Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lukarna - ja wiem, że sporo było wersji twojej kuchni, ale mam pytanie - jak bardzo chcesz mieć piekarnik w słupku? Gdyby w ostatniej wersji był pod płytą, to zostawiasz tylko stojącą lodówkę (bez cargo) i masz około 100 cm blatu więcej .... Była taka wersja? Czy w ogóle nie wchodzi w grę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Princesa ale lodówka na pewno będzie niezabudowana.I teraz nie wiem jak się ma niezabudowana lodówka do bliskiego sąsiedztwa piekarnika lub zmywarki.

 

Anulek wersja taka była na poprzedniej stronie tylko w planerze ikeowskim nie ma szafki która wyglądałaby dobrze obok samotnej lodówki (hmm, może po prostu nie ma takiej szafki w ogóle która pasowałaby w takim miejscu:))

 

Venus też obstawiam opcję że lodówka bliżej blatu. Tylko ta zmywarka której nie ma gdzie przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek wersja taka była na poprzedniej stronie tylko w planerze ikeowskim nie ma szafki która wyglądałaby dobrze obok samotnej lodówki (hmm, może po prostu nie ma takiej szafki w ogóle która pasowałaby w takim miejscu:))

 

To może zrób na lodówkę taką ramkę - obok niej każda szafka będzie wyglądać ok. Przyznam ci się, że mój piekarnik też zjechał ze słupka pod płytę - ach te kompromisy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszłam zobaczyć do Twojego kuchennego wątku bo właśnie kojarzyłam że piekarnik masz w słupku:)

Ja też nie będę na siłę próbowała w słupku. Ważniejszy dla mnie jest blat i możliwość swobodnego ustawienia stołu.

 

Pewnie się powtarzam ale takie "wałkowanie" tematu kuchennego sprawia, że szukam cały czas nowych pomysłów i pomimo, że już przestałam lubić moją kuchnię to zaczynam ją lubić na nowo bo wierzę że coś mi z niej fajnego wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszłam zobaczyć do Twojego kuchennego wątku bo właśnie kojarzyłam że piekarnik masz w słupku:)

Ja też nie będę na siłę próbowała w słupku. Ważniejszy dla mnie jest blat i możliwość swobodnego ustawienia stołu.

 

Pewnie się powtarzam ale takie "wałkowanie" tematu kuchennego sprawia, że szukam cały czas nowych pomysłów i pomimo, że już przestałam lubić moją kuchnię to zaczynam ją lubić na nowo bo wierzę że coś mi z niej fajnego wyjdzie:)

 

No - ja też przez to przechodziłam, aż pojawiła się AJa?! i jej genialnie prosty pomysł na moją kuchnię ...

 

Może u Ciebie też tak będzie - kombinujesz, kombinujesz i .... przekombinowujesz ;-) A potem pojawi się proste i piękne rozwiązanie ....

 

A wracając do twojego projektu - wg mnie skoro będziesz miała lodówkę wolno stojącą, to nie robiłabym obok niej wysokiego słupka .... Wg mnie (i nie tylko ;)) wygląda to ... hmmm tak sobie. Zdjęcia są np. tutaj i ostatni post na następnej stronie ...

 

A na dodatek chcesz "standardową" (czyli drewnianą z wyglądu :-)) kuchnię i nie wydaje mi się, żeby upieranie się przy słupku miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co spłodziliśmy z Panem od kuchni (nie do końca mnie to satysfakcjonuje.):

 

 

3..jpg

 

2..jpg

 

 

 

 

 

 

Zastanawiam się nad wersją kolorystyczną. Wydaje mi się, że moja kuchnia jest zbyt jasna i zastanawiam się czy nie dać sprzętów i zlewozmywaka w kolorze czarnym. Widziałyście może takie zestawienie? szukam w necie i znaleźć nie mogę :(

 

Wyglądało by to mniej więcej tak (z okapem zwykłym):

 

 

2_a..JPG

 

3_a..JPG

 

Czy się za bardzo rzucają w oczy?

Chyba że sprzęty dać czarne, a zlewozmywak zostawić po kolor blatu?

Edytowane przez naberia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

już jakiś czas temu pisałam w tym wątku, wkleiłam nawet wstępny projekt kuchni...dostałam kilka odpowiedzi, pomyślałam i wyszło mi coś takiego:

 

http://img684.imageshack.us/img684/1095/30836723.jpg

 

http://img89.imageshack.us/img89/9538/43821653.jpg

 

http://img266.imageshack.us/img266/5476/27759555.jpg

 

Nie mam za dużo pola do manewru - kuchnia wąska (255 cm) nie długa (obie ścianki - do drzwi i przeciwległa do okna ok. 200 cm), kuchnia otwarta na salon (w "przejściu" planuję postawić stół).

Co mi sie marzy - piekarnik w słupku i zmywarka (obecnie jej nie posiadamy) ...i tyle :)

 

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie proszę o pomoc jeśli się ktoś zainteresuje: nie wiem co położyć na sciane w okolicy płyty indukcyjnej, kolorystyka to szara podłoga Affron, białe lakierowane fronty, star galaxy na blacie i czarny sprzęt, meble na drugiej stronie (szafa) będą z mdf w kolorze mniej wiecej merbau plus czarne słoje gdzie niegdzie, dodam ze to pusta sciana i nie ma szafek wiszących, i tu mnie zgryzło bo nie wiem co na sciane ? proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia - nie podoba mi się rozbijanie wysokiej zabudowy na dwie ściany

 

OK, tylko jak to inaczej poustawiać - płyta musi być na tej ścianie, bo tam będzie szedł wywiew do kanału wentylacyjnego...można piekarnik przerzucić na drugą stronę, a koło płyty dać zmywarkę? może tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe

Jaka tapeta bedzie najodpowiedniesza na sciane za okapem do kuchni

Kuchnia Biala lakier w polysku, blat czarny

Chcialabym czarna ale teraz to juz sama nie wiem

http://picasaweb.google.com/lh/photo/PgOQ-5893Y-mIfP-4QtyMIsWRJCjKh1TYouLcS7UEUM?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/tIRM-F5vG_WaHx6cMtZx94sWRJCjKh1TYouLcS7UEUM?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/UyPwO9ov4v0qJ_ED9dlTy4sWRJCjKh1TYouLcS7UEUM?feat=directlink

 

a tapety takie

pic773813221782..jpg6542_2..jpgpic309461502631..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,kuchenka dość niebezpieczna,że tak się wyrażę-w zasadzie na drodze komunikacji-łatwo coś strącić....oparzyć się...zdecydowanie przesunąć w stronę komina:),ale zrobisz jak uważasz,w końcu dom to kwestia indywidualna:O. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - ja też przez to przechodziłam, aż pojawiła się AJa?! i jej genialnie prosty pomysł na moją kuchnię ...

 

Może u Ciebie też tak będzie - kombinujesz, kombinujesz i .... przekombinowujesz ;-) A potem pojawi się proste i piękne rozwiązanie ....

 

A wracając do twojego projektu - wg mnie skoro będziesz miała lodówkę wolno stojącą, to nie robiłabym obok niej wysokiego słupka .... Wg mnie (i nie tylko ;)) wygląda to ... hmmm tak sobie. Zdjęcia są np. tutaj i ostatni post na następnej stronie ...

.

 

Anulek, widziałam te zdjęcia z wątku kuchennego. Faktycznie lodówki wolnostojące nie prezentują się dobrze w pobliżu zabudowy, szczególnie te najzwyklejsze jaką mam ja. Ale jakoś ją muszę wkomponować i tyle...

 

I liczę na to, ze w końcu to najprostsze, genialne;) rozwiązanie mnie znajdzie:):)

Dobrze, że mam jeszcze tyyyle czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko jak to inaczej poustawiać - płyta musi być na tej ścianie, bo tam będzie szedł wywiew do kanału wentylacyjnego...można piekarnik przerzucić na drugą stronę, a koło płyty dać zmywarkę? może tak...

 

Madzia a spróbuj zrobić wizualkę własnie tak jak mówisz.

I może jeszcze w 2 wersji rozważ umieszczenie piekarnika tradycyjnie pod płytą. Dziewczyny mają rację z tymi dwoma słupkami na wejściu - wygląda to nieszczególnie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek, widziałam te zdjęcia z wątku kuchennego. Faktycznie lodówki wolnostojące nie prezentują się dobrze w pobliżu zabudowy, szczególnie te najzwyklejsze jaką mam ja. Ale jakoś ją muszę wkomponować i tyle...

 

I liczę na to, ze w końcu to najprostsze, genialne;) rozwiązanie mnie znajdzie:):)

Dobrze, że mam jeszcze tyyyle czasu:)

 

Ale chyba tylko w pobliżu wysokiej zabudowy ;-)

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Już kilka dziewczyn ozdobiło swoje lodówki naklejkami ... Może u Ciebie też "samotnie" stojąca lodówka z jakąś dobrze dobraną naklejką mogłaby stanowić "mocny akcent" w kuchni ... Jako jedyny wysoki "mebel" ...

 

Dobrze, że masz dużo czasu - ja wirtualnie przerabiam moją kuchnię już drugi rok :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...