Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anulek2005

Fakt, nie pasują - ikea mi nie pozwalała zrobić tego co chciałam bez dodania kilku cm :(, ogólnie to tej ściany jest 257 cm. Tutaj rzut:

 

zrzut-widok-kuchnia.png

 

Okno ma nietypowe wymiary - 195 x 170 cm.

 

Jeśli będą jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem...

 

Elfir

Nie ma jak zmieścić wyspy - muszę mieć stół w kuchni - kącik jadalniany. To nie jest nowy dom, gdzie jest na tyle duża przestrzeń żeby mieć miejsce na kuchnię z wyspą, jadalnię oraz salon. Niestety muszę część miejsc połączyć, prawie jak w mieszkaniu, żeby nie mieć w centralnym punkcie salonu stołu z krzesłami i nie oglądać TV z krzesła, tylko z jakiejś kanapy/narożnika...

A stół zamiast blatu musi być, chociażby dlatego że często przyjeżdżają do nas znajomi, dlatego że lubię gotować, dlatego że fajnie było, gdy w kuchni przy stole siedzieliśmy w 20 osób z okazji imprezy sylwestrowej... Chyba że... ja po prostu się nie znam i nie wiem jak to pomieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze o opinie pomyslu mojej kuchni

moze ktos ma podobne rozwiazanie duzej wyspy, chodzi mi o jej funkcjonalnosc w zyciu codziennym, czy wystarcza?

podobaja mi sie kuchnie nowoczesne i minimalistyczne, ale jednoczesnie sporo gotuje i tu pojawia sie pytanie o funkcjonalnosc?

http://img135.imageshack.us/img135/7488/79992729.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img856.imageshack.us/img856/4374/planvu.jpg

 

 

 

Zgadzam się, że blatu troszkę za mało.

Projekt jest mega, nowoczesność i minimalizm bije od tej kuchni. Ale właśnie czajnik też trzeba gdzieś postawić i jakiś gadżet też się zawsze chce gdzieś mieć :) Jeśli dużo gotujesz to może być mało miejsca, ale właśnie nie jeden ma mniej i żyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czajnik bedzie stal na plycie ;), teraz mam elektryczny i ciagnie tyle pradu, ze szkoda gadac

co do ekspresu to jesli starczy kaski to bedzie w zabudowie obok piekarnik i mifrofali, ajesli nie to sa takie specjalne polki na rolkach...

wszystkie inne sprzety maja byc schowane, nie bedzie wystaw typu ociekacz, czy plyn do mycia garow na wierzchu.

tak naprawde blatu roboczego bedzie 1,8m

ale caly czas sie zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima wizualnie kuchnia super...ale dla kawalera jadającego na mieście :) Jeżeli lubisz gotować to blatu roboczego będziesz mieć stanowczo za mało, domyślam się tylko że z drugiej strony będą krzesła / hokery? Naprawdę kuchnia może być i nowoczesna i funkcjonalna, chyba że koniecznie chce się mieć tylko jedno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima wizualnie kuchnia super...ale dla kawalera jadającego na mieście :) Jeżeli lubisz gotować to blatu roboczego będziesz mieć stanowczo za mało, domyślam się tylko że z drugiej strony będą krzesła / hokery? Naprawdę kuchnia może być i nowoczesna i funkcjonalna, chyba że koniecznie chce się mieć tylko jedno :)

 

Nie zgodzę się. Blatu jest sporo, a na wizualizacji po drugiej stronie wyspy są szafki, więc nie będzie krzeseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir właśnie zastanawiałam się czy na tej wyspie są świadomie przewidziane szuflady / szafki czy to wpadka przy wizualizacji. Moim zdaniem jeżeli sporo sie gotuje powinno być więcej blatu.

 

Tak się zastanawiam gdzie właścicielka będzie trzymać chleb np jeżeli w tej szufladzie/szafce na wyspie to ok nie nachodzi się, ale jeżeli gdzieś w tej wysokiej zabudowie to życzę powodzenia :D Nie wiem może tylko ja robię takie tornado w kuchni i dlatego obstaję przy większej ilości blatu. Jeżeli w kuchni ani jej pobliżu nie będzie niczego do siedzenia to dla mnie to nie kuchnia tylko wystawa w katalogu, ale ok szanuję czyjeś poglądy często różne od moich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir właśnie zastanawiałam się czy na tej wyspie są świadomie przewidziane szuflady / szafki czy to wpadka przy wizualizacji. Moim zdaniem jeżeli sporo sie gotuje powinno być więcej blatu.

 

Tak się zastanawiam gdzie właścicielka będzie trzymać chleb np jeżeli w tej szufladzie/szafce na wyspie to ok nie nachodzi się, ale jeżeli gdzieś w tej wysokiej zabudowie to życzę powodzenia :D Nie wiem może tylko ja robię takie tornado w kuchni i dlatego obstaję przy większej ilości blatu. Jeżeli w kuchni ani jej pobliżu nie będzie niczego do siedzenia to dla mnie to nie kuchnia tylko wystawa w katalogu, ale ok szanuję czyjeś poglądy często różne od moich :)

 

Poza tym wyspa w zamkniętym pomieszczeniu nie wygląda efektownie, no i to "łyse" okno.. Dla mnie ta kuchnia też jest zbyt "katalogowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i baardzo proszę o ocenę projektu mojej kuchni a raczej aneksu kuchennego... Wymiary to: ściany boczne 2,4m, ściana pod oknem 2,9.

Boję się troszkę czy nie będzie za ciasna ta moja kuchenka. Salon jest w stylu "babcinym" i w takim też będzie kuchnia - fronty będą troszku inne - z łukiem. Myślałam też o odwróceniu zlewu i ustawienie go w tym rogu ale pod ścianą z oknem. Na podłodze będą ciemna płytki - woodentic brown, takie będą w całym salonie.

 

Będę wdzięczna z wszelkie sugestie :)

Ewa%20B%C5%82awa.jpg

 

Ewa%20B%C5%82awa%20wersja2%20poprawa%20widok%20%C5%9Bciana%20z%20p%C5%82yt%C4%85.jpg

 

Więcej zdjęć wnętrz mojego domku mam w dzienniku, więc jakby co to zapraszam, bo nie chcę się powtarzać ;)

Edytowane przez ebula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę forumowczki o radę.

Chodzi mi o taki szczegół jak odstęp pomiędzy okapem. Planuję okap skośny - jak na wizualizacji. Będzie on wisiał pomiędzy półkami otwartymi a szafką. I teraz nie wiem czy odstępy po obu stronach powinny być takie same? i czy np 15 cm wystarczy? Dolne szafki to 2x 80 plus blenda ok. 5 cm i w rogu 60-tka. Na górze plnuję szafkę ok.75 cm, okap 60 cm (wystarczy?) i pólki ok. 60 cm (nie za szerokie?). Pomóżcie proszę.

 

rwezz.JPG

Edytowane przez naberia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady przesunąć na drugą ścianę, bo nie mieści się przy akwarium, z którego mąż nie zrezygnuje .

 

Chwila - ściana ma 180 cm a akwarium 60 cm, czyli zostaje 120 cm na zrobienie drzwi. Drzwi mozna zamontowac wąskie 60- lub 70 cm. Powiedzmy ściana ma grubość 12 cm, czyli:

12 cm grubość ściany + 70 cm drzwi + 38 cm przerwy + 60 cm akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...