Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wlasnie ile ludzi tyle zdan :) Ja zrezygnowalam ze spizarki (wydzielone pomieszczenie z osobnym wejsciem) bo jeszcze pod schodami bede miec duza (chyba) szafe pod schodami ;)

 

Dobra moje wypociny odnosnie Anulka zeby nie bylo ze nie probowalam. Anulek masz ciezki orzech do zgryzienia, sama sie mordowalam i raczej nic sensownego z tego nie wyszlo. Ja zalozylam ze spizarnia out, moim zdaniem dodanie wiekszej ilosci szafek tylko zagraca to pomieszczenie...bylaby naprawde fajna kuchnia ale jak sama napisalas to okno niszczy wiele + wejscia na kazdej scianie:

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_1-5.jpg

 

Na poczatku chcialam dac piekarnik i mikrofale w innym miejscu - w slupku przy oknie ale raczej nie byloby to wygodne w uzytkowaniu(wtedy tam gdzie teraz jest piekarnik i mikrofala chcialam zrobic jako szafke z pozornymi nacieciami na frontach ktora bylabym wejsciem do spizarki, ale to poszlo w diably...), wiec tam zostaly szafki. Pierwszy slupek przy blacie (ten zaraz przy mikrofali i piekarniku w slupku) to lodowka, uznalam ze powinna byc blizej blatu. Widze, ze nie umiescilam nigdzie zlewu...chyba najlepiej jakby byl rownolegle z plyta indykcyjna po drugiej stronie wyspy(czy to wygodne nie mam pojecia). W mojej propozycji masz sporo blatu, ale tracisz spizarke o ktora walczysz jak lwica - generalnie moj pomysl raczej be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Venus - no to ja cię serdecznie witam w klubie walczących z moja kuchnią ;-) Twoja propozycja jest w gruncie rzeczy podobna do mojej "starej" - przy rezygnacji ze spiżarki ... Biorąc pod uwagę utrudniony dostęp do szafek w kącie przy oknie zrobiłam tam taki "nawis" szafkowy, który byłby bardziej ozdobą niż realnym miejscem do przechowywania kuchennych utensyliów.

 

W nowych wersjach mojej kuchni blatu też jest IMHO sporo. Tyle, że jest "pocięty" na dwa kawałki - jeden zostaje pod ścianą - drugi jest stołem (ewentualnie łączonym z płytą i piekarnikiem). Opcje ze "stołem" są dla mnie o tyle kuszące, że nie będziemy mieli jadalni = brak stołu w salonie. Przy "starej" wersji zostaje nam spożywanie posiłków przy wysokiej ladzie, siedząc na hokerach .... Czy to jest na dłuższą metę wygodne? A mając niską ladę (pseudostół) mam opcję wygodnego zjedzenia rodzinnego obiadu a i dziecko może przyjść zadanie zrobić - okno blisko, to i na blacie widno .... Przy wysokiej ladzie siedzi się tyłem do okna ...Co do zaglądania przez okno, to w nowych układach (a szczególnie w tym z płytą na środku) też mogę sobie przez okno zaglądać podczas pichcenia ... Tylko nie wiem co z kolorystyką - mam tu za dużo kolorów ... Może białą tę kuchnię zrobię, blat drewniany, podłoga i ściany szare a tylko jedną ścianę na jakiś ostry kolorek pociągnę? Co myślicie?

 

P.S. 1. Nie mam parcia na "dizajnerską" kuchnię - głównie chciałabym, żeby była wygodna, a jakby mogła być przy okazji ładna,to czemu nie :-)

 

P.S. 2 Wejście do spiżarki w którejkolwiek wersji będzie miało minimum 70 cm "prześwitu" .... Chcę tam móc wygodnie wchodzić ...

 

P.s. 3 Gratuluję tym, którzy tu doczytali :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóż jestem facetem i mam problem z pomysł na moją kuchnię,

szukam coś z wyspą lub półwyspem zastanawiałem się nad zamknięciem kuchni ścianką ale szkoda mi światła z okna kuchennego, w kuchni centralnie duże okno 210x140, wykusz na załączonym obrazku został zlikwidowany i w to miejsce również wstawiono okno 210x150,

wymiary kuchni to szerokość 450cm i długość 310cm, zastanawiam się nad rozplanowaniem mebli po prawej i lewej stronie a środkiem puścuić wyspę na zasadzie stołu gdzie będzie można zjeść śniadanie i usiąść ale im bardziej się zastanawiam tym mniej jestem pewien

POMOCY!!

 

pozdrawiam

Wojtek

natalia_oldbicie.JPG

natalia_oldbicie.JPG

Edytowane przez wobil
chcę dołączyć plik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobil ja na 16,2 m2 pewnie meczylabym narzeczonego o jedna sciane zabudowana i usadowiona na srodku wyspa ala Nigella Lawson z plyta i zlewem na srodku :D Nie wiem czy jest to realne do zrobienia i uzytkowania bez klecia na czym swiat stoi.

 

Anulek mi sie najbardziej podoba twoja wersja wlasnie z tymi zwisajacymi szafkami bo jest fajna i lekka :) Nie podoba mi sie natomiast skos, bo wszystko jest kanciaste i ten jeden skos...brrr

 

Zdjecia z kuchnia z wyspa:

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/03wyspazakonczeniemr3-1.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/mountainchaletplanquebe-1.jpg

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie też wyspa się podoba, jednak kuchnia będzie miała niecałe 14mkw ponieważ wiatrołap został powiększony kosztem kuchni (by w wiatrołapie spokojnie weszła szafa w zabudowie), także boję się że wyspa tak postawiona "zagraci" kuchnię ponieważ trzeba dodać boczną zabudowę na sprzęty itd.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt w 14 m2 to nie zmiesci sie raczej wyspa ze stacja gotujaca ;) Ja tez mam polwysep bo miejsca za malo a na sile wciskac nie ma co.

 

Anulek szkoda ze nie bedziesz miec stolu jadalnianego...wobec tego nie wiem czy jest sens silic sie na jakies wyspy czy polwyspy. Chyba lepszy bylby normalny styl ktory mozna rozlozyc zaleznie od potrzeb :) Moze zrob kuchnie w wygladzie najbardziej standardowa bez udziwnien ze stolem. W koncu design mozesz wykreowac poprzez odpowiednie wykonczenie frontow i reszty pomieszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, kurka znowu mam dylemat - bo tak Was czytam i czytam i... cuduje z moją kuchnią :-/ Już abstrachując od kolorów, chodzi o sam układ, która wersja jest najlepsza lepsza? Chodzi o to żeby było praktycznie, ale i też ładnie... Od strony wejścia do domu widać okap:

 

Wersja I - największy plus, że można usiąść przy barku od strony kuchni

 

 

new1zm..jpg

 

new1azm..jpg

 

 

Wersja II - róźne okapy

new2zm..jpg

 

okap ze szklemzm&#4.jpg

new1zm..jpg

okap ze szklemzm&#4.jpg

new1azm..jpg

new2zm..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek2005 odnośnie wysokości blatu w kuchni to wysokość optymalna to 85 cm. Choć ja sama jestem wysoka u mnie w kuchni jest 83 bo osoba która ją użytkuje ma niecałe 170 cm. 3 cm w te czy we wte-naprawdę mały problem. Chyba że masz ponad 180 cm - to w tedy rzeczywiście przy częstym gotowaniu może być problem.

 

Moja propozycja:

w pewnym miejscu podnieszę blat o 5 cm do góry - wtedy kuchenkę będziesz miała na wyższym poziomie (nie wiem czy coś takiego Ci się podoba)

Przedłużeniem blatu jest stół.

Kolorystyka taka jak Ty zaproponowałaś-czerwień, czerń, biel.

Jedna ściana na czerwono- można by zrobić dwie (np jeszcze ta przy schodkach)

Na ścianie przy spiżarce -półeczki takie proste (moja propozycja-ale możesz dać zupełnie inne)

Zabudowę nie dawałam do framugi drzwi do spiżarki -żeby było swobodne dojście.

 

http://img222.imageshack.us/img222/1215/an1.png

 

http://img510.imageshack.us/img510/9710/an2m.png

 

http://img825.imageshack.us/img825/5162/an3.png

 

http://img20.imageshack.us/img20/7082/an4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AJa?!

zaje....e! prosto, nowocześnie, niesztampowo. bralabym w ciemno taki projekt choć co do zasady jestem sceptyczna przy takich stołach ;) bardzo mi sie podoba

 

@naberia

mi sie najbardziej podoba 2 wersja z okapem prostym (skośne nie podobają mi sie w ogóle). jest symetrycznie i wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...