Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I druga kuchnia

 

pod oknem przy wyspie dwie 60tki, zlew na starym miejscu, lodówka zamieniona z cargo, szerokość wyspy 90 cm i do tego barek około 45cm.

 

w tej wersji wszytko jest bliżej siebie, ale zastanawiam się czy wyspa 90tka jest dobrym pomysłem a szczególnie ten narożnik przy oknie... jaki tam będzie dostęp i czy w sumie z dużej kuchni w ten sposób nie zrobi sie ciasnota dla np 2 osób?

 

Kolory przypadkowe.

Kuchnia2 1.JPG

Kuchnia2 3.JPG

Kuchnia2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam swoj projekt, co prawda jeszcze do wykonania trochę, ale wolę się teraz zastanowić niż potem pluć tu i owdzie ;)

kuchnia jest spora, ma połączenie z resztą domu (przejście 1,5 metra). trochę nieustawna wg mnie, bo skos idzie po całej ścianie, na dodatek - będzie remontowana i nie chciałabym zmieniać miejsc na przyłącza.

 

pod oknem chciałabym miec zabudowę wzdłuż całej ściany, tam kolejno od lewej - lodówka, pp sbs, tyle ze czarna, 3 szafki 60tki (jedna na rózności, jedna ze zlewem, kolejna - zmywarka), dwie szafki 90tki - jedna pod płytę, te z szufladami na garnki do gotowania, przyprawy i najczęściej używane produkty do pichcenia.

blat granitowy, czarny (na wizualce juz nie moglam dorzucic trzeciego koloru). szafki - drewno, jeszcze nie wiem jakie, do zastanowienia.

 

pod ścianą (jedyną na pelnej wysokości) 3x60tki - z miejscem na ekspres do kawy i piekarnik kompaktowy. to trzecie, co mi program wstawil piekarnik - bedize albo nie będzie. się okaże. ewentualnie dziura do zasłonięcia frontem. w obudowie z drewna takiego jak wyspa. fronty białe. w szafkach wszystko co mam do pieczenia (blachy, formy itp), szklanki i kubki - nad ekspresem, oraz spozywcze do gotowania rzadziej używane (mąki, kasze itp).

 

wyspa - szuflady 90tki z obu stron (po 45 cm głebokości), blat drewniany 6-8 cm, kolor mniej więcej tak jak na wizualce przechodzacy w nogi wyspy. granitu na wyspie nie chcę. + hookery do siedzenia. fronty białe, albo drewniane, aaa, na wizualce zostały drewniane, nie chce mi się zmieniać ;) w szufladach to co zawsze potrzebne do jedzenia - zastawa - talerze, sztućce, i to co potrzebne do operacji wyspowych - siekania, krojenia, ugniatania. na wyspie nie ma szans na wodę ani płytę (nie chcę, małe dzieci w domu).

 

pytania do szanownego gremium :)

jak tam widzicie ergonomię takiego ustawienia?

jak z kolorami i materiałami? raczej nastawiam sie na sbs, czyli mam do wyboru srebrną lub czarną obudowę. myślałam o czarnej, pasowalaby do granitowego czarnego blatu. czy mieszać jeszcze bialy lakier i drewno na frontach? z jednej strony fajnie by było tylko biale fronty dać, z drugiej - nie będzie za mdło i sterylnie?

 

podłoga białe duze plytki bezfugowe (arkesia lub podobne), ściany jednolite, białe, ew złamana biel.

 

kuchnia jest z oknem północnym, sytuacje ratują dwa okna dachowe od wschodu.

 

(mam w zanadrzu jeszcze wersję z zabudową pełnej ściany, tej po lewej stronie okna, alee.... mam wrazenie ze tak strasznie szafowo sie robi, prawie 3,5 metra frontów. i chcialabym uniknąć zabudowy lodowki sbs wśrod szafek, nie podoba mi sie).

kuchnia1_1.jpg

kuchnia1_2.jpg

kuchnia1_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga kuchnia

 

pod oknem przy wyspie dwie 60tki, zlew na starym miejscu, lodówka zamieniona z cargo, szerokość wyspy 90 cm i do tego barek około 45cm.

 

w tej wersji wszytko jest bliżej siebie, ale zastanawiam się czy wyspa 90tka jest dobrym pomysłem a szczególnie ten narożnik przy oknie... jaki tam będzie dostęp i czy w sumie z dużej kuchni w ten sposób nie zrobi sie ciasnota dla np 2 osób?

 

Kolory przypadkowe.

 

Ewidentnie nie pasuje mi płyta na wyspie. A tym bardziej wyspa o szer. 90 cm z dostępem tylko z jednej strony. Miejsce będzie niewykorzystane.

 

Robiąc płytę na wyspie i zlewozmywak pod oknem na przeciwko lodówki IMO "wychodzisz" z kuchnią za bardzo do salonu.

 

Najbardziej podoba mi się poniższa wersja, z lodówką i piekarnikiem zamiennymi miejscami, a zlewozmywak ze zmywarką.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=42786&d=1297457875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatah

 

Jak wrócę do domu z pracy i bede miała chwilkę muszę to sobie zaproketować i wtedy przemyślę, bo ciagle mi sie wyadje, że w tej wersji, którą Tobie się podoba będzie niewyodnie przy płycie.

Podobała mi się ta wersja w ogóle bez szafek pod oknem i tylko sama wyspa... ale kurcze tam będzie pewnie mało blatu... bo tylko na wyspie i obok zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to okno północne jest. światla nie daje wógole prawie. a jesli zechcę wrzucić lodówke na druga ścianę - to zaraz robi mi sie długa zabudowa a'la szafa. na dodatek lodówka bedzie prawdopodobnie czarna a zabudowę pozostałą chciałabym białą.

na dodatek zupełnie mi sie nie widzi lodówka w zabudowie wysokiej z pozostałymi sprzętami

ale spróbuję zmienic kolory i zaraz dam przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Poniżej wklejam rzut z projektu więc jest tam jeszcze ścianka ze stołem bo zależało mi na miejscu do siedzenia a nie za bardzo chciałam hokery bo mam dwa małe potworki, które uwielbiają się wspinać :) Lodówka jest tam wstawiona w ścianę ale w ten sposób wiatrołap był za mały

ertyu.jpg

 

Może Wy coś wymyślicie bo ja już pasuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yummy yummy o wiele praktyczniejsza jest druga wersja. Rozumiem że to lodówka side by side i w rogu ona jest całkowicie nieuzytkowa - żeby otworzyć lodówkę będziesz musiała się wcisnąć w róg.

Jeśli chcesz czarną lodówkę side by side - proponuję zrobić mdf na czarny połysk w wysokiej zabudowie. Ja mam biały na wysoki połysk i będę to zmieniać - na czarny. Myślałam że biały i czarny to przecież będzie pasował - duży kontrast ale wszędzie jest takie połączenie. Niestety się myliłam, z dużą ilością drewna to jakoś nie współgra.

 

Tak to wygląda teraz:

http://img444.imageshack.us/img444/235/zdjcie0743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

kuch%20u.jpg

 

 

Pliiiiis pomóżcie bo mam już taki kociokwik w głowie, że w końcu będę korzystać z cateringu a kuchni nie zrobię :)

 

mi się ta pierwsza wersja bardziej podoba. jedynie co to lekkości bym dodała poprzez odpowiedni dobór szafek. plus może trochę krótszy ten blat/szafki od strony schodów zrobiła, żeby dało się ze schodów zejść swobodnie do kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yummyyummy w sumie podoba mi się najbardziej ta opcja z lodówką po lewej stronei wysokiej zabudowy. jedynie co to raczej mało wygodne będzie korzystanie z tego wbudowanego urządzenia nad blatem - co tam planowane było?

a czy np przesunięcie wyspy o 90stopni wchodzi w grę? bo teraz jakoś ona mi się nie do końca widzi.... wiem, że tam jest skos, ale może się da? co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...