Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kurcze zapytałam go o cene gotowej szuflady, takiej jak na obrazku wcześniej, z lekko podniesonymi sciankami,

 

 

efilo a cena na servo drive ?

za samo urządzenie mówił, że ok 600-700 zł plus jakaś opłata za każdą szufladę, ale mając 12 szuflad chce być przygotowana, żeby na kolana nie paść, zresztą jak każdy nie lubie przepłacać

Edytowane przez 00marta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj inspiracje na obrazkach

 

kuchnia ma byc blisko salonu, ale nie do końca otwarta, żebym nie musiała patrzec na brudne garnki :)

najbardziej problematyczne dla mnie to gdzie dac zlew i gdzie plytę (kuchenkę);

zmywarka będzie pod piekarnikiem, ponieważ naczynia chcę miec w szafce wiszącej, a zmywarka musi byc blisko niej, żeby łatwo było wyjmowac po "praniu";

obok barku na ścianie ma byc półka z kartongipsu ze szklanymi podświetlanymi półeczkami - na alkohole, coś jak na 2gim zdjęciu poniżej, no i podobnie zrobiony sufit (takie obniżenie z oświetleniem);

I chcę, żeby blat barku był dośc szeroki, tak na około 40cm, żeby można spokojnie postawic talerz i zjeśc; trudno było zrobic wizualizację z miejscem na nogi, ale tam nie ma byc szafek, tylko miejsce na nogi, jedynie blat i bok, szafki tylko w części "kuchennej"

 

ponieważ nie lubię szafek narożnych, więc ten róg blisko barku ma byc otwierany od strony jadalni i ma to byc szafka na wody, napoje, soki, coś jak na 3cim zdjęciu;

no i marzą mi się jasne kamienne parapety - jak na 1szym zdjęciu i nieco większy barek

 

Co myślicie ???

kuchnia_ladna.jpg

barek.jpg

szafka pod barkiem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie umiejscowienie zmywarki jest bezsensu. zazwyczaj wkładasz do niej naczynia ze zlewu lub tuż po wrzuceniu resztek jedzenia do kosza. taki talerz może być mokry, więc warto, żeby zlew, kosz i zmywarka były w zasiegu "półobrotu". naczynia wyjmowane ze zmywarki są suche - nic nie nakapie na podłogę nawet jeśli będzie trzeba zrobić kilka kroków.

 

40 cm to szeroki blat? wg mnie to bardzo wąski.

 

półka gk nie podoba mi się wcale. do tego alkohole lubią ciemność. nieprzezroczyste butelki nie są do końca przypadkowym rozwiązaniem. poza tym - wg mnie to watpliwa ozdoba.

 

co będzie na tej kuchennej ściance vis-a-vis okna. tam bym najchętniej wszystkie wysoie szafki zabudowy wcisnęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffffffffffff, teraz będzie dla mnie męka nie do zniesienia, zamówilam kuchnie, projekt zamknięty............ z całym blumem troche kosztuje.........ale cóż........... dobrze że facet przyjmuje kase na raty, więc jak mi coś wpłynie to mu po trochu wpłacę, dlaczego męka, bo nie jestem na tyle z wyobraźnią do przodu i zawsze boję się jak wyjdzie to co właśnie sobie wymyśliłam i widze w swojej małej główce...... masakra. proszę 3mać kciuki coby było po mojej mysli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowa, więc proszę o wyrozumiałość:D

Podczytuję Was już troszkę i mam taki mętlik w głowie odnośnie projektu mojej nowej kuchni, że postanowiłam się ujawnić i poprosić o pomoc:)

 

Słowem wstępu:

*kuchnia w bloku, 3,70X2,50

*projekt niby zrobiony i wyceniony, ale im więcej czytam tym więcej rzeczy mi się nie podoba

*chcę zostawić narożny zlew, ale już raczej rozmyśliłam się z narożnej szafki wiszącej

*najbardziej frapują mnie "okolice" lodówki-będzie na pewno wolnostojąca, ale chciałabym szafkę nad i nie wiem za bardzo jak zagospodarować przestrzeń między nią a okapem-jeśli mi się uda wstawić zdjęcia, to się wszystko wyjaśni

*zdjęcie poglądowe, kuchnia będzie jasna (bielony dąb), jasne blaty, jasna podłoga, ciemniejszy akcent będzie na ścianie-Opoczno Metalic Grafit Silver

 

Poza tym wszelkie sugestie mile widziane;)

 

A teraz spróbuję wstawić zdjęcie...

Projekt kuchni..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angy - ja bym zamieniła miejscami słupek z piekarnikiem i lodówkę. Te otwarte półeczki obok płyty - wg mnie nie. Przy zamianie masz je z głowy - dajesz wiszącą trzydziestkę (jak pod spodem) i jest ok. Wstawiając lodówkę przy oknie nie musisz już robić jej "korony" - no chyba, że chcesz mieć równą górę kuchni, to możesz ... Dobrze że "przechodzi" ci szafka narożna ;) Wydaje mi się, że proste szafki do końca ściany będą lepsze ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze zasadnicze pytanie , aby cokolwiek można było zaproponować. Podaj na jakich wysokościach masz gniazdka jak i również przyłacza wody jak i wentylacji , Druga sprawa , czy wchodzi w gre okap pod szafkowy i inne rozwiazanie narożnika < ajk Równie podaj odległośc scian do okna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffffffffffff, teraz będzie dla mnie męka nie do zniesienia, zamówilam kuchnie, projekt zamknięty............ z całym blumem troche kosztuje.........ale cóż........... dobrze że facet przyjmuje kase na raty, więc jak mi coś wpłynie to mu po trochu wpłacę, dlaczego męka, bo nie jestem na tyle z wyobraźnią do przodu i zawsze boję się jak wyjdzie to co właśnie sobie wymyśliłam i widze w swojej małej główce...... masakra. proszę 3mać kciuki coby było po mojej mysli

to teraz powinnas unikać tego wątku bo zaraz wypatrzysz 1000 rozwiązań które przecież mogłaś mieć u siebie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angy - ja bym zamieniła miejscami słupek z piekarnikiem i lodówkę. Te otwarte półeczki obok płyty - wg mnie nie. Przy zamianie masz je z głowy - dajesz wiszącą trzydziestkę (jak pod spodem) i jest ok. Wstawiając lodówkę przy oknie nie musisz już robić jej "korony" - no chyba, że chcesz mieć równą górę kuchni, to możesz ... Dobrze że "przechodzi" ci szafka narożna ;) Wydaje mi się, że proste szafki do końca ściany będą lepsze ....

 

Myślałam o zamianie słupka z lodówką...

Z tym, że jest dodatkowe utrudnienie, bo w miejscu, gdzie teraz jest lodówka jest z tyłu rura od gazu (rezygnujemy z niego, ale rura musi zostać niestety), więc wszystko przesuwa mi się 10 cm do przodu.Jak by to zlicować z resztą? Majster twierdził, że lodówka wcale nie musi być na równi z innymi szafkami, że może trochę wystawać, ale teraz zaczęłam się zastanawiać.

Chciałabym zabudować od góry lodówkę, bo po 1 właśnie chodzi o równą górę, a po 2 to zawsze dodatkowa przechowalnia, a miejsca nie mam aż tak dużo.

Teraz zastanawiam się jeszcze nad zwykłą szafką koło lodówki zamiast tych otwartych półeczek, ale chciałam wprowadzić jakąś "ażurowość", żeby nie było tak monotonie...

 

Anse - wszystkie instalacje będą nowe, więc dopasowujemy je do mebli, nie na odwrót.

Okapy szafkowe mi się nie podobają, więc raczej nie wchodzi w grę.

Co znaczy "inne rozwiązanie narożnika"? Którego?

Tam gdzie teraz stoi słupek jest 70 cm do okna, po drugiej stronie 54 cm (jeśli o to Ci chodziło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...