Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Mamy do urzadzenia kuchnie, prawie 16 m2. I jakos nie mozemy znalezc idealnego rozwiazania...

 

W "lewym dolnym rogu" (patrzac na ponizszy rysunek z wymiarami) sa 2 pary drzwi, zas w

"prawym dolnym rogu" sa schody do gory (przechodza zaraz nad drzwiami).

 

Pozostalych ograniczen nie ma, ale:

1) chcielibysmy miec tez gdzies nieduzy stol

2) Najlepiej, by plyta gazowa i piekarnik byly na "lewej" scienie (latwiejsze podlaczenie)

3) Okno jest tylko 67 cm od podlogi, zatem blat jest nad parapetem (okno bedzie wymieniane, tak by otwierala sie czesc ponad parapetem.

4) Chcielibysmy, by piekarnik byl w wysokiej szafce do zabudowy.

 

W obecnym ustawieniu lodowka sie nie bedzie do konca otwierac....

 

Pozdrawiamy,

Z gory dzieki za opinie/uwagi.

 

Wymiary:

http://omega.pl/peyo/pics/kuch_rzut_m.jpg

 

Wstepny "projekt"

http://omega.pl/peyo/pics/kuchnia_d_widok_m.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z dużego miasta i byłem ostatnio w salonie BRW gdzie pan uraczył mnie wizualizacją przyszłej kuchni, niestety nie zamieszczę ponieważ Pan nie raczył (mimo obietnic) przesłać mi swego dzieła na maila, z resztą może i dlatego nie wysłał ponieważ jego aranżacja to tragedia,

wiem, że im zależy na sprzedaży jak największej ilości mebli ale "zagracić" kuchnię meblami wszędzie gdzie się da to masakra, po co człowiekowi w kuchni ponad 10mb blatu roboczego,

ponieważ sam jako facet nie mam bardzo rozwiniętych zmysłów plastycznych proszę was Forumowiczów o POMOC,

najpierw duża kuchnia mi się podobała a teraz uważam że to przekleństwo,

głębokość kuchni to 310cm, wymiary 90/210/150 to długość ściana 90cm, okno 210cm, ściana 150cm,

już zastanawiam się czy nie wybudować spiżarki, która zmniejszyłaby kuchnię,

podoba mi się wyspa, można by w kuchni swobodnie usiąść zjeść szybkie śniadanie, wypić kawę jak ktoś przyjdzie i jednocześnie gotować,

pomóżcie HELP, sprawa pilna ponieważ w pon.-wt ma wchodzić elektryk a ja nie mam pojęcia gdzie gniazda,

poniżej rzut

 

pozdrawiam

Wojtek

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wobil

ja bym spiżarki nie upychała. jeśli nie przewidziałeś jej w projekcie na samym początku, to wyjdzie ci z tego nieprzemyślana klita, która jest tak naprawdę bez większego sensu przy dużej kuchni. przestronna kuchnia to skarb. wszystko oczywiście zależy od waszego stylu życia, ale u moich rodziców odkąd dziadek nie żyje, a my z rodzeństwem wyfrunęliśmy z gniazdka rodzinnego - spiżarka stała się składzikiem na puste butelki, makulaturę, coca-colę i siatki spożywcze. jeśli jest was trochę, a zakupy robicie hurtem - no to może. ale ja bym prawdę powiedziawszy wolała mieć w kuchni pół mld szafek i szuflad do przechowywania, a nie non stop ganiać do spiżarki a to po chrzanik, a to po kukurydzę.

nie wiem jaki klimat chcielibyście mieć w domku, ale mi się wyspy jednak podobają, a u ciebie jest na nią sporo miejsca. jeśli ma być nowocześnie raczej - zachęcam do rozważenia obłych kształtów. widziałam dziś gdzieś w tv kanciastą kuchnię z piękną wyspą w kształcie deski surfingowej, do tego postawionej pod kątem, nieco na bakier do prostych linii salonu i kuchni.

z drugiej strony jeśli często miewacie gości na kolacji albo przy innych pomysłach - ta przerzeń vis a vis drzwi do przestrzeni kuchenno-salonowej aż się prosi (wg mnie) o duży okrągły stół.

 

jeśli zaś chodzi o kontakty - poza tym wszystkim, czego wymaga agd, zdecydowanie dałabym co najmniej 4-6 gniazdek (2x podwójne lub 3x podwójne) nad blatem do bieżącego korzystania. zresztą rozejrzyj się po dzisiejszej swojej kuchni - masz czajnik? ekspres do kawy? toster? policz ile małego agd stoi permanentnie na wierzchu i dorzuć do tego co najmniej 2 gniazdka na mikser czy robota kuchennego, który na codzień pewnie mieszka w szafce i choćby ładowarkę od komórki (nie mogę oduczyć mojego m. żeby wybrał sobie inne gniazdko hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma taki układ i chciałby podzielić się fotkami jak nie na forum to może na priv: [email protected]

będę ogromnie wdzięczny,

rady też przyjmuję i wszelakie pomysły,

kuchnia jest szeroka 450cm i jakoś przez to nie mam koncepcji, raz chciałbym mieć tam stół by zjeść śniadanie, innym razem wyspę, potem półwysep, przeglądałem galerie na sieci ale jakoś nic do mnie nie dociera.

 

pomóżcie wiem że się na tym znacie

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma taki układ i chciałby podzielić się fotkami jak nie na forum to może na priv: [email protected]

będę ogromnie wdzięczny,

rady też przyjmuję i wszelakie pomysły,

kuchnia jest szeroka 450cm i jakoś przez to nie mam koncepcji, raz chciałbym mieć tam stół by zjeść śniadanie, innym razem wyspę, potem półwysep, przeglądałem galerie na sieci ale jakoś nic do mnie nie dociera.

 

pomóżcie wiem że się na tym znacie

pozdrawiam

Wojtek

 

Ja mam prawie taką samą kuchnię, tylko okno szersze a wąskie. I mam wyspę i jestem w tej wyspie zakochana, więc polecam...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej co do stylu to napewno nie rustykalny i nie sala chirurgiczna, ale wszystko pomiędzy, kolor także nie mam skonkretyzowanego narazie bardziej chodzi mi o układ, bardzo dziękuję za rady i proszę o więcej ;)

i będę dobijał się do specjalistów ponieważ już czuję na ramieniu oddech elektryka który chciałby już wejść a za nim biegną goście od tynków

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej co do stylu to napewno nie rustykalny i nie sala chirurgiczna, ale wszystko pomiędzy, kolor także nie mam skonkretyzowanego narazie bardziej chodzi mi o układ, bardzo dziękuję za rady i proszę o więcej ;)

i będę dobijał się do specjalistów ponieważ już czuję na ramieniu oddech elektryka który chciałby już wejść a za nim biegną goście od tynków

 

pozdrawiam

Wojtek

Wojtku, musisz rozplanować sobie kuchnię. Czyli wiedzieć gdzie chcesz mieć lodówkę, piekarnik, płytę, zmywarkę. Czy płytę gazową, czy elektryczną czy indukcję, czy na wyspie, półwyspie, czy pod ścianą... Jednym słowem musisz mieć doprowadzony prąd do piekarnika, płyty, okapu, oświetlenia. Lodówkę, mikrofalę, zmywarkę - gniazdka najlepiej osobnych obwodach. Do tego 6 do 10 gniazdek nad blatem roboczym w takich miejscach gdzie będziesz chciał podłączyć czajnik elektryczny, krajalnicę, mikser itp...itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matima Widziałam na necie można kupić mini cargo z wieszaczkami na szmatki do szafki o szerokości 15 cm. Jeżeli takie cargo sprzedają to znaczy że takie szafki też są. Mi też w jednym super wypasionym salonie kuchennym pan powiedział że nie da się okapu zrobić równo z szafkami i zawsze będzie wystawał. Uznałam że jak mam na kuchnie wydać 20 kafli to niech będzie jak ja chcę a nie jak mi narzucają i wyszłam. Tak więc nie daj sobie wmówić że nie da się zrobić carga mniejszego jak 30 cm. Wysokiego może i tak ale niskie na pewno można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img845.imageshack.us/img845/2746/a24879935.jpg

 

Basia_KRK a czy mozna te filary wywalić zupełnie czy muszą być koniecznie ze względów konstrukcyjnych? Może by zupełnie wywalić tą ścianę tworzącą okno i poustawiać po prostu duże donice. Jak będzie większa impreza to wystarczy że kwiaty przesuniesz i będzie można stół bardziej rozłożyć i "wjechać" z nim do salonu. Myślę że takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w trakcie np świat kiedy zjeżdża się więcej rodziny :)

 

Niestety filary, podciągi to wszystko musi zostać. My robimy przebudowę starego domu, stąd musimy się poniekąd dopasować do tego, co mamy...

Ten stół to tylko stół kuchenny, w salonie będzie wielki stół imprezowy ;)

Ciągle myślę, co z tymi donicami i sufitem. Czekam na jeszcze jedną propozycję od architekta - jakąś prostą...

 

Podoba mi się coś takiego:

 

http://img801.imageshack.us/img801/5763/31blairroadongongcom041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź

chyba jednak jak przyjadę na święta to poszukam iinych wykonawców kuchni którzy powiedzą konkretnie co się da a czego nie

 

wszystko ,można wykonac , lecz trzeba wziąc wszystkie możliwości , Pisz co potrzebujesz a na ile pozwoli mi moja wiedza , napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...