Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

thewizzo nie chce cie martwic, ale wracajac do zmywarki na 45cm to slyszalam od paru znajomych osob ze to lipa straszna. nie czytalam na tym forum, ale pare osob mowilo mi zeby absolutnie nie brac 45 i gdyby nie to ze maja kuchnie umeblowana to by zmienili zmywarke na standardowa 60tke.

Ale wiadomo- jak nie ma miejsca to i 45 lepsze niz nic.

co do ociekacza w szafce. ja bede starala sie cos takiego zrobic, choc ine bede miala bezposrednio szafki nad zlewem i bede miec maly ociekacz na zlewie, bo zawsze cos bedize do umycia malego tak na szybko. wiec przydac sie moze.

 

co do plytek to nei mam pojecia, nie jestem dobra w te klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem i nie mam pomysłu jak go rozwiązać :(

kuchnia będzie z ikei, fronty nexus brąz, natomiast jak wiadomo korpusy szafek są białe. Problem pojawił mi się przy wykończeniu słupka z piekarnika od strony wiszących szafek, są niby te wykończeniowe panele ale... jak go wstawię od dołu na całości szafki to mi się dołem rozjadą o grubość panela (będzie tylko w jednym miejscu 2cm pasek), jak tylko od blatu, to mi się górne szafki względem dolnych przesuną

jak rozwiązywaliście to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamaG

 

jak wstawisz od góry do dołu to co Ci się ma rozjechać? tylko sie przesunie i góra i dół razem o 1cm tyle ma szerokości taka maskownica. A braliście pomiar z IKEA? bo wtedy zawsze takie historie wychodzą o czym się samemu nie pomysli

a i chyba taki panel niezbedny, żeby sie piekarnik otwierał nie wadząc o wystający blat... tak przynajmniej zrobiliśmy u rodziców.

a jeśli już nic się nie da zrobic to może pomalowac korpus albo okleić takim drewnopodobnym albo zrobić ten jeden bok szafki z płyty meblowej...

Edytowane przez ALUTKA W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alutka właśnie o to odsunięcie mi chodzi o 1,5cm bo tyle dokładnie na ten nasz panel, zastanawiam się, czy nie będzie mnie denerwować ten pasek 1,5cm między dwoma dolnymi szafkami tylko w jednym miejscu

meble sama kompletowałam i montuję bo mam szmat drogi do ikei ;)

muszę poszukać zdjęć takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thewizzo nie chce cie martwic, ale wracajac do zmywarki na 45cm to slyszalam od paru znajomych osob ze to lipa straszna. nie czytalam na tym forum, ale pare osob mowilo mi zeby absolutnie nie brac 45 i gdyby nie to ze maja kuchnie umeblowana to by zmienili zmywarke na standardowa 60tke.

 

nicol21 to jakas bzdura kompletna, też mam znajomych którzy maja zmywarkę 45-ke i jest wszystko OK, zbierają gary i po 3 dniach jest odpalana. Problemy może i moga wystąpić jak sie ma rodzinę kilkuosobową i gotuje się codziennie, gdzie garów jest mnustwo. Kwestia wielkości zmywarki odnosi się do intensywności pichcenia i ilości domowników. Inną kwestia jest jakiej produkcji jest zmywarka i jakie ma możliwości

Poszperaj po necie i poczytaj opinie urzytkowników :), ja po lektórze jestem zdecydowany na jakiś rozsądny model Boscha

 

Dalej pozostaje kwestia ułożenia płytek, no kurka siwa wypowiedźcie się prosze drodzy forumowicze jak to zrobić żeby było OK :)

Edytowane przez thewizzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THEWIZZO

 

ja bym te płytki pociągnęła do końca wzdłuż lini barku tak jak masz na ostatniej wizualce jednak w jadalni też się kruszy, krzesła się odsuwa itd poza tym ładnie wygląda: część kuchenno jadalniana w płytkach i salonowa z drewna.

Względnie za wysoką zabudową zakończyć i pod kątem prostym. Od lodówki do barku na ukos to już za dużo szczęścia

 

ps. zazdraszczam prania garów co 3 dni ja mam pełen wsad 60cm codziennie a i tak coś się nie zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byliśmy we dwójkę, też mieliśmy 45 i dawała radę....gorzej było podczas i po imprezach......ale też dała radę;) teraz fakt, nie wyobrażam sobie mieć mniejszą niż 60.

 

co do płytek, to ja preferuję ich niezbędną, jak najmniejszą, ilość. nie podobają*mi się też łukowate kształty....tak jak na wizualce nie wygląda źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THEWIZZO

 

ja bym te płytki pociągnęła do końca wzdłuż lini barku tak jak masz na ostatniej wizualce jednak w jadalni też się kruszy, krzesła się odsuwa itd poza tym ładnie wygląda: część kuchenno jadalniana w płytkach i salonowa z drewna.

Względnie za wysoką zabudową zakończyć i pod kątem prostym. Od lodówki do barku na ukos to już za dużo szczęścia

 

co do płytek, to ja preferuję ich niezbędną, jak najmniejszą, ilość. nie podobają*mi się też łukowate kształty....tak jak na wizualce nie wygląda źle...

 

Dzięki za wypowiedzi, generalnie opcja zaokrąglonego łączenia płytek z podłogą odpada :) no i OK, widziałem to parę razy gdzieś tam, jakoś nie powaliło mnie to na kolano a cieszy mnie to, jak się okazało że nie jest to dobry pomysł :)

Zostają w takim razie płytki do końca ściany albo na zakończeniu lodówki na prosto, jednak jakoś się kieruje w stronę pierwszej wersji, chyba mnie Alutka przekonałaś :) chociaż to jeszcze rozważam

Jutro zamawiam kuchnie, wyglądać będzie inaczej niż na w/w pseudo projekcie, tz ustawienie będzie takie samo, chodzi o kolory. Co do ustawienia to nie będzie tam za wiele miejsca; wiem, no ale miejsce na stół i krzesła będzie w sam raz, w wcześniejszych moich pomysłach wstawił bym stół i krzesła prawie na ścisk i nie było by jak wygodnie wejść, odsunąć krzesło i usiąść, a co do miejsca to jakoś ten blat z murku zawsze doda mi trochę wolnego plejsu.

No własnie jeśli chodzi o ten blat barowy to postanowiłem go zamówić po zbudowaniu murku, położeniu płytek i podłogi, bo mógłbym zgrzytać zębami po tym jak okazało by się że jest kilkanaście milimetrów za długi lub za krótki od podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...