpadł bo zabrakło mi powierzchni.

co do tej wnęki z półkami to może zamknąć ją jakąś szybą nawet mleczną (drzwiczki) i podświetlić ją od środka. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy!

moja kuchnia jest kwadratowa 3,5x3,5 na jednej ścianie jest okno pod oknem grzejnik(jest podłogówka ale mąż się uparł na grzejnik) a na przeciw jego są drzwi na korytarz, doradźcie jak zabudować taką kuchnię żeby mozna w niej było umieścić stolik na 4 osoby, jeszcze jedno przy drzwiach musi stać lodówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...