Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Venus dzięki za zainteresowanie!!!! Poniżej plan z wymiarami. Jeśli chodzi o okap - podłączenie do koina jest tuz przy tej ściance, alemożna poprowadzić rurę jakoś pod sufitem (jeśli byłaby za ścianką to z salonu nie vbedzie widoczna) - pewnie myślisz o jakiejś większej wyspie-mi się nic nie udało tego typu zmiescić, ale licżę na Ciebie!! Woda i zmywara musi być mniej więcej tak jak jest (ewentualnie bliżej lewego rogu). Jeśli chodzi o styl - to jak widać-ciepły, sielski, duzo drewna, jasne meble w stylu stat z ikei na ciemnym tle. Ważna jeszcze informacja, ze za tą scianką z cegły jest nasz mikrosalon, w którym nie zmiesci się stół, a widok z kanap częściowo na kuchnię (dlategokombinuję zeby kuchenka była zasłonięta).

Z góry dzięki za pomysły, jeszcze jest czas na zmiany, póki podejscie na kuchenke nie zrobione:)

http://img20.imageshack.us/img20/685/kuchniawym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o kurczaki Dorben ale wasko !! :( Tak myslalam o wiekszej wyspie ze stacja gotujaca...ale to sie raczej mija z celem, pomijajac juz fakt, ze wystroj ma byc sielski...jakos takiej wyspy nie wyobrazam sobie we wnetrzach nie-minimalistycznych ;/ Czy w kuchni musza zostac te 2 otwory przejsciowe? (zyskalabys blat roboczy przy kuchni) Moze gdyby z jednej strony dobudowac scianke po calosci (o ile to by nie zaburzylo ciagow komunikacji) udaloby sie to lepiej skomponowac?

 

Czy sufit podwieszony 12 cm mocno skrocilby optycznie wnetrze? mam na mysli tylko czesc z okapem..ale to tez raczej do nowoczesnych kuchni lepiej pasuje.

 

Byc moze rozwalzylabys pochlaniacz zamiast okapu podlaczanego do wyciagu? To moze poprawiloby nieco sytuacje tej waskiej kuchni :(

 

---------------------------------------------------

 

Piotr182 czy wy sie upieracie na te przeszklenia w kuchni jak i zawieszona mikrofale? Czy przewidujecie jakis stolik do szybkiego spozywania posilkow?

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr182 czy wy sie upieracie na te przeszklenia w kuchni jak i zawieszona mikrofale? Czy przewidujecie jakis stolik do szybkiego spozywania posilkow?

 

Nieee upierać się nie upieramy. w sumie jest to wstępny projekt ogólny kuchni. Nie wiemy jeszcze gdzie zamówimy meble. Co do stolika był pomysł z wyspą pod oknem z funkcją szybkich posiłków. Jednak po przemyśleniu sprawy nie zmieścił by się stół który chcemy mieć.

Chyba że masz jakiś pomysł by zmieścić wyspę/stolik + stół. ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 1 jest najciekawsza, choć odległości pomiędzy sprzętami wydają się duże. 2 nie podoba mi się wcale - strasznie mała wyspa i wygląda jak robiona na siłę. no i zupełny brak blatu żeby choć odstawić miskę z mielonym obok patelni. 3 nienajgorsza choć nie przepadam za rozwiązaniem hockery pod płytą.

zamieniłabym miejscami cargo i lodówkę - z tej ostatniej korzysta się najczęściej. warto żeby była bliżej niż piekarnik czy mikrofala. do tego przeniesienie jej bliżej zlewu i płyty (bardziej centralnie) imho wyjdzie na zdrowie ergonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy mogę prosić o wypowiedzenie się co sądzicie na temat układu poniższych kuchni?

Szerokość kuchni to 365 cm, długość do ścianki przy lodówce 332 cm.

 

Zdecydowanie 3, chociaż cargo należałoby zamienić miejscami z lodówką, bo w tej chwili ta ostatnia wypada już w pokoju. I nie jest zbyt ergonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus ja też kombinowałam z tą wyspą i poległam :(. Co do ściany - raczej nie chciałabym rezygnować całkiem z drugiego przejścia, bo salon po drugiej stronie jest bardzo ciasny (trochę ponad 20m) i przy połączeniu z kuchnią bardzo optycznie zyskuje, z tego samego powodu nie chciałam rozdzielac tych pomieszczen obnizanym sufitem itp. ale teraz tak sobie myślę, ze rurę od okapu możnaby ukryc za belką drewnianą między ścianami a ścianką ceglaną (jeśli to tylko 12cm), tylko gdzie wtedy przeniesc płytę, zeby garnki nie straszyły z salonu a jeszcze by stół sie zmieścił? Jeszcze innym rozwiązaniem byłoby rozbudowanie tej środkowej ścianki kosztem przejść, tak by było więcej blatu przy kuchence - możecie mi napisać jakie są 'normy', zeby mozna było w miarę wygodnie obsługiwac płytę?

Nicol21 bardzo Ci dziekuję za opinię o lampach - tez skłaniam się do Twojej wersji z lampą za ścianką- czy oprócz tego radzicie dac jakies lampki pod wiszącymi szafkami? Czy takie podswietlenie blatu (spod szafek) jest uzyteczne czy to tylko tzw. bajer?

Czekam wciąż jeszcze na Wasze pomysły w sprawie tej trudnej wąskiej kuchni !! pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

bardzo dziękuję wszystkim za porady:)

co do tego kargo... sam nie wiem czy to będę robił, czy to jest praktyczne?

jeśli lodówkę zamienię z kargo to czy wygodnie będzie korzystać z piekarnika?

wersja 3.... jeśli blat przy krzesełkach będzie troszkę wyżej niż płyta to w linii okna czy to nie będzie trochę głupie rozwiązanie?

a w wersji 1 zastanawiam się czy nie ma zbyt dużej odległości płyty od reszty kuchni np. zlewu i czy wtedy zapachy z kuchni nie bedą przeszkadzały w salonie, wolałbym troszkę bardziej schowaną płytę, ale problem w tym, że nie bardzo mam na nią inny pomysł bo wszędzie są okna...

a może w wersji 3 zrobić płytę i miejsce przy krzesełkach na jednym poziomie, głównie będzie się jadało w jadalni lub siedząć na kanapie;), to miesjce w kuchni ma być na zasadzie rozmowy z żoną podczas gotowania lub szykie zjedzenie kanapki...

Sam nie wiem, chciałbym, aby było ładnie, ale praktycznie. :)

Będę wdzięczny za wszystkie porady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorben chyba niestety trzeba bedzie pojsc na kompromis w tej kuchni...raz to pojemnosc i wygoda uzytkowania 2 to optycznie powiekszenie salonu :(

 

Ja mam zaplanowane ledy pod szafkami gornymi(takie wydrazone profile i wciskane profile ze szklem mlecznym i ledem), moim zdaniem fajnie to oswietla blat roboczy. Na pewno przynajmniej dla mnie nie sprawdzaja sie lampki ktore maja oswietlac blat roboczy a wystaja na gorze gornych szafek...

 

Nie wiem czy sa jakies normy oprocz tych, ze ciag komunikacyjny miedzy szafkami powinien wynosic na pewno nie mniej jak 120 cm, a robiac u Ciebie wyspe przejscia brak....kurde a moze by calkiem ta kuchnie otworzyc na salon? Ja w moim aneksie w mieszkaniu mam za kazdej strony kuchni po 60 cm blatu, ale to jest taki blat jakby w rogu, ze z kazdej strony sa szafki dolne i bardzo wygodnie sie to uzytkuje. Wiem jak pryska np mieso przy smazeniu, kaszanka to w ogole daje ekstra popis :D i 20 cm z boku to stanowczo za malo. Nie ukrywam jednak, ze w robieniu tornado w kuchni jestem niezastapiona i nie kazdy tak musi miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMPI

 

już mówiłam, ze jestem za wersją 3 i to z tego powodu, ze w swojej kuchni sie męczyłam nad ustawieniem i doszłam do takiego własnie! Płytę mam na prawo od zlewu, (jak patrzysz na projekt to w lewo;) przy oknie. Norma normą ale jak nie robię gazu tylko indukcję to o co chodzi? (druga sprawa, ze mąż "niechcący" zrobił odbiór domu i budowa zakończona: bez pieca co inst. gazowej itp pierdół a co dopiero kuchni i płyty;) ale to zupełnie inna historia. U mnie też barek zaczyna się od linii okna (szafki od strony kuchni kończą się równo z oknem i potem barek - tyle, ze ja barek wyrównałam i mam taki, półwysep na równi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie też chyba ta wersja nr 3 najbardziej przemawia, chociaż w 1 jest więcej szafek. Zastnawiam się jeszcze czy w takim razie pod blatem przy stołkach dać szafki otwierane od strony salonu i np wypuścić blat,ale tylko tak o np 10 mc czy jednak zostawic tam miejsce na nogi? Chodzi mi głównie o to, aby mieć max ilość miejsca w kuchni na szklani, filiżanki itp. mniej używane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prośbę o radę co do umieszczenia zlewozmywaka. Projekt kuchni zakłada jeden ciąg urządzeń przy ścianie a po przeciwnej stronie barek.

Co myślicie o przerzuceniu zlewozmywaka na półwysep?

Pulpit#5571658027226603122

A może ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł na zmianę ustawienia w tej kuchni?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajaj - nie widze zdjecia.

 

dorben - swiatlo pod szafkami wiszacymi koniecznosc [jak dla mnie]

1.oswietla blat roboczy wiec fajniej sie pracuje

2. moze byc uzyty jako oswietlenie w kuchni gdy wchodzisz do niej rano i jeszcze slepka nie w pelni przyzwyczajone do ostrego swiatla

3. fajnie wyglada :D

 

obecnie w wynajmowanym mieszkaniu mam swietlowke pod szafka i mimo ze wlaczanie nie jest wygodne to jej uzywam.

 

wazna dla mnei rzecz, aby oswietlenie pod szafkami dalo sie zapalic w jakims sensownym punkcie, np.tam gdzie kontakt jest do swiatla gornego. u mnie kuchnia bedize mala i bede chciala dac takie bajery na jednej scianie, w okolicach okna.

mysle nad wlacznikiem z 3ma pstryczkami.

1 pstryczek - swiatlo pod szafkami

2 pstyczek swiatlo gorne w podwieszanym suficie

3 pstryczek - swiatlo nad szafka pomiedzy salonem a kuchnia.

 

jedynei co to nei wiem czy taki potrojny pstryczek jest wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

bardzo dziękuję wszystkim za porady:)

co do tego kargo... sam nie wiem czy to będę robił, czy to jest praktyczne?

jeśli lodówkę zamienię z kargo to czy wygodnie będzie korzystać z piekarnika?

(...)

jedno nie ma z drugim nic wspólnego. nie wyobrażam sobie suytuacji w której miałabyś owtarty naraz piekarnik i lodówkę, to po 1. po 2 zawiasy montowane w lodówkach zabudowanych umowżliwiają wygodne otwieranie nawet, jeśli ta rzeczona lodowka znajduje się pośrodku ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...