Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy blyszczaca czy mat to chyba Ty lepiej bedziesz wiedziala, bo wiesz jakie materialy wybraliscie ;) Wszystko sie mowi jak chce sie sprzedac, ja opinie o lacobelu mam potwierdzona u kilku firm i szklarzy. Oczywiscie wszystko mozna, pewnie znajdzie sie kilka osob ktore zrobily lacobel przy plycie i nic sie nie dzieje.

 

Czy kuchnia bedziesz raczej nowoczesna czy taka jak na wizualizacji? Bo blat to i tak chyba pozniej sie zamawia, wiec radzilabym zamiast okraglego pseudo stolu zrobic cos bardziej kanciastego - chyba ze taki blat jest waszym marzeniem.

 

Ja obstaje przy kaflach wielkoformatowych (smiesznie brzmi wielkoformatowosc w kuchni), powiedzmy 40x60, 40x90 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Venus,

 

"Szpitalnie" ucieszylo mnie to slowo strasznie :D Kiedy ja toczylam wojne o kolory w kuchni mocno oponowalam za kuchnia wlasnie biala (biale meble, biale blaty, biale sciany, i tylko podloga w panelach lub plytkach drewnopodobnych i polwysep "nalozony" na blat palisandrowy) i wtedy narzeczony wkroczyl do akcji tlumaczac, ze to wlasnie szpitalnie :D Oj mam sentyment do tego slowa ;) Pozwole sobie wkleic swoja wizualke kuchni nizej, popatrz i powiedz mi czy bialy blat wyglada szpitalnie (dla Ciebie rzecz jasna, bo kazdy ma inne odczucia)

 

 

 

 

hehe, a ja to słowo zapożyczyłam od mojego "M" ;) Ach Ci faceci. Też oponuje by nie wyszło "szpitanie" :)

Projekty Twojej kuchni widziałam w Twoim dzienniku - i muszę przyznać szczerze, że niezmiernie mi się podobają :) Ale różnica jest zasadnicza, ponieważ Ty masz fronty w kolorze i blat Ci ładnie je rozświetla, a ja będę mieć fronty białe i ...biały blat do tego? chyba za biało... :(

Edytowane przez naberia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir proszę o pomoc oraz wszyscy którzy mają jakiś pomysł na moją kuchnię proszę o pomoc,

jestem facetem z brakiem widzenia przestrzennego :(

szukam coś z wyspą lub półwyspem zastanawiałem się nad zamknięciem kuchni ścianką ale szkoda mi światła z okna kuchennego, w kuchni centralnie duże okno 210x150, wykusz na załączonym obrazku został zlikwidowany i w to miejsce również wstawiono okno 210x150

POMOCY!!

 

pozdrawiam

Wojtek

natalia_oldbicie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir proszę o pomoc oraz wszyscy którzy mają jakiś pomysł na moją kuchnię proszę o pomoc,

jestem facetem z brakiem widzenia przestrzennego :(

szukam coś z wyspą lub półwyspem zastanawiałem się nad zamknięciem kuchni ścianką ale szkoda mi światła z okna kuchennego, w kuchni centralnie duże okno 210x150, wykusz na załączonym obrazku został zlikwidowany i w to miejsce również wstawiono okno 210x150

POMOCY!!

 

pozdrawiam

Wojtek

 

mój kolega ma bardzo podobny układ kuchni, jadalni i salonu tj. projekt Piryt z pracowni Tektonik (patrząc na projekt od frontu) ma zrobioną długą, wysoką zabudowę z lewej strony tam jest piekarni, mikrofala itp. vis a vis ma lodówkę side by side oddzieloną ceglaną ścianką od jadalni (tej dużej jadalni), na środku jest wyspa z płytą i wyciąg zakończona od strony jadalni małym barkiem a zlewozmywak pod oknem, wygląda to super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naberia czytam i czytam i albo ja czegos nie rozumiem albo Ty ;) U mnie meble maja wszystkie fronty w bieli, blat jest bialy, a tylko dolne szafki sa w fornirze.

 

Dus, Aricia zdaje sobie sprawe ze te poleczki otwarte przy okapie nie sa zbyt szczesliwe, ale jest to 4 projekt kuchni, byly juz rozne rozwiazania proponowane dla tej sciany i ten wygral. Dla nas bardzo wazna jest symetria, ofc te polki nie wyjada z kazdej strony rowno, ale ma to wygladac dobrze calosciowo. Wiem tez ze to tylko bedzie zbierac kurz, a postawic na tym i tak nie bede miec czego, bo po1 nie lubie durnostojek po2 lubie ascetyczne wnetrza. Zamkniete szafki przy tym okapie odpadaja, naprawde wyglada to fatalnie. Z kolei zostawienie tylko pustego okapu + zostawienie wiszacych szafek przy scianie zabudowanej burzy rownowage. Poza tym jestem wygodnicka i chce miec wszystko pod reka, dlatego na dole z obu stron kuchni bede miec male cargo na oleje itd aby nie biegac do zabudowanej sciany :D

 

 

Nie wiem czy to dobrze wytlumaczylam, firma u ktorej zamawiamy meble tez odradza nam te polki, ale dla nas to jest poprostu mniejsze zlo :)

 

 

I jeszcze apropo bialo bialej kuchni:

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/miasteczko_wilanow6.jpg - zdjecie pochodzi ze strony http://www.n-design.pl

Za bialo? :)

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Venus, właśnie o tym piszę! ;) Ja mam tylko dolne szafki (oprócz 2 małych - ale to jeszcze nie postanowione) - i one będą białe. Fotka powyżej super - bo jest ciemna podłoga, ale ja podłogę też będę mieć... białą! :) hm... ale z drugiej strony będę mieć ramkę brązową i ten barek... Może jednak nie będzie za biało... Kurka, idzie zwariować z tymi kolorami! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naberia a te biale kafle juz przesadzone? dla mnie i z bialymi ladnie, ale nie dziwie sie lubemu ze ma wrazenie szpitalnej kuchni przy takim rozwiazaniu. Jeszcze mozna tak :

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_5-4.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_4-1.jpg - zdjecia pochodza ze strony http://www.n-design.pl

 

Moze takim fornirowanym polwyspem i obrysem dalby sie przekonac? :)

 

Ja na takie propozycje to slyszalam ze wpadam ze skrajnosci w skrajnosc :D

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... Pierwotna koncepcja była taka, żeby wszędzie dać szare płytki, potem w wątku o salonie nad którym ciężko pracuję ( :( ) dowiedziałam się, że nie bardzo szary do wenge, więc wymyśliliśmy, że białe będą naj naj... bo będą pasować i do kuchni, i do jadalni, i do salonu. Potem jednak zaczęliśmy się zastanawiać nad drewnem/ panelami do salonu - ale musimy się popytać fachmanów o to, bo mamy ogrzewanie podłogowe. Generalnie jak byś spojrzała na wątek o salonie ( http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=171631&goto=newpost) zauważysz jak się poszerza do drewienko na podłodze, a biorąc pod uwagę Twój pomysl - to z całej powierzchni ceramicznej zrobiłaby się drewniana... I wszystkie założenia pierwotne zostały zdeptane... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...