Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Pod koniec marca chcę rozprowadzić instalację elektryczną w naszym domku, o ile w pokojach nie ma problemu z rozmieszczeniem gniazdek tak w kuchni mamy niezły orzech do zgryzienia, bo trzeba wiedzieć co gdzie będzie stało. Kuchnia do dużych nie należy (11mkw) , ale jest połączona z jadalnią (13mkw) i w sumie nie wychodzi źle :)

rzućcie okiem na moje szybkie wypociny, mile widziane wszelkie sugestie.

P.S. nie zwracajcie uwagi na niedopasowane szafki :)

http://img27.imageshack.us/img27/6835/kuchniabachus.jpg, http://img856.imageshack.us/img856/562/kuchniabachus2.jpg

Edytowane przez Tysonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

najczęściej wykorzystywanym fragmentem blatu bedzie miejsce miedzy zlewem a kuchnia - tak koniecznie musi sie znaleźć wtyczka na mikser itp rozejrzyj sie po obecnej kuchni i zobacz czy masz czajnik, ekspres do kawy, toster na wierzchu. czajnik czy ekspres ustawilabys pewnie po prawej stronie, jeśli ten barek ma być sniadaniowy, to ja bym gdzieś tam tostera postawiła. i w związku z tym tam wtyczki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatah Twój post dał mi dużo do myślenia:yes:

 

To cargo rzeczywiście załatwiało by sprawę, tylko wtedy konieczna jest dalsza rewolucja;)

 

Ściana ma 3,70 m. Idąc od prawej strony:

cargo 20 cm

słupek+lodówka 1,20 m

szafka 30 cm

płyta 60 cm

I teraz -przy narożnym szafce potrzebuję na nią 90 cm, więc zostaje mi na blat tylko 50 cm.

 

Jeśli chodzi o szafki wiszące, to muszą być 90 cm, bo musimy poprowadzić rurę od pochłaniacza, bo nie będzie nad kratką dokładnie. Rura będzie obudowana i chcę dać te szafki, żeby tego nie było widać.

 

Pytanie: Czy w normalnej szafce pod kątem 90 st w rogu jest możliwy wysuwany kosz?

I prośba: może ktoś podesłać jakiś fajny program do projektowania? Zrobię sobie projekt alternatywny:D

 

 

Edit:

Przeliczyłam wszystko i wychodzi na to, że przy takim rozwiązaniu musiałabym przenieść zmywarkę na ścianę pod okno, a wtedy wypadają mi te długie szuflady, 20 cm cargo to w zasadzie taki pitupinek, gdzie nic konkretnego nie wejdzie.

 

Więc chyba zostanę przy starej wersji... Tym bardziej, że pralka przy najbliższej jej wymianie "zniknie" z ciągu roboczego za drzwiczkami.

Edytowane przez angy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angy, każdy post daje do myślenia. A często jest tak, że raz na początku obrany kierunek już tak mocno tkwi w głowie, że trudno jest coś innego wymyślić.

Jeśli dało Ci do myślenia to co proponowałam, to dobrze. Możesz kombinować dalej. ;)

 

Ja jednak obstawałabym za pralką tam w rogu. Nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych. Bo nie zabiera ona miejsca tak cennego "pod ręką", czyli w ciągu roboczym.

 

Gdyby nie ta rura, byłoby łatwiej. Ale ona tam jest. Nawet jeśli postawisz tam lodówkę, jak w wersji pierwotnej, to zastanów się nad rozpoczęciem ciągu szafką cargo. 20 cm to sporo. Ustawisz, butelki z wodą, kartoniki z mlekiem, soki, paczki z makaronem, ryżem, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie umiejscowienie zmywarki jest bezsensu. zazwyczaj wkładasz do niej naczynia ze zlewu lub tuż po wrzuceniu resztek jedzenia do kosza. taki talerz może być mokry, więc warto, żeby zlew, kosz i zmywarka były w zasiegu "półobrotu". naczynia wyjmowane ze zmywarki są suche - nic nie nakapie na podłogę nawet jeśli będzie trzeba zrobić kilka kroków.

 

40 cm to szeroki blat? wg mnie to bardzo wąski.

 

półka gk nie podoba mi się wcale. do tego alkohole lubią ciemność. nieprzezroczyste butelki nie są do końca przypadkowym rozwiązaniem. poza tym - wg mnie to watpliwa ozdoba.

 

co będzie na tej kuchennej ściance vis-a-vis okna. tam bym najchętniej wszystkie wysoie szafki zabudowy wcisnęła

 

1. OK, przestawiam zmywarkę obok zlewu

2. blat 40cm na barek, inne blaty standardowe, piszę, żę ok 40, żeby ktoś nie pomyślał, że barek np. na 10cm

3. OK, wywalę półkę z kartongipsu na alkohole, ale jak "ozdobic" ten barek, bo tak się "łyso" robi

(swoją drogą madeleine ma podobny barek na alkohole z kartongipsu, podświetlany, źle to wygląda???)

4. na ścianie na przeciwko okna będzie mega szafa przesówna na wszystko - blum by powiedział PRZECHOWYWANIE, teraz w mieszkaniu mam taką w kuchni i zastępuje mi spiżarkę, a uważam, że jest lepsza od spiżarki, bo mniej miejsca zajmuje

p2 na lodowke.jpg

p2 na barek i zlew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozmieniałam zgodnie z zasadami Bluma, no i mi się średnio podoba,

wychodzi na to, że płyta musi byc na ścianie obok lodówki, czyli piekarnik zmyka na dół

zmywarka obok zlewu (blat będzie jasny na niej, nie miałam siły walczyc z programem, żeby to ustawic)

Jakoś słabo wygląda ta ściana z lodówką :( wszystko przez tą płytę grzewczą, no ale nie dam przecież płyty obok barku, HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym lodówę w tą wnękę wcisnęła, aż się prosi. szafa też się tam powinna zmieścić - nie tak wielka, ale przecież w miejsce lodówki będziesz mogła wówczas typowe szafki dać, co moim zdaniem wyjdzie wizualnej stronie na zdrowie.

 

a te pólki u madeline -mi się bardzo nie podobaja. ładna grafika czy zdjęcie byłyby o niebo ozdobniejsze i bardziej eleganckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angy - a możesz pierwszy projekt zrobić w tym samym programie? Ja mam problem z tymi "powyciąganymi" perspektywami .... jak masz teraz z wielkościami blatów?

 

Nie zrobię, bo niestety ja go nie robiłam.

Blat pod oknem w zasadzie wydłużył się o pralkę, która jest w rogu, czyli 250 minus zlew.

Po drugiej stronie jest mniej niż było. Od słupka jest zmywarka (60) i za płytą 50.

Zastanawiam się, czy nie jest za blisko od zlewu do płyty, czy w ferworze płukania/mycia nie zahaczę o jakiś garnek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam alternatywny projekt.

Dla przypomnienia również pierwotny projekt.

Proszę o opinie:)

 

Faktycznie gdyby wizualizacja była zrobiona w tym samym programie, łatwiej by było porównać.

Niemniej, mnie ta druga wersja sie podoba. Podoba mi się, że blat roboczy jest pod oknem (z tego co widzę jest dłuższy niż ten pod ścianą) i że pralka nie jest w ciągu roboczym.

Lodówkę bym zamieniła miejscami z piekarnikiem, a szafkę obok lodówki zrobiłabym 30 cm. Zyskasz kawałek blatu pomiędzy płytą a zlewem.

Nie obawiałabym sie o trącanie garnków na płycie, bo większość prac będziesz robiła na blacie pod oknem. Ja teraz mam kuchenkę pomiędzy blatem roboczym i zlewem i nie trącam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gdyby wizualizacja była zrobiona w tym samym programie, łatwiej by było porównać.

Niemniej, mnie ta druga wersja sie podoba. Podoba mi się, że blat roboczy jest pod oknem (z tego co widzę jest dłuższy niż ten pod ścianą) i że pralka nie jest w ciągu roboczym.

Lodówkę bym zamieniła miejscami z piekarnikiem, a szafkę obok lodówki zrobiłabym 30 cm. Zyskasz kawałek blatu pomiędzy płytą a zlewem.

Nie obawiałabym sie o trącanie garnków na płycie, bo większość prac będziesz robiła na blacie pod oknem. Ja teraz mam kuchenkę pomiędzy blatem roboczym i zlewem i nie trącam :)

Agatah prosze , abyś zwymiarowała to co przedstawiłaś . co proponujesz z wymiarami i w jakiej kolejności . ściana ma3700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyżej pisałam, ale powtórzę:

 

cargo 20 cm

piekarnik 60 cm

lodówka 60 cm

szafka 30-40 cm

płyta 60 cm

blat 70-80 cm

 

na krótszej ścianie zlewozmywak i dalej blat roboczy

 

 

Albo wersja 2

 

 

cargo 20 cm

piekarnik 60 cm

lodówka 60 cm

szafka 30-40 cm

płyta 60 cm

blat 40 cm

zlewozmywak 60 cm

 

a cała ściana pod oknem na blat roboczy

 

 

Można też zrezygnować z cargo i zrobić lodówkę i piekarnik wysunięta (bo ta rura). Wtedy zyskuje więcej blatu roboczego.

kuch2..jpg

kuch1..jpg

Edytowane przez agatah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[u

 

 

za błędne uważam ,samo z wymiarowanie jak i brak zmywarki jak również podane propozycji zamiana lodówki wpływa na estetykę kuchni . porównaj to co napiszę , i jak siedo tego ustosunkujesz .

 

zamykamy projekt, ten co podała Angy poniewaz w nim było tak 200szafka , zamiennik cargo na środki czystości , lodówka 600 wysoka zabudowa 600 zmywarka 600 szuflady 700< płyta > i 1000 szafka w połaczeniu narożnym druga strona 500 szafka na śmietnik i zlewozmywak nastepnie szuflady 800 i pralka 600

 

prropozycja zmiany 200 szafka AC 600 Lodówka 600wysoka zabudowa szafka z600 zlewozmywak 700< płyta szuflady > połaczenie narożne 1000 zmywarka 600 szafka 700 szuflady i pralka 600

Edytowane przez ANSE72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatah druga wersja bliższa prawdzie:)

Chodzi o to, że chciałabym zachować te długie szuflady na stronie z oknem, co wyklucza tam zmywarkę. W nowym projekcie jest zaraz za lodówką/piekarnikiem, a zlew na krótszej ścianie, tak jak narysowałaś na rys. nr 2.

Biorę pod uwagę rezygnację z cargo, tylko wtedy zyskuję "po drodze" 20 cm, z którymi za bardzo nie wiem co zrobić. Można by wtedy wstawić takie małe cargo przed płytą, żeby troszkę zwiększyć odległość od zlewu, ale co u góry?:o

Tak teraz myślę, że można by po prostu powiększyć o 10 cm każdą z górnych szafek.

 

 

Anse ,ale chyba wtedy zlew by był zbyt blisko płyty.

Edytowane przez angy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatah druga wersja bliższa prawdzie:)

Chodzi o to, że chciałabym zachować te długie szuflady na stronie z oknem, co wyklucza tam zmywarkę. W nowym projekcie jest zaraz za lodówką/piekarnikiem, a zlew na krótszej ścianie, tak jak narysowałaś na rys. nr 2.

Biorę pod uwagę rezygnację z cargo, tylko wtedy zyskuję "po drodze" 20 cm, z którymi za bardzo nie wiem co zrobić. Można by wtedy wstawić takie małe cargo przed płytą, żeby troszkę zwiększyć odległość od zlewu, ale co u góry?:o

Tak teraz myślę, że można by po prostu powiększyć o 10 cm każdą z górnych szafek.

 

angy, to są tylko moje przemyślenia. Zmywarkę mozna zrobić na dłuższej ścianie, a pod oknem długie szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...