Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie dziękuj, bo jeszcze nie wiesz co ci szykuję ;)

 

No dobra - ja to bym widziała tak:

http://anulek2005.republika.pl/aksamitka.jpg

 

Wyglądałoby to mniej więcej tak (obrazek ze strony IKEA), tylko niekoniecznie z całym tym wiszącym bałaganem:

http://anulek2005.republika.pl/ikea%20dla%20aksamitki.jpg

 

Drzwi do spiżarki przesuwne. Szafki obok lodówki płytkie (około 40 cm). Bez szafek wiszących nad nimi. IMHO takie szafki obok lodówki bardzo fajnie wyglądają i masz całkiem niemały kawałek dodatkowego blatu. Kolorystykę lodówki można dopasować do mebli za pomocą mat (takich przyklejanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę :)

 

Na obrazku jest (od ściany): 40 cm szuflady, 60 cm na zlew, 60 na zmywarkę, 60 cm szafka, 60 cm piekarnik i 40 cm na zakończenie. Razem 320 cm. Drzwi przesunęłam, bo pisałaś, że usuwacie podcienie - założyłam, że ściana rozdzielająca garaż i pomieszczenie gospodarcze zostaje na miejscu. Wtedy ściana pom. gosp. ma ponad 3m i spokojnie możesz przesunąć drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie bywają skutki uboczne korzystania z forum ;)

 

Cieszę się, że pomysł Ci się spodobał. Wg mnie skrócisz optycznie długachną kuchnię a powinno być całkiem wygodnie. A kącik ze stołem powinien wyjść pod oknem bardzo przytulnie.

 

Oczywiście dużo zależy od planowanego układu salonu i umiejscowienia drzwi między salonem i kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się jeszcze przypomnę. Może już jesteście na nogach ;)

Chodzi o wysoka zabudowę - nie razi dysproporcja w szafkach??? lub te małe szafki u samej góry??? I zastanawiam się nad tą szafką blisko barku - nie wygląda za cięzko? Kurcze, wiem że przyda mi się szafka na szklanki w tym miejscu, ale nie wygląda to źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naberia - wydaje mi się, że te małe szafeczki u ciebie pojawiły się w celu zrównania wysokości zabudowy i drzwi. Jeżeli ci na tym nie zależy, to wg mnie trzeba nieco podnieść piekarnik (płytka szuflada pod nim świetnie nada się na przechowywanie blach lub suszenie bułki :)) i wywalić z góry te maleństwa.

 

Druga opcja - kupić lodówkę o wysokości drzwi ;)

 

Co do drugiej strony kuchni - mam alergię na otwarte półeczki, ale rozumiem, że mogą się podobać. Spróbuj może "powiesić" jeszcze jedną szafkę nad barkiem. Być może doda to spójności i zniknie złudzenie "samotności" tej szafki wiszącej ... bo ciężko to ona mi tam nie wygląda ...

Edytowane przez Anulek2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Anulku, szafeczki się pojawiły u góry dla wyrównania wysokości. Lodówka wyższa, jak i podniesienie piekarnika - odpadają, bo nie dosięgnę do wyższych półek w lodówce i do mikrofali (niziutka jestem). Więc chyba muszę zaakceptować te półeczki ...

 

Co do drugiej strony. Półeczki odkryte są dla mnie ok. Lekkie. I lubię mieć pod ręką ikeowskie słoiczki i najcześciej używanymi przyprawami czy kawą...

Martwi mnie natomiast na wisząca szafka. Kurde. Ale jeśli piszesz, że nie wygląda ciężko... Druga raczej się nie zmieści - bo berek jest dość wąski. Najlepiej by było zamienić je miejscami, ale niestety się nie da, bo w rogu jest za mało miejsca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, wybaczcie, że się wetnę, ale mi dziś moje chłopie zrobiło awanturę przy omlecie porannym - otóż poszło o te wywołane słoiczki ikeowskie, a w zasadzie mój komentarz "kochanie, czy ja czuję majeranek?" (miała być bazylia, no wiecie - też zielone). a potem było już tylko "ja p* te twoje słoiczki bez napisów" :D

no więc pytanko - pewnie podobnie jak ja nie macie większych problemów z odróżnieniem bazylii od tymianku, pieprzu cayenne od chili czy innych takich - ale może macie jakiś system, żeby innym domownikom ułatwić sprawę? może znacie jakąś firmę, która robi ładne najklejki, którymi moznaby się wspomóc?

pomocy, bo jak czegoś nie wymyślę, to nici ze śniadań do łóżka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jeszcze o radę w doborze kolorów.

Czy kuchnia wygląda lepiej za szarym czy czarnym blatem? Szary mi się bardziej chyba podoba, ale wydaje mi się, że kuchnia wygląda trochę mdło :( Zrobić więc czarny? Czy może ciemny szary? Płytki na podłodze będa szare - a nie jak na wizualce - białe. Pomożecie?

 

kuch 1 białe agd szary cokol szary blat.JPG

 

kuch 1 białe agd szary cokol.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś - kup samoprzylepny papier i wydrukuj sama naklejki :) Wyjdzie najbardziej pod twój gust, no i pod twoje przyprawy :) Ja wulgarnie wycięłam nazwy z papierowych opakowań i przykleiłam do słoiczków taśmą klejącą ...

 

naberia - na obrazku lepiej wygląda czarny, ale najlepiej wybierz kolor blatu "na żywo". Ciemny szary też będzie bardzo ok wg mnie. Tak jeszcze pomyślałam - skoro wisząca szafka jest ci "za ciężka" to zrób ją całą biała tzn. nie tylko front ale korpus też ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Anulku -też jest myśl z tym białym korpusem. Bo ten orzechowy bardzo się rzuca w oczy. Tylko wtedy półeczki tez białe by musiały być... A wtedy orzechowy barek będzie pasował? wcześniej miała być obwódka orzechowa wokół wysokiej zabudoway, ale się nie zmieści. Pozostanie tylko barek orzechowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...