Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

szkoda, że nie masz blatu pod oknem. Stojąc przy blacie tam, gdzie jest teraz, będziesz sobie robić cień... A myślałaś o wyspie? Miałabyś dodatkowy blat i ewentualne miejsce, żeby przysiąść i wypić kawkę :)

 

Wyspa raczej nie wchodzi w grę, bo jest założone ogrzewanie podłogowe. Zaplanowany jest stół pod oknem. Dom kupiliśmy w stanie deweloperskim, więc całkowite przerabianie wszystkich instalacji raczej jest chyba niemożliwe. Jakoś nie mam pomysłu na sensowne rozplanowanie tej kuchni. Wydaj mi się taka nijaka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nefretete jaka jest szerokosc kuchni, bo jak chcesz duzo blatu to mozna kuchnie zrobic w ksztalt litery C a nie L. Ewentualnie wywalic slupek z piekarnikiem na lewo i dostaniesz dodatkowe 60cm blatu, zamienilabym tez zlew z kuchenka zeby byla lepsza ergonomia

 

Szerokość kuchni to 330. Z tą zamianą, to nie wiem, czy to możliwe. Przy ścianie idzie rura od gazu, która odstaje. Projektant twierdzi, że nie da sie tam zamontować zmywarki.

A co myślicie o tym, żeby słupek z piekarnikiem ustawić przy drzwiach, na samym końcu szeregu szafek? Czy coś takiego ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto projekt mojej kuchni zaproponowany przez projektanta.

Nie ukrywam, że jakoś nie do końca mi odpowiada. Wydaje mi się, że mało jest blatu roboczego. Bardzo proszę o ocenę i propozycje, co można by zmienić, aby kuchnia miała ręce i nogi:)

Wymiary kuchni: długość 450, szerokość 330. Przenosiny sprzętów pod okno raczej nie wchodzą w grę, bo musiałabym przerabiać wszystkie instalacje. Lodówka ma być sds, a okap szerokości 90 cm. Góra szafek to kremowy lakier, a dół - fornir. Liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów.

 

http://images50.fotosik.pl/771/f655193c9d51dd5dmed.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/771/92dcbfcbf3144736med.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/769/0f1885e1cc2bd97amed.jpg

 

ja bym dala lodowke i slupek z piekarnikiem na sciane za okno ... a blat dodatkowo wlasnie na tej krotkiej scianie na wprost drzwi ... nie wiem jaka jest odleglosc od okna do naroznika ale moze byloby to fajnym rozwiazaniem ... dla mnie jest tam bardzo malo miejsca do pracy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mea, ja też uważam, że jest mało blatu roboczego. Na lodówkę i piekarnik na tej ścianie co okno wystarczyłoby miejsca, bo od rogu do okna jest jakieś 2,5 m, tylko czy to będzie dobrze wyglądało, gdy obok stołu będzie wysoka zabudowa? A może jednak rzeczywiście, po prostu zrezygnować z wysokiej szafki za lodówką, a pod ścianę przenieść piekarnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam ponownie z moją kuchnią a raczej planami z nią związaną :/

Już kiedyś umieszczałem wizualizację i dostałem "ochrzan" za zbyt bogate oświetlenie i złe rozmieszczenie halogenów oraz układ sufitu podwieszanego. Do realizacji coraz bliżej a ja mam coraz większy dylemat co jak rozwiązać. Jeżeli chodzi o układ mebli to wiem na pewno, ze nie chcę już nic absolutnie zmieniać. Tak nam się już podoba. Proszę was o kilka rad:

1. Czy takie oświetlenie to nadal dużo, coś usunąć przenieść czy może dodać? Czy tak jak to widać na wizualizacji dawać dodatkowo 2 plafony nad przejściem?

2. Jaki zrobić sufit podwieszany? Cała kuchnia ma w sumie 16m2 Czy robić na całej powierzchni czy tylko na części. Na pewno muszę gdzieś ukryć rurę łączącą okap z kominem. Chciałem zrobić w kształcie litery H ale nie spotkało się u was to z byt dużą aprobatą ;)

3.Jak widzicie, jedna ściana jest cała pusta. Czy wg Was dobrym pomysłem jest umieszczenie tam fototapety?

 

http://img8.imageshack.us/img8/140/szkich.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/996/widokzsalonu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefretete nie wiem na ile jest mozliwosc mieszania w tych rurkach gazowych z tego co mowisz wynika ze rurka idzie ze sciany z piekarnikiem do kuchenki w tym wypadku odwrocilabym uklad tzn zaczelabym za drzwiami wysokimi szafkami czyli piekarnik lodowka potem odrobina blatu i zlew potem znow blat i na samym koncu conajmniej 50cm od sciany kuchenke juz na tej krotkiej scianie na przeciwko drzwi , wetdy masz lepsza ergonomie, wywalilabym ten ostatni element wysokich szafek jesli chcesz wiecej blatu a mimo wszystko chcesz zbey stol sie tam zmiescil. Zreszta stol bedziesz tez miala jako dodatkowy blat w razie czego. Mozna tez kombinowac z ukladem w C gdzie stol to bedzie element blatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoto, myślałam o tym, żeby zacząć od drzwi wysoką zabudową, tylko nie widziałam u nikogo na "żywo" i nie wiem jak to będzie wyglądało. Szerokość ściany przy drzwiach to 74 cm. Lodówka sbs ma 77 głębokości plus odsunięcie, więc musiałaby wystawać poza szafki na kuchnię, bo jest przecież szersza od szafek. Czy będzie dobrze, gdy będzie jakby "wchodzić na drzwi ok. 10 cm?

A odnośnie rury od gazu: idzie ona od rogu długiej ściany w stronę drzwi. Kuchenka będzie indukcyjna, więc z tą rurką nie ma nic wspólnego, ale po drugiej stronie ściany jest pralnia i piec, więc nie da rady jej zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bawię się w ustawianie mebli do kuchni w nowym domku , na razie niewiele wychodzi ;)

Nie potrafię załatać tych dziur , które powstały np. przy szafce umywalkowej . Ale to kwestia wprawy pracy z programem .

 

Czy są jakieś błędy , które popełniam ?

 

kuchnia6.jpg

 

kuchnia.jpg

Edytowane przez rolles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emjot27 nie ma co z sufitu w kuchni robić gwiaździstego nieba.

spoty oświetlą Ci głównie podłogę jako że nie dają światła rozproszonego to i tak neiwiele z niego dotrze do wnętrza szafek, zeby lepiej zobaczyć co masz w środku.

ja bym chyba dała oświetlenie pod szafkami, jakieś większe i rozproszone na suficie ... i tyle. w okapie i tak pewnei będziesz miał jakieś lampeczki więc do gotowania będą w sam raz i ewent do robienia czegoś innego na wyspie.

może bym jeszcze rozważyła oswietlenie przy wysokiej zabudowie - ale takie spoty których można sterować kierunek światła [przekręcać główkę] tak żeby trochę światła dochodziło do wnętrza szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mochitto

póki nie zaczęłam korzystać, wydawało mi się, że to niezbyt wygodne rozwiązanie. dziś nie mam nic przeciwko mojemu narożnikowi - wszystko zależy tak naprawdę od wielkości komór, a raczej ich dostosowania do twoich potrzeb.

 

@ebin

masz strasznie daleko płytę od lodówki, ale co do układu zabudowy - tak - będzie wygodnie wg mnie. tylko wybierz drzwi od lodówki, które się otwierają na kuchnię, a nie na piekarnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...