Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie , a Tobie się podoba projekt? . Jeżeli tak do realizacji

 

wizualnie bardziej mi się podoba projekt nr 2 (wygląda na bardziej symetryczny), natomiast pod względem praktycznym chyba lepszy jest nr 1 - zamiast dwóch wąskich szafek (obok piekarnika) zyskuję jedną większą pod oknem. W projekcie nr 1 szafka narożna jest na ścianie zielonej, a w drugim pod oknem.

Ponadto w szafkach narożnych chciałabym zastosować magic corner lub półki obrotowe, ale na ścianie po prawej są szafki, które mają tylko 34 cm głębokości i nie wiem czy w takiej płytkiej da się coś takiego zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualnie bardziej mi się podoba projekt nr 2 (wygląda na bardziej symetryczny), natomiast pod względem praktycznym chyba lepszy jest nr 1 - zamiast dwóch wąskich szafek (obok piekarnika) zyskuję jedną większą pod oknem. W projekcie nr 1 szafka narożna jest na ścianie zielonej, a w drugim pod oknem.

Ponadto w szafkach narożnych chciałabym zastosować magic corner lub półki obrotowe, ale na ścianie po prawej są szafki, które mają tylko 34 cm głębokości i nie wiem czy w takiej płytkiej da się coś takiego zamontować.

nie da się ze względu na wymiar,magic cornera szer.wewn.szafki 860-968mm

szer.frontu min.446mm dzisiaj cos pomysle jezeli Ciebie to interesuje gg 6378403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny okap, nawet bardzo fajny, ale moim zdaniem do kuchni Basi_KRK nie pasuje. zbyt ozdobny, a u niej w sumie sporo już tych elementów przyciągających uwagę. do tego same kąty proste i linie proste.

coś takiego rewelacyjnie by wyglądało w monochromatycznej minimalistycznej kuchni... ciekawe tylko ile kosztuje hehe

 

 

@steniu - zamieniłabym miejscami słupek ze sprzętem i lodówkę. będzie bliżej strefy, w której się poruszasz w kuchni, co moim zdaniem jest wygodniejsze. bar bym uprościła. jakoś nie podoba mi się ten zawijas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.Mimo , ze mam swój wątek dotyczący projektu kuchni chciałabym pokazać w tym wątku moją zmienioną (kolorystyka) koncepcję kuchni.Bardzo proszę o wskazówki i uwagi. Może jest w niej coś czego kategorycznie nie zrobiłybyście u siebie???? A i nie zwracajcie uwagi na podział przy piekarniku.Pod nim będzie szuflada a obok pewnie zmiesci się jeszcze cargo...http://images41.fotosik.pl/698/544c7baa3fdf8288gen.jpghttp://images49.fotosik.pl/704/06fdaec1d7e7e034gen.jpghttp://images37.fotosik.pl/659/88a85bd70ce0131dgen.jpghttp://images39.fotosik.pl/698/75f57fb5a609b90agen.jpg Edytowane przez Agi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolała piekarnik umieścić w wysokiej zabudowie; tam pewnie jest zaplanowana lodówka? Ewentualnie zastanowiłabym się nad przeniesieniem płyty grzewczej na ten ciąg szafek prostopadły do piekarnika. A tak w ogóle to podoba mi się wizja tej kuchni. Zastanowiłabym się też nad zamianą białych szafek na jasno szare. Ale ja mam ostatnio bzika na punkcie szarości ...i bieli też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistka pierwotnie piekarnik miał być w słupku obok lodówki a nad nim mikrofala.Ale podjęłam decyzję o "schowaniu" kuchenki po tamtej stronie(mniej widoczna z salonu) i zostało za mało miejsca, żeby wcisnąć tam jeszcze słupek z piekarnikiem.Poza tym tak się zastanawiam (a może sie pocieszam), że teraz wszyscy robią wysoką zabudowę i za jakiś czas to się opatrzy. Martwi mnie tylkomikrofala nad barkiem.U nikogo nie widziałam takiego rozwiązania.express do kawy tak ale mikrofalówki nigdy.A nie mam jej gdzie tak naprawdę włożyć.Poza tym jak zobaczycie w moim wątku rozważałam też wersję z czarnymi górnymi szafkami....bo białe będą pewnie trudne w utrzymaniu tym bardziej że nie planuję uchwytów :-(.Zastanawiam się też nad zlewem.Teraz jest umieszczony centralnie przy oknie , bo nad nim symetrycznie sa dwa kinkiety.A tak naprawdę chętnie przesunęłabym go w lewa stronę, zeby mieć więcej blatu między płytą a zlewem... A co do piekarnika jeszcze - to jego dół będzie na wys 50cm czyli trochę wyżej niż tradycyjnie piekarnik w dolnej szafce pod płytą Edytowane przez Agi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Duś! Dziekuję za opinię...taką przyjemną :-) Piekarnik napewno nie będzie biały a jak zdecyduję się na taka kolorystykę kuchni to napewno nie dobiore nic co by nie rzucało się w oczy.Na szczęście tylko od strony kuchni będzie widoczny.Jak zauważyłaś dalej kombinuję z kolorystyką, a to wszystko przez tę ścianę z oknem.... Zastanawiałam sie nad tym co proponowałaś, żeby piekarnik był centralnie ale po bokach zostałoby miejsce nie do wykorzystania.Chyba, żeby przylepić go do nogi barku, która będzie z czarnego granitu i szufladę pod num też zrobić czarną.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie :)

 

Nie podoba mi się tylko sufit... zaproponowane oprawy są wszędzie takie same, czyli do zabudowy, czy to znaczy, że jest on podwójnie obniżany? Jakieś takie nie do końca przemyślane jest to górne oświetlenie i obniżenie sufitu?

 

rasiu, jesteśmy cały czas na etapie projektowania. Może rzeczywiście masz rację z tym oświetleniem. Nad wyspą musi być obniżenie sufitu, pozostały sufit już niekoniecznie. Tylko jakie lampy będą pasowały?? :confused:

 

jeżeli mogę coś powiedzieć , w Tym temacie -wszystko Ok sufit i reszta zabudowy , i czy jest możliwość zamiany piekarnika , z mikrofala i będzie cacy ,

Zamienialiśmy piekarnik, tak żeby był w środku, ale wg mnie niefajnie to wyglądało ;) BTW to nie mikrofala, ale parowar :)

Jeżeli chodzi o ułożenie, wzoruję się na tym zdjęciu:

http://img580.imageshack.us/img580/2637/472zbarriquezoom05a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam się nieśmiało o lodówkę bo widzę że szafki na ścianie są wiszące [a przynajmniej takie odnoszę wrażenie] i nie wiem czy lodówka będzie tam czy może w niskiej zabudowie. bo wiszącej lodówki to jeszce nie widziałam :no:

 

czy kolory kuchni będą takie w realu czy może inne? te fajnei wyglądają :)

 

nicol21 lodówka będzie kupiona osobno, a zamrażalnik osobno i wszystko będzie wbudowane "wiszące" :yes:

Kolory docelowo mają być takie jak na wizualizacji.

 

Basia_KRK wywal ten ekspres do kawy bo kawa jest paskudna z tego wynalazku!!! smakuje jak by ktos wypłukał stary kubek :)

hmmm... nie wiem jak smakuje, bo nigdy nie próbowałam... ale nie chcę mieć wielkiego ekspresu "grata" zajmującego blat roboczy. Poza tym mamy pięć kolumn i raczej sam piekarnik z parowarem nie wkomponują się dobrze...

 

http://img860.imageshack.us/img860/8866/100266649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatah nad lodówka będzie tylko belka z regipsu obłożona fornirem, żeby zamknąć przestrzeń między szafkami a sufitem. A co do piekarnika chciałam zeby był trochę wyżej niż tradycyjnie skoro nie może być w słupku. A i zdecydowałam, że barek to tylko tak z nazwy a nie funkcji.Zaraz obok będzie stół więc nikt i tak nie będzie przy nim jadł.A hokera postawiłam na wszelki wypadek, gdyby ktoś koniecznie chciał mi towarzyszyć w trakcie gotowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol21 lodówka będzie kupiona osobno, a zamrażalnik osobno i wszystko będzie wbudowane "wiszące" :yes:

Kolory docelowo mają być takie jak na wizualizacji.

 

 

hmmm... nie wiem jak smakuje, bo nigdy nie próbowałam... ale nie chcę mieć wielkiego ekspresu "grata" zajmującego blat roboczy. Poza tym mamy pięć kolumn i raczej sam piekarnik z parowarem nie wkomponują się dobrze...

 

http://img860.imageshack.us/img860/8866/100266649.jpg

 

ooo - wisząca lodówka - a możesz zdradzić model i jak to będzie zamontowane? bo ciekawość mnie zżera teraz :)

 

kawa z ekspresu - dobra rzecz, a smak to chyba raczej kwestia kawy i wody niz samego ekspresu.

ja mam ekspres ciśnieniowy i sobie chwalę.

bardziej bym się skupiła na tym że to drogi wynalazek jest :) i szczerze - oczywiście rzecz gustu, ale mi się one średnio podobają.

 

a zamierzasz coś zrobić z sufitem czy zostawiasz tak jak jest na planie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo - wisząca lodówka - a możesz zdradzić model i jak to będzie zamontowane? bo ciekawość mnie zżera teraz :)

 

a zamierzasz coś zrobić z sufitem czy zostawiasz tak jak jest na planie?

 

Powiem tak, jeszcze ostatecznie nie wybraliśmy modelu lodówki, ale na pewno ma je Bosch i Liebherr. Tutaj widziałam takie rozwiązanie w realu i tak samo będzie u nas:

 

http://img828.imageshack.us/img828/5550/phocathumbldsc3065.jpg

 

Nad sufitem coś jeszcze pomyślimy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...