Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja przeciwko kuchni wyglądem katalogowej to nic nie mam - sama staram się by na codzień tak moja wyglądała. Chodzi bardziej o to żeby kuchnia była również funkcjonalna a nie tylko wyglądała :) Jeżeli inwestor ma inny cel niż ja to cóż krzyżyk na drogę, ja i tak zrobiłam po swojemu u siebie więc czuję się spełniona :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@naberia

 

15 cm po każdej ze stron wystarczy - tez mam taka odległość po bokach i uważam ze wyglada optymalnie. co do okapu, to pewnie na twoim miejscu szukałabym szerszego

nie kumam tylko 1 - piszesz ze głębokość półek to 60 cm? głębokość?! nie siegniesz nic z takiej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki duś :)

60 cm to szerokość półki, nie głębokość (będzie płytka).

Co do okapu... Cała ściana ma 3m. Odsuwam się z barkiem od końca ściany o 25 cm. Barek będzie miał 50 cm szer. Czyli zostaje 225 cm ściany. Obawiam się, że okap 90 będzie za szeroki i zdominuje całą ścianę... No i też wtedy nie byłoby odstępów 15 cm. Myślałam jeszcze o okapie 70 (taki chyba byłby optymalny), ale nie znalazłam żadnego ładnego (biały skośny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naberia a koniecznie to ma być ten skośny okap? Nie użytkowałam, ale kilka osób w rodzinie zrobiło sobie taki okap i klnie na czym świat stoi, że cały czas trzeba go czyścić...co prawda białego to nikt nie ma tylko inox - niemniej wolę napisać niż przemilczeć :)

 

Naberia jeżeli przy okapie planujesz szafki wiszące to nie kombinowałabym z tym skośnym okapem pomiędzy - dla mnie robi się bałagan w zabudowie i zamiast okap który powinien być w tym wypadku ozdobą staje się gwoździem do trumny. Co za dużo to niezdrowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Venus za radę :) Muszę przyznać, że nam się podoba ten skośny okap w zestawieniu z szafką i półeczkami. Ale musi być odstęp pomiędzy nimi (dlatego się zastanawiam czy 15 cm wystarczy). W ogóle z okapów to, prócz Mirabili, tylko skośne mi się podobają. Ale nie traktuję jego jako ozdoby - wręcz odwrotnie. Dlatego się zastanawiamy nad szerokością 60 cm i kolorem białym. Nie będzie się wtedy tak rzucał w oczy. Ale, kurka, miałam nadzieję, że będzie bardziej praktyczny niż inox czy czarny... Edytowane przez naberia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamawiam okna i mam problem z wyborem położenia klamek w narożnych oknach w kuchni.

Wizualizacja: https://picasaweb.google.com/Malgorzatka86/Kuchnia?authkey=Gv1sRgCP_p972EremvDw#5602547849063413458

Rzut: https://picasaweb.google.com/Malgorzatka86/Kuchnia?authkey=Gv1sRgCP_p972EremvDw#5602547839188242114

Doradźcie mi proszę czy klamki powinny być w środku obie (ładniej to wygląda) czy obie od zewnątrz (łatwiej wtedy dosięgnąć klamki w celu uchylenia lub otwarcia okna - jednak będę mieć WM i okna nie będą raczej otwierane i uchylane raczej też sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, możecie mi poradzić w sprawie ostatniej szafki po prawej (zabudowa pod oknem)? Śniadania/kolacje pewnie będziemy przygotowywać na blacie między lodówką a zlewozmywakiem, więc dobrze by było mieć w tej szafce talerze i sztućce, prawda? Czyli lepiej z tej szafki zrobić szuflady? Tylko wtedy będzie niesymetrycznie :( Czym się lepiej sugerować? Chciałabym żeby było i ładnie, i wygodnie :( Jak to zrobić:confused:

 

nasza kuchnia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie lubię jamników na dużej ładnej ścianie, więc i u Ciebie mi nie pasują - będzie sporo miejsca na przechowywanie w wyspie, to może odpuść półki, a zrób ładny okap, który będzie ozdobą kuchni (T odchodzi do lamusa)

2. nie podoba mi się zestawienie kolorystyczne: wanilia + ciemny brąz + ziemisty blat ze strukturą (chyba).

3. nieładnie wyglądają trójkolorowe "plecy" wyspy

4. razi mnie, ale z tym pewnie nić się nie da zrobić, niesymetryczne położenie wyspy i okna, a co za tym idzie zlewu

5. czy zlew będzie srebrny? Jeśli blat jest granitowy/granitopodobny, to zlew zrobiłabym identyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, możecie mi poradzić w sprawie ostatniej szafki po prawej (zabudowa pod oknem)? Śniadania/kolacje pewnie będziemy przygotowywać na blacie między lodówką a zlewozmywakiem, więc dobrze by było mieć w tej szafce talerze i sztućce, prawda? Czyli lepiej z tej szafki zrobić szuflady? Tylko wtedy będzie niesymetrycznie :( Czym się lepiej sugerować? Chciałabym żeby było i ładnie, i wygodnie :( Jak to zrobić:confused:

 

[ATTACH=CONFIG]55115[/ATTACH]

 

Jolisko, może i mi pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla symetrii zaplanujesz szuflady (1 płytka + 2 głębokie) też po drugiej stronie zabudowy? Do płytkiej włożysz sztućce, do głębokich talerze na stojakach (Ikea ma takie) - u mnie to się sprawdza w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jolisko za podpowiedź. Nie wiem czy kojarzysz moją kuchnię (była chyba na poprzedniej stronie), szuflady mam jakby po przeciwnej stronie L. Dwa rzędy szuflad 80 cm szer. Więc szkoda by mi było rezygnować z drugiego narożnika, skoro tuż obok już są szuflady. Chyba że właśnie te szuflady po lewej jakoś "złagodzą" tą niesymetryczność? Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, bo napisałam trochę nieskładnie :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśle że ta niesymetria nie bedzię się wyrózniała a w razie czego mozna pomysleć nad jakimś ciekawym systemem BLUM-a lub Heticha i zrobic niby szafke a tak naprawde wykorzystac cos w stylu duzej szuflady z podzialem wewnetrznym.

polecam obejrzeć http://www.blum.com/pl/pl/03/index.php

 

PS. naberia a jeśli można wiedzieć kto wam wykonuje kuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...