Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zlewu nie da rady zrobić w innym miejscu. tam jest przyłącze i do zlewu i do zmywarki.

a co dziwnego w tym że lodówka jest w spiżarce? nie pierwszy raz się z czymś takim spotykam. u rodziców też tak jest i jakoś uciążliwe to nie jest. przynajmniej dla mnie :)

co do ciągu szuflad to chyba możnaby zrobić 2 x szerokie szuflady pod płytą. gdzieś tu na forum widziałam coś podobnego.

 

Jeżeli takie rozwiązanie jest Ci znane i się sprawdziło, to ok. Wcześniej o tym słowem nie napisałaś.

Dla mnie rozwiązanie niepraktyczne bo lubię mieć wszystko pod ręką, a spiżarnia jest IMO do przechowywania produktów rzadziej używanych i zapasów.

Znajomi mają drugą lodówkę w garażu i tam trzymają większe zapasy. Ale w kuchni również jest lodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo podobne płytki na ścianie i pewnie dlatego mi nie podpadły :) Wydaje mi się, że u wesolutkiej mamy do czynienia z całkiem udanym "planowanym bałaganem" ;) tzn dużo się tam dzieje (różne płytki, lakierowane fronty, wiele odcieni brązu, cegła ....) a mimo wszystko jakoś to do siebie pasuje, ale to tak tylko IMHO. Zapomniałam napisać, że kuchnię trzeba pokazać w wątku o gotowych kuchniach ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo, to gdzie masz servo drive ? na scianie z wysoką zabudową ? choć i tam możesz przypadkiem dotknąć i co wtedy, dostajesz szufladą w zęby ?

 

Elena76, twoja wypowiedz bardziej mi spasowała, ciekawe co powie facet który to montuje,

 

a ogólnie rzecz ujmując to mam głowe jak bania bo zgłupiałam,

 

Nie nie mam w wysokiej zabudowie bo nie chciałabym dostać szufladą w zęby :p

 

Ja pierwszy kontakt z servodrive miałam w salonie gdzie pani mi zaprezentowała kuchnie całą bezuchwytową wyposażoną w te popychacze. Pomijam fakt że w przypadku braku prądu żeby otworzyć szuflade na środku trzeba było otwierać wszystkie szuflady zaczynając od brzegu :) Pech chciał że rozmawiałyśmy na temat blatu więc stałam blisko mebli. Po czwartym z rzędu zdzieleniem przez szufladę wiedziałam że to średnio trafiony pomysł.

 

I w przeciwieństwie do Eleny użytkuję na co dzień taki system (choć na Twoim miejscu też by mi bardziej odpowiedź Eleny spasowała ;) ) i zapewniam że żadne naciskanie nie jest potrzebne żeby ją otworzyć. To z założenia ma być bezwysiłkowe, wystarczy dotknąć nadgarstkiem, łokciem, kolanem czy co tam się ma wolnego 'pod ręką' ;)

 

I jeśli ma ktoś trochę wyobraźni to będzie w stanie zrozumieć że jednak użytkowanie blatu a użytkowanie zlewu jeśli chodzi o pozycje ciała jest odmienne, bo człowiek wisząc nad zlewem jednak automatycznie stara się zaprzeć o szafki - wypróbujcie.

 

P.S. Ta informacja o servodrive pod zlewem to życzliwe info oparte na doświadczeniach sześciu moich koleżanek posiadających takie rozwiązanie i psioczących na to jak trzeba uważać żeby tym nie dostać. Część z nich jest forumkami, może same napiszą jaka to przyjemność.

 

Reasumując servo-drive w komplecie z koszem naprawdę jest mega wygodny, ale umieszczenie go pod zlewem nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

 

A tak z innej beczki... nie chcecie mieć młynka na odpadki? To naprawdę rewelacyjna sprawa! :) I problem kosza się natychmiast rozwiązuje :)

 

 

tak na marginesie

obejrzałam filmik wklejony przez e-mól i dla wątpiących ile siły trzeba wkładać żeby otworzyć szuflade ten kolejny jest idealny

http://www.youtube.com/watch?v=Mz7Vy3EJmBM&NR=1

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo Wielkie dzięki za wyczęrpującą odpowiedź !! jestem uparta i nie omieszkałam jeszcze podpytać kilku osób no i cóż faktycznie, jest czuły, a szczególnie pod zlewem, no i zgadzam się "niestety" z Tobą, że przy zlewiem w sumie to opieramy się zawsze o front nad czym ubolewam niemiłosiernie :(

 

a teraz nie mam pomysłu gdzie przenieść kosz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że jeszcze musi iść syfon od głównej komory do młynka

 

http://magicplumbing.com/wp-content/uploads/2010/09/InSinkErator-provide-Food-Waste-Disposal-units-for-kitchen-waste-management.jpg

 

i tak jak na zdjęciu zazwyczaj główna komora jest niżej niż połówka (choć u mnie chyba są tej samej głębokości)

 

edit: oczywiście mówienie że 'sie nie zmieści' to generalizowanie bo wszystko zależy od wielkości szafki. ja mam jedynie 60 cm więc na kosz zostaje zbyt mało

Edytowane przez efilo
info z priwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo zmian w ustawieniu nie planuje, bo niską zabudowę mam w kształcie L i po jednej są szuflady a podrugiej pralka, zlew i zmywarka i zostaje mi wolne 30 cm gdzie nie zmieszcze kosza, chyba zostaje mi zrezygnować z servo drive przy kosztu i zostawić na szufladach,

 

w takim razie czy tip on może być przy koszu na śmieci, czy nie udźwignie ciężaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sobie darowała. kosz jest baaardzo ciezki. ja mam dwie komory po chyba 35L i jak są wyładowane na maxa to ledwo je udźwigne.

 

poza tym servodrive otwiera ci kosz 'na oścież' a tip on i tak będziesz musiała ręką pociągnąć a to już chyba się mija z celem. ale to tylko tak gdybam bo nigdy nie widziałam kosza na tiponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, nawet z sero-drive można doktorat zrobić ;)

 

00marta, ja zaznaczyłam, że nie mam u siebie tego systemu i opieram swoją opinię tylko na testach w salonach kuchennych, więc opinia użytkownika jest z pewnością tutaj bardziej wiarygodna. chociaż z drugiej strony to nigdzie nie napisałam, że z servo-drive trzeba się siłować, wystarczy lekki nacisk :rolleyes:

nie muszę uruchamiać wyobraźni do odtworzenia przebiegu prac przy zlewie czy przy blacie, bo jednak często zdarza mi się i jedno i drugie, więc po co teoretyzować - ale widocznie jakaś dziwna jestem bo nie wiszę nad zlewem, może to dlatego, że nauczyłam się szanować kręgosłup ;)

 

w każdym razie tip-on do kosza to też raczej nie polecam - nie dlatego, że nie da rady, bo prowadnice dźwigają u mnie szufladę wyładowaną proszkami do prania i innymi środkami czystości, tylko właśnie z powodu, o którym napisała Efilo

 

peka ma rozwiązanie, który najpierw uchyla front z koszem, drugi krok to częściowe otwarcie, a trzeci pełen wysuw - ale ma też okropny pedał, który może zniechęcić do całkiem praktycznego systemu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo zmian w ustawieniu nie planuje, bo niską zabudowę mam w kształcie L i po jednej są szuflady a podrugiej pralka, zlew i zmywarka i zostaje mi wolne 30 cm gdzie nie zmieszcze kosza, chyba zostaje mi zrezygnować z servo drive przy kosztu i zostawić na szufladach,

 

w takim razie czy tip on może być przy koszu na śmieci, czy nie udźwignie ciężaru ?

Marta mam pytanie gdzie zostaje 300mm wolnej przestrzeni ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...