Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dakula - może masz rację co do tego miejsca a raczej jego ilości. W obecnej kuchni mam tak mało miejsca że wydawało mi się iż w zupełności mi to wystarczy. Zlew zamontowany ma być w szafce 60 obok szuflady 40 i z drugiej strony zmywarka 45.Wizualizację robiłam sama wiec być może nie oddaje ona dokładnie całości. No i nie znalazłam w tym programie jednokomorowego zlewu, wstawiłam jakikolwiek i zmniejszyłam do 60 żeby mieć jakiś ogólny pogląd.

 

Tak to mniej więcej wygląda:

 

kuchnia%252520bia%2525C5%252582o%252520wenge%2525202%252520z%252520pe%2525C5%252582nymi%252520szafkamil.jpg

 

Hana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saly zaraz ci Magda 34 napisze ,że mikrofale masz za wysoko:)

a Ja czekam na wytłumaczenie dlaczego i czekam i czekam:)

 

To nie czekaj tylko poczytaj forum ;) - było już kilka dyskusji o zbyt wysoko umieszczonej mikrofalówce. Jest to po prostu niewygodne - szczególnie dla niewysokich osób.

Proponuję samodzielny test: postaw sobie talerz z zupą na wysokości 130 cm i "wyjmij" go z mikrofalówki. Najlepiej jak talerz i zupa będą gorące! Uwaga - nie zwracam kosztów leczenia poparzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek2005 zmieniłas nick?

Czekam na odpowiedz najlepszego doradcy na forum:)

 

"Proponuję samodzielny test:" testy wypadaja pomyslnie i jeszcze mnie zupa nie oparzyła:) a jadam ja juz jakies 2 miesiace:) ale ze jestem ciekawski to czekam na odpowiedz bo jak sie mowi a to i trzeba powiedziec......

 

Dlaczego mikro za wysoko ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie zmieniłam nicka - przepraszam, że śmiałam się odezwać skoro pytanie było do najlepszego doradcy na forum ;)

 

Jeżeli testy wypadają ci pomyślnie, to znaczy, że dla ciebie jest to wysokość odpowiednia. I nie widzę powodu wywoływania Magdy do tablicy. Dziewczyna bardzo pomaga na forum a twoje posty zaczynają mi wyglądać na czepialstwo ... A zwracanie uwagi na funkcjonalność urządzeń i ich umiejscowienie jest ważne. Czasami patrząc na wizualizacje cmokamy "jakie to ładne" zapominając o pytaniu "czy to będzie wygodne".

 

I jeszcze raz proponuję POCZYTAĆ FORUM a nie czekać na odpowiedź. Ta odpowiedź już na forum jest. Jakby każdy "nowy" chciał prywatną odpowiedź na każde swoje pytanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i ja potrzebuję Waszej pomocy :) Co prawda kuchnia jeszcze długo nie powstanie bo mieszkanie jest na początku swej drogi ku lepszemu (czyt. kapitalny remont), ale już dzisiaj myślę nad moją kuchnią, która jest długa i wąska - 160 x 370.

Wstępny plan to szare płytki na podłodze, meble Ikea Abstrakt biały, blat dębowy - tyle wiemy :) No chyba, ze będzie kuchnia na wymiar, ale koncepcja biało- drewniana się raczej nie zmieni.

A teraz wizualka...proszę o Wasze uwagi co do ustawienia i tym samym funkcjonalności

 

1sza wersja - od prawej - lodówka, zlew 60ka, zmywarka 60ka, piekarnik 60ka, szafka narożna z wyjeżdżająca półką na garnki 120 x 60 i pod oknem szafka z 3 szufladami 80ka

 

http://img810.imageshack.us/img810/2013/1wersja.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

2ga wersja - od prawej - lodówka, zmywarka 45ka, , zlew 80ka (szafka oczywiście), piekarnik 60ka, szafka narożna z wyjeżdżająca półką na garnki 120 x 60 i pod oknem szafka z 3 szufladami 80ka

 

http://img855.imageshack.us/img855/1173/2wersja.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

3cia wersja - od prawej - lodówka, zmywarka 45ka, , zlew 60ka (szafka oczywiście), piekarnik 60ka, szafka z 3 szufladami 80ka, pod oknem szafka narożna z wyjeżdżająca półką na garnki 120 x 60 i szafka z półkami 40ka

 

http://img40.imageshack.us/img40/4324/3wersja.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

4ta wersja - od prawej - lodówka, zmywarka 45ka, , zlew 60ka (szafka oczywiście), szafka z 3 szufladami 80ka, piekarnik 60ka, pod oknem szafka narożna z wyjeżdżająca półką na garnki 120 x 60 i szafka z półkami 40ka

 

http://img35.imageshack.us/img35/9472/4wersja.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i 5ta wersja - od prawej - lodówka, zlew 80ka, zmywarka 45ka, piekarnik 60ka, szafka narożna z wyjeżdżająca półką na garnki 120 x 60 i pod oknem szafka z 3 szufladami 80ka

 

http://img62.imageshack.us/img62/5617/5wersja.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

RÓŻNICA POMIĘDZY WERSJĄ 1 i 5 jest tylko w wymiarach szafki pod zlew i wymiarach zmywarki.

 

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję amator33 za odzew :) ja mam podobne zdanie, ale wtedy zlew musi być zaraz przy lodówce - czy to jest funkcjonalne? Dla mnie moze być ale mój TZ twierdzi, że musi być miejsce pomiędzy nimi. Czyli wg. Ciebie w sumie z tych wersji uszła by 4 - między piecem a zlewem jest 80 cm...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez alana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkkamilka ale poprawiłabyś coś ? Ja nie jestem za bardzo przekonana do tego pieca zaraz przy szafce narożnej....

Dziękuję :*

 

no chyba, ze jeszcze tak

 

6 wersja - od prawej - lodówka, zlew 80ka, zmywarka 45ka, szafka np. z drucianymi koszami 40ka, piec 60ka, szafka narożna ale z karuzelą i szafka z 3 szufladami pod oknem? Wtedy między zlewem a piecem jest 85 cm

 

http://img196.imageshack.us/img196/6283/6wersja.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ale znów czy te szafki z karuzelą są ok? Z tego co wiem to ludzie narzekają na drzwiczki - ponoć opadają...

Edytowane przez alana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak 4, choć 6 tez fajna, ja tez czytałam niefajne opinie o narożnych szafkach z koszami. a zmywarka 45 Ci wystarczy? Bo tez czytałam ze mała, że gary sie nie mieszcza itd

Sama właśnie nad tym myslę

 

nie wiem czy wystarczy, ale kombinuję jak koń pod górę :) Opinie nt. zmywarki wśród moich znajomych są różne - jedni mają 45 i zbierają naczynia 3 dni aby ją zapełnić, inni korzystają z 60 i w zasadzie też nie narzekają :) Na razie jestem ja i TZ więc by wystarczyła....sama nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u frelki fajnie ze na górze jest tylko 4 szafki wiszące nie licząc tej z okapem a nie 6 jak w wersjach alany, do wakich szafek mniej zmiescisz.

 

u mnie też są szafki wiszące albo 60 albo 80 w zależności nad jakimi szafkami wiszą :) tyle tylko, ze w moich wizualkach drzwiczki są podwójne, ale faktycznie pojedyncze wyglądają duuużo lepiej :)

 

frelka dziękuję za zainteresowanie :) A są zmywarki 50ki? :) czy te 60 cm pomiędzy piecem a zlewem wystarczy jako blat roboczy? Boję się, ze może wyjść tak, że będę miała troszkę blatu przy lodówce, troszkę pomiędzy zlewem a piecem i w sumie tu nic nie zrobie i tam :/ Co myślicie?

Edytowane przez alana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...