Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Agatah nad lodówka będzie tylko belka z regipsu obłożona fornirem, żeby zamknąć przestrzeń między szafkami a sufitem. A co do piekarnika chciałam zeby był trochę wyżej niż tradycyjnie skoro nie może być w słupku. A i zdecydowałam, że barek to tylko tak z nazwy a nie funkcji.Zaraz obok będzie stół więc nikt i tak nie będzie przy nim jadł.A hokera postawiłam na wszelki wypadek, gdyby ktoś koniecznie chciał mi towarzyszyć w trakcie gotowania

 

A jeśli ma być barkiem tylko z nazwy, to ok :)

A gdyby jednak zrobić obok lodówki zabudowę z pikearnikiem i mikrofalówką, a płytę przerzucić na przeciwko... (tak tylko głośno myślę) ;)

 

 

A teraz przyszło mi na myśl, żeby może zlew przerzucić na tą scianę po lewej gdzie to małe okno.Co o tym myślicie?

 

TO będzie 180 cm do przejścia do lodówki i do płyty (czyt. idziesz przez całą kuchnię żeby odcedzić makaron a pod nogi wbiega CI małe dziecko)

 

A tu zdjęcie tej kuchni i jej rzeczywista kolorystyka:

 

http://img847.imageshack.us/img847/5939/houseofkitchenphocathum.jpg

 

I nasz projekt:

Co radzicie zrobić z tymi niewykorzystanymi 42cm (maskownica)?

 

http://img233.imageshack.us/img233/7738/rzutkuchni1.jpg

 

Basiu, baaaaaaaaaaaaaaaaardzo daleko od lodówki do zlewozmywaka. Ponad 3 metry. Toż to kilometry będziesz robić po każde warzywko. Korzystniej pod względem ergonomii byłoby zamienić miejscami szafkę po lewej od piekarnika z lodówką.

I zmywarka. W zasadzie już "w pokoju", jak i zlewozmywak. Przesunęłabym to w kierunku zabudowy z piekarnikiem, a na wyjściu z kuchni zrobiłabym szuflady.

I płytę umieściłabym symetrycznie względem szuflad pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agi75, piekarnik świetne miejsce - wokół zrobiłabym wszystko na czarno.:) W zabudowie dałabym światła, być może rezygnując z górnego oświetlenia. Białymi szafkami się nie przejmuj... na półmacie nie widać praktycznie w ogóle paluszków.:)

Basiu, kawa z ekspresu jest pyszna, a takie trio prezentuje się znakomicie.:) Sufit pociągnęłabym od ściany z wysoką zabudową na szerokość trio do przeciwległego podciągu. Oświetlenie wtedy bezpośrednio nad trio i wyspą.

A! I lodówkę dałabym skrajnie z lewej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rasia. Kolejny głoś za piekarnikiem w tym miejscu :-) Postaram się pokombinować coś z kolorystyką wokół piekarnika w oparciu o Wasze sugestie.A co do oświetlenia to pod szafkami białymi na całej długości będzie pasek led . A co myślicie o zmianie miejsca dla zlewu? Moze blat pod oknem zrobić w pełni roboczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia_KRKOczywiście metrażu kuchni zazdraszczam wielce jak i całego domu. Mam wrażenie że będzie jednym z moich ulubionych na forum :)

Dziękuję, bardzo mi miło :oops:

 

w miejsce tej blendy , maskownicy zrób cargo na środki czystości

Obawiam się, że może być problem z otwarciem... :(

 

Rasia, dziękuję za poradę ze sufitem - spróbujemy coś podziałać w tym kierunku :yes:

No i chyba macie rację z tą lodówką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej Ci pisałam:

To będzie 180 cm do przejścia do lodówki i do płyty (czyt. idziesz przez całą kuchnię żeby odcedzić makaron a pod nogi wbiega CI małe dziecko)

 

To oczywiście nieco czarny scenariusz, ale dość prawdopodobny.

 

I z każdym kapiącym umytym warzywem idziesz przez całą kuchnię, tak jak z każdą brudną patelnią czy garnkiem musisz iść do zlewu (czy też zmywarki, która pewnie będzie blisko zlewu). IMO zmywarka powinna być w pobliżu zarówno zlewu, jak i kuchenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...