Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

bardzo proszę o pomoc w rozplanowaniu kuchni, konkretnie części "słupkowej" czyli lodówki, piekarnika.

Na wizualizacjach są dwie propozycje do których do końca nie jestem przekonana. Chodzi mi o część kuchni na lewo od okna

kuchnia-słupek po lewej od spiż,.jpg5.jpg

pomiędzy słupkami jest wejście do spiżarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

bardzo proszę o pomoc w rozplanowaniu kuchni, konkretnie części "słupkowej" czyli lodówki, piekarnika.

Na wizualizacjach są dwie propozycje do których do końca nie jestem przekonana. Chodzi mi o część kuchni na lewo od okna

...

pomiędzy słupkami jest wejście do spiżarki

 

Sądzę że:

Wersja pierwsza: pociągnąłbym słupki do rogu - do ściany z oknem, tworząc efektowną a jednoczesnie pojemną ścianę kolumn.

Na początku lodówka a potem jakieś inne. W razie nadmiaru szafek - mozna zrezygnować z górnej nad zlewem/oknem, bo ciężko wyglada taki nawis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :) Mnie też odpowiada ta wersja jedyny szkopuł to mało blatu obok lodówki/zlewu i czy w ogóle nie jest mało tego blatu ?? . A czy szafki górne - nie jest ich za dużo ?? Nie przytłaczają trochę wnętrza ?? Sama nie wiem - chyba trochę się czepiam ;) proszę o sugestie o dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że:

Wersja pierwsza: pociągnąłbym słupki do rogu - do ściany z oknem, tworząc efektowną a jednoczesnie pojemną ścianę kolumn.

Na początku lodówka a potem jakieś inne. W razie nadmiaru szafek - mozna zrezygnować z górnej nad zlewem/oknem, bo ciężko wyglada taki nawis

 

hmm - tylko pomiędzy jest wejście do spiżarki to raz, a dwa jak wtedy zorganizować blat - chodzi o ten róg właśnie - jak to zakończyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odotka - pomysł fiuxxxu mi się podoba - na lewo wysoka zabudowa na całej ścianie - reszta niskie szafki (zwiększa się powierzchnia blatu!) i bez szafek wiszących w ogóle - ewentualnie efektowny okap nad płytą. Wejście do spiżarki wkomponuj w zabudowę - to już jest standard - każdy stolarz ci to zrobi. W rogu możesz dać szafkę żaluzjową albo zostawić tylko niskie szafki - masz świetne miejsce na sprzęty nablatowe "do schowania przed oczami" - parowar np., chlebownik ... Edytowane przez Anulek2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się wersja druga, bo jest bardziej uporządkowana. W pierwszej wersji nie podobają mi się porozstawiane słupki. Jeśli chodzi o blat to już sama musisz wiedzieć ile Ci tego blatu potrzeba:-) Jęli uważasz, że potrzebujesz go więcej, to pierwsza wersja też jest dobra, ale pociągnęłabym te górne szafki do zabudowy, tak jak pisze fjuxxxu, albo z nich zrezygnowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też wizualizację z całą ścianą zabudowaną - jedna z pierwszych. Nie pasuje mi w niej miejsce na piekarnik - tam powinna być ta szafka z żaluzjami. Czyli patrząc od lewej: lodówka, drzwi do spiżarni, szafka - a gdzie piekarnik ??

28.jpg

 

i co z tymi wiszącymi szafkami tutaj ?? zrezygnować na tej ścianie i zostawić po prawej ... hmm sama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek2005 drzwi do spiżarni zaczynają się ok 65 cm od ściany z oknem czyli akurat na szerokość blatu. Zrezygnować w ogóle z górnych szafek ?? hmm myśląc o nich wymurowałam takie niskie okno ... okapy średnio mi się podobają dlatego dałam w zabudowie ... Poszerzyć wnękę przed spiżarką tak żeby zmieścił się i piekarnik i lodówka, zabudować drzwi i do końca ściany, a szafki wiszące - co z nimi ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężka sprawa ;)

 

To może tak: słupek z piekarnikiem i lodówka (jeżeli nie za bardzo "wlezie" ci to w salon)- potem normalne drzwi do spiżarki i od rogu niska zabudowa. Wtedy możesz poszaleć i dać białe szafki na dwóch ścianach - przecież specjalnie po to masz niskie okno, nie? :)

 

Możesz podać wymiary tej kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :) Mnie też odpowiada ta wersja jedyny szkopuł to mało blatu obok lodówki/zlewu i czy w ogóle nie jest mało tego blatu ?? . A czy szafki górne - nie jest ich za dużo ?? Nie przytłaczają trochę wnętrza ?? Sama nie wiem - chyba trochę się czepiam ;) proszę o sugestie o dziękuję :)

 

 

Wydaje mi się, że ilość blatu nie jest mała. Jest wystarczająca. Szafki wiszące: te na ścianie płyty/okapu są ok. Wizualizacja trochę przekłamuje bo oko obiektywu znajduje się 130-140 cm. Jak pisałem wcześniej - może zrezygnowałbym z szafki nad oknem, ewentualnie w zamian można dać jakieś 2 półeczki dekoracyjne.

 

Jesli mialbym się czegoś czepić to dziwna wydaje mi się wysokość blatu/stołu. Jeśli oprzemy go na szafkach, to górna płaszczyzna wychodzi na jakieś 91 cm od podłogi. To nieco za mało na standardowe hokery barowe, a za dużo na zwykłe krzesła. Może niech projektant to przemyśli.

 

hmm - tylko pomiędzy jest wejście do spiżarki to raz, a dwa jak wtedy zorganizować blat - chodzi o ten róg właśnie - jak to zakończyć ??

 

A może wkleić tu rzut z wymiarami, bo na wizualizacjach nie wszystko dobrze widać ?

Wejście do spiżarni można spróbować zlicować z frontami kolumn - czyli wysunąc do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fjuxxu - a przeczytałeś może moje posty? Bo zadajesz pytania, na które ja już jakby odpowiedziałam ... Albo mi się tylko wydaje ;)

 

Przejrzałem rzeczywiscie pierwszy post, w którym Odotka pisze o drzwiach do spiżarni. Ale na wizualizacjach niezbyt dobrze je widać i przegapiłem to, formuując swoją wypowiedź. Tak się złożyło, ze w tzw. międzyczasie, kiedy pisałem swoją odpowiedź i robiłem różne inne rzeczy, pojawiły się kolejne posty. Dlatego można rzeczywiście odnieść wrażenie, że pogmatwałem trochę temat.

 

Wiem juz, że 65 cm od rogu są drzwi . A ile długości ma cała ściana ? Czekamy na rzut. Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fjuxxxu dzięki za zainteresowanie i odpowiedź :)

-co do żaluzji to nie chcę wprowadzać kolejnego koloru i materiału lubię minimalizm, czy taka wnęka jak na projekcie bardzo będzie razić?

- z tymi wiszącymi szafkami to nie pomyślałam o udźwigu, myślałam tylko o dostępności do produktów, faktycznie muszę to przemyśleć. Jednak bardzo mi się podoba jak jest różnica w wiszących szafkach, a nie na równo ( ragazza ma tak w kuchni, która była jedną z wielu inspiracji)

Szuflada faktycznie zapytam studia w którym będę robić kuchnię, w końcu to oni będą musieli to zamontować.

ciekawa jestem jeszcze innych opinii

 

odotka mnie bardziej się podoba wersja druga z poprzedniej strony, jak dla mnie bardziej spójna i mniej przytłaczająca.

Ta pusta przestań po lewej na pierwszej jakoś drażni jakbyś o czymś zapomniała. Do tego wydaje mi się, że otwieranie piekarnika w przejściu to nie za dobre rozwiązanie.

Edytowane przez MadzialenkaT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...