Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

napisz jaka zmywarka ? 450 czy 600 , i odnosnie górnej zabudowy zmierz na jakiej wysokości zaczyna się skos , mierząc 2006 jako wymiar zabudowy HL, HP < wysoka zabudowa> i podaj mi jaki jest wymiar ? w szerokości Jak również podaj wysokość górnych szafek 360? czy 720 w połączeniu dwóch szafek 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja podrzucę pod krytykę moje wstępne wizualizacje kuchenne,

chcę białą zabudowę, blat - sama nie wiem jeszcze jaki, podłoga biało czarne karo lub w oktagony

kuchenka musi być w rogu - nie ma innej opcji, i zlew tez tak jak na projekcie,

nie chce żadnych otwartych półek, lodówka tylko niezabudowana

musi sie znaleźć w kuchni też kawałek blatu lub stołu do jedzenia dla co najmniej trzech osób,

bo nie wiem czy zmieszczę obok- w pokoju dziennym duży stół....

 

ten układ niezbyt mi odpowiada, ale nic lepszego na razie nie wymyśliłam, ma ktoś lepszy pomysł?

chętnie poczytam.:)

kuchniaprojekt1.jpg

kuchniaprojekt1a.jpg

kuchniaprojekt1b.jpg

kuchniaprojekt1d.jpg

kuchniaprojekt1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie ciasno koło kuchni (przez blat - niezbyt mi sie podoba, w dodatku powoduje ze w Twojej kuchni wszystko wydaje sie być skondensowane w jednej połowie, a druga stoi pusta).

wydaje mi sie, ze umiejscowienia zmywarki względem zlewu jest bardzo niewygodne - nie można swobodnie stanąć przy zlewie i zapakowac naczyn.

Edytowane przez duś
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ANSE72

 

Zmywarka zdecydownie 600

szafki najlepiej jak najwięcej :)

z własnego doświadczenia wiem że tych to nigdy za wiele

jeśli chodzi o długość ściany do skosu na poziomie 2020 to jest 3000

 

Dziękuję ci bardzo za inwencję i chęć podjęcia tematu :)

 

A tym czasem to kierunek łóżko - trzeba ciężko pracować żeby było pięknie :)

 

napisz jaka zmywarka ? 450 czy 600 , i odnosnie górnej zabudowy zmierz na jakiej wysokości zaczyna się skos , mierząc 2006 jako wymiar zabudowy HL, HP < wysoka zabudowa> i podaj mi jaki jest wymiar ? w szerokości Jak również podaj wysokość górnych szafek 360? czy 720 w połączeniu dwóch szafek 360

 

 

Witaj ANSE72

 

Zmywarka zdecydownie 600

szafki najlepiej jak najwięcej

z własnego doświadczenia wiem że tych to nigdy za wiele

jeśli chodzi o długość ściany do skosu na poziomie 2020 to jest 3000

 

Dziękuję ci bardzo za inwencję i chęć podjęcia tematu

 

A tym czasem to kierunek łóżko - trzeba ciężko pracować żeby było pięknie

 

PS. SORKI ZA ZAMIESZANIE - ALE FORUM TO DLA MNIE TO NOWOŚĆ

 

Tak czy siak pora spać :) i pewnie mi się będzie kuchnia śniła a mogło być tak pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam z góry za lekkie OT, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Nie mam jeszcze wykonawcy kuchni więc nie mam od kogo uzyskać porady, a niedługo zaczynamy kłaść płyty gipsowe i muszę się na odległości zdecydować.

Proszę o podpowiedzenie jakie muszą być minimalne wymiary szafki narożnej (licząc od narożnika w każdym kierunku rogu) żeby zmieściły się w nim szuflady narożne?

Poza tym jaki zewnętrzny wymiar będzie miała typowa szafka jeśli wewnątrz chciałabym mieć 60 cm szerokości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co o tym sądzicie, kuchnia jest otwarta na salon z wysepką która trochę przysłoni ewentualne gary, jej szerokość to 450cm a głębokość 310cm, zastanawiam się nad układem wysokiej zabudowy, w tej równoległej do okapu zyskuję jedną szafkę, raczej będą te z jasnymi frontami i grubą brązową ramą,

za rady będę wdzięczny

 

pozdrawiam

Wojtek

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podrzucę pod krytykę moje wstępne wizualizacje kuchenne,

 

A zastanowiłaś się na wstawieniem niewielkiego stołu okrągłego pośrodku kuchni? W kuchni stylowej takie półwyspy do siedzenia wyglądają bardzo niestylowo :)

http://img27.imageshack.us/img27/240/kuchniaprojekt1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Elfir

 

a czy coś jeszcze?, zamysł był taki by trochę cofnąć wyspę ponieważ później ma być jakiś stół (poniżej rozkład) z krzesłami ale to jeszcze zobaczymy, może ty będziesz miała inny pomysł,

a jak z wysoką zabudową? który układ jest wg Ciebie bardziej funkcjonalny

 

pozdrawiam

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wobil. Twoja kuchnia jest szeroka, zbyt mała wyspa będzie wyglądała dziwnie, dlatego pytam. Czasem można się spotkać z takimi kuchniami, że wyspy są małe, tak jakby właściciel na siłę się uparł, że musi być wyspa bez względu na to jak to wygląda (podobnie jest zresztą niekiedy z barkiem / półbarkiem).

Moim zdaniem rozwiązanie numer jeden, ale zamieniłabym miejscami lodówkę i piekarnik, bo będzie niewygodnie korzystać z piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozdrawiam

Wojtek

 

ja tu wezme strone Elfir ... dla komunikacji w kuchni taka wyspa bedzie porazka ... dwie osoby na raz w "przestrzeni gospodarczej" beda sie o siebie obijc !! problemem bedzie wyplukanie szklanki czy cos ... alo zdecyduj sie na wieksza wyspe z opcja stolu i odsunieta odpowiednio od zabudowy albo wogole z niej zrezygnujcie!!

 

poza tym na takiej mikro wysepce to ledwo zmiesci sie deska do krojenia ... moze braknac miejsca na mala miske do salatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...